Rowerem przez Chojnowski PK i Dolinę Jeziorki, 20.05.2012 (niedziela)


Zapraszamy na wycieczkę rowerową po ścieżkach i szlakach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i jego licznych rezerwatów a także wzdłuż Doliny rzeki Jeziorki. Zaczniemy w Piasecznie, skończymy przy stacji Metro Kabaty. Razem 52 km (z możliwością skrócenia do ok. 35 km dla chętnych)

organizatorzy: Weronika i Adam


W programie m.in.:

  • przejazd szlakami i drogami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

  • siedem rezerwatów na trasie

  • przejazd przez malowniczą Dolinę Jeziorki

  • knajpka w Zalesiu

  • rekreacyjna polana Zimne Doły nad Stawami w Zalesiu

  • park i pałac w Oborach

  • tężnie solankowe w Konstancinie-Jeziornej

Zbiórka:

Spotykamy się na stacji PKP Warszawa Śródmieście o g. 9.00 w niedzielę, 20 maja 2012 przy kasach w kierunku zachodnim i kupujemy bilety do Piaseczna w jedną stronę, rower gratis. Posiadacze karty miejskiej kupują jedynie bilet na odcinek PKP Warszawa Jeziorki-PKP Piaseczno, bo resztę mają opłaconą w ramach karty. Nasz pociąg (Koleje Mazowieckie kierunek Warka) odjeżdża o g. 9.17, a do Piaseczna dociera 36 minut później, czyli o g. 9.53 i tam zaczynamy naszą trasę rowerową

Trasa: PKP Piaseczno – Zalesie Dolne – Rezerwat Biele Chojnowskie – Dolina Jeziorki – Rez. Skarpa Jeziorki – Rez. Łoś – Zalesie Górne – Rez. Uroczysko Stephana – Rez. Chojnów – Lasy Słomczyńskie – Rez. Obory – Rez. Olszyny Łyczyńskie – Obory – Konstancin Jeziorna – Las Kabacki – Metro Kabaty = 52 km. Można odłączyć się przy Polanie Zimne Doły
i wtedy trasa wyniesie ok. 35 km.

Koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników, każdy bilety kupuje sobie sam.

Jedyny konieczny koszt, to bilet na Koleje Mazowieckie do Piaseczna (3,30 zł/os dla posiadaczy Karty Miejskiej, 9,40 zł/os dla pozostałych). Warto uwzględnić koszt wstępu 9 zł/os. do tężni solankowych w Konstancinie.Na koniec z Kabat wracamy metrem, można też na rowerze ;-). Na obu przejazdach (KM, Metro) rower jedzie gratis.

pogoda:

Wycieczka rowerowa odbędzie się w o ile nie będzie ciągłego, intensywnego deszczu. W przypadku gorszej pogody, zrobimy wersję pieszą. (zbiórka również na PKP Warszawa Śródmieście o tej samej porze i ruszamy tym samym pociągiem). Dlatego w wieczór poprzedzający wycieczkę, w sobotę, 19 maja ok. g. 20 prześlemy wszystkim zgłoszonym mailowo osobom ostateczne potwierdzenie, w jakiej wersji wycieczka się odbędzie.

Co wziąć?

Coś na deszcz, coś na słońce (czapka, krem), coś na komary, mapę (jeśli jest), czołówkę, klucze (jeśli macie) oraz dobry humor. Warto mieć: zapasową dętkę, pompkę do roweru, oświetlenie, sakwy lub ew. plecak, Warto mieć kask.

Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski - pamiętajcie by mieć odpowiednią ilość napojów.

zgłoszenia:

Zgłoszeni uczestnicy wycieczki otrzymają mapki z trasą wycieczki..

Comments