Rowerem przez kwitnące sady w okolicach Grójca i Warki, 11.05.2014 (niedziela)

ostatnia aktualizacja: 10.05 g. 20.40 - Niestety zapowiadane w przeważającej części prognoz pogody opady przez większość niedzieli, powodują, że musimy odwołać tę wycieczkęWszystkie osoby, które zgłosiły się mailowo lub przez formularz otrzymają od nas za chwilę wiadomość mailową.W najbliższych dniach pojawią się kolejne wędrówki rowerowe na naszej stronie!Zapraszamy na jednodniową, lajtową wycieczkę rowerową, podczas której przemierzymy na dwóch kółkach rejony na południe od Warszawy pełne kwitnących i pachnących o tej porze roku sadów jabłoniowych.

organizatorzy: Weronika i Adam
w planach:

- przejazd ok. 45 km szlakami rowerowymi i pieszymi, głownie nawierzchnią asfaltową wśród kwitnących sadów jabłoniowych
- zobaczenie modrzewiowego kościółka drewnianego w Chynowie (prawdopodobnie XVII-w.)
- rzucenie okiem na ładny,XIX-wieczny zespół pałacowy w Drwalewie oraz tamtejszy kościół XVIII-wieczny.
- sklepy spożywcze po drodze (możliwość zaopatrzenia się) i knajpka na koniec
zbiórka, przejazd i powrót:

Spotykamy się  g. 10.00 w niedzielę, 11 maja 2014 na dworcu PKP Warszawa-Śródmieście na peronach w kierunku zachodnim i kupujemy sobie tzw. bilety wycieczkowe powrotne do stacji PKP Warka. Nasz pociąg (Koleje Mazowieckie kierunek Radom) odjeżdża o g. 10.15, a my po drodze wysiądziemy na stacji PKP Czachówek Południowy.

Można oczywiście wsiąść na jednej z kolejnych stacji po drodze pociągu - wcześniejszej (np. Warszawa Wschodnia g. 10.07, W-wa Powiśle 10.12) lub późniejszej (np. W-wa Zachodnia g. 10.22, W-wa Rakowiec g. 10.30, W-wa Okęcie g. 10.37, W-wa Jeziorki g. 10.46, Piaseczno g. 10.54, Zalesie Górne g. 11.01)

Z powrotem będziemy wracać z Warki w godzinach popołudniowych jednym z pociągów Kolei Mazowieckich. Najlepiej na wycieczkę zarezerwować sobie cały dzień. Jeśli jednak ktoś ma mniej czasu, może dogodnie się odłączyć (przez większość czasu jedziemy blisko linii kolejowej) i wrócić jednym z wcześniejszych pociągów.

dojazd samochodem:

Najprościej dojechać autem do stacji PKP Czachówek Południowy i tam go zostawić. Do tej właśnie stacji nasza wycieczka dotrze pociągiem Kolei Mazowieckich z Warszawy o g. 11.14 i po tej godzinie zaczniemy część rowerową.  
Po zakończonej trasie rowerowej, najlepiej wsiąść z resztą grupy w Warce do pociągu KM do Warszawy i wysiąść po drodze na stacji PKP Czachówek Pd, gdzie będzie stał Wasz samochód.

dojazd rowerem:

Oczywiście można do naszej wycieczki dołączyć w Czachówku Pd i odpuścić sobie przejazd pociągiem, docierając na miejsce we własnym zakresie rowerem. My docieramy do niego pociągiem o g. 11.14 i po tej godzinie rozpoczniemy wspólną wycieczkę rowerową.


koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników za udział w wycieczce, jedyny konieczny wydatek to koszt biletu na pociąg Kolei Mazowieckich (przewóz roweru gratis).
Warto też uwzględnić wydatki po drodze na zakupy w sklepach spożywczych.

Pogoda:
Uwaga! Wycieczka rowerowa odbędzie się w o ile nie będzie ciągłego, intensywnego deszczu. Wycieczkę ostatecznie potwierdzimy w wieczór poprzedzający wycieczkę, czyli w sobotę, 10 maja o g. 21.00.

ostatnia aktualizacja: 10.05 g. 20.40 - Niestety zapowiadane w przeważającej części prognoz pogody opady przez większość niedzieli, powodują, że musimy odwołać tę wycieczkęWszystkie osoby, które zgłosiły się mailowo lub przez formularz otrzymają od nas za chwilę wiadomość mailową.W najbliższych dniach pojawią się kolejne wędrówki rowerowe na naszej stronie!

zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń podając imię, nazwisko i email, najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub ew. pisząc na weronika.wedrujemy@gmail.com

 Comments