Rowerem po nekropoliach Kampinosu, 02.11.2013 (sobota)Zapraszamy na jednodniową wycieczkę rowerową po Kampinosie. Z racji daty wątkiem przewodnim naszej wycieczki będą miejsca pamięci i nekropolie, w tym - najbardziej znane - Palmiry.
Wycieczka organizowana na zasadzie "kto przybędzie, ten z nami jedzie".

organizatorzy: Artur i Staszek
w planach: 

- trasa ok. 40 km,  czas ok. 4 godziny. 

- Las Młociński

- Dąbrowa i obok Obszar Ochrony Ścisłej Sieraków

- cmentarz w Palmirach -mauzoleum pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Dla chętnych wstęp do tamtejszego nowoczesnego muzeum, wstęp gratis.

- Zaborów Leśny - mogiła powstanców z 1863 roku (150. rocznica), 

- Lipków, gdzie to Wołodyjowski "usiekł" Bohuna ale ten niestety przeżył, więc nie zapalimy mu znicza... 

- mały, kameralny cmentarzyk w Laskach o którym to głośno będzie w niedzielę bo spocznie tam pierwszy niekomunistyczny premier wolnej Polski Tadeusz Mazowiecki. Są tam pochowani równie sławni ludzie, dla przykładu dwaj Skamandryci - sławni poeci Jan Lechoń i Antoni Słonimski.

zbiórka:

Spotykamy się w sobotę 2 listopada 2013 o g. 10.00 przy stacji Metro Młociny. Tam też trasa się zakończy.

co wziąć?

rower sprawny, lampki przód i tył, zapasowa dętka koniecznie niezbędna, ciepłe ubranie - czapki, rękawiczki lepiej mieć. Wypada też wziąć chociaż jedną lampkę aby zapalić na którejś z nekropolii.


pogoda:

Wycieczka odbędzie się o ile nie będzie opadów deszczu o charakterze ciągłym. W razie wątpliwości prosimy się kontaktować z Arturem (501563044).


kontakt:

Artur

Pozdrowienia Artur, Staszek

Comments