Rezerwat Grabicz i Lasy Rembertowsko-Okuniewskie pieszo, 23.11.2013 (sobota)

ostatnia aktualizacja: 22.11 g. 22.00 - wycieczka oczywiście potwierdzona.Pogoda: 7-10 st. C, możliwa (ale niekoniecznie) bardzo delikatna mzawka (0,5 mm/12 h),prawdopodobnie to ostatni dzień z tak łagodną aurą tej jesieni! Do zobaczenia jutro!Zapraszamy na jednodniową wycieczkę pieszą podczas której powędrujemy po lasach Rembertowsko-Okuniewskich. 

organizatorzy: Weronika
w planach:

- leśno-torfowiskowy rezerwat Grabicz - ostoja ptaków i ssaków. Wśród nich: mewa śmieszka, kokoszka zwyczajna, blotniak stawowy, czaple, łabędzie, a także lis, sarna i łoś. Może uda nam się spotkać niektóre z nich?

- odwiedzenie malowniczo położonego, sielskiego "Domu nad Łąkami", czyli Muzeum Nałkowskich, gdzie rodzina znanej pisarki mieszkala ponad 40 lat.

- wędrówka przez Lasy Rembertowsko-Okuniewskie, teren dawnego poligonu. Obszar ciekawy przyrodniczo i zróżnicowany krajobrazowo, także dzięki zamknięciu go przez wiele lat dla turystów

- malownicza dolinka rzeki Długiej i Czarnej Strugi

- widok na rozległe stawy rybne w Ossowie

- kaplica i Cmentarz Żołnierzy polskich w Ossowie;

- knajpka w Zielonce na koniec wędrówki (dla chetnych na wersję wydłużoną knajpka w Rembertowie na koniec)

- trasa w sumie to ok. 13 km, z możliwością wydłużenia do 19 km dla chętnychzbiórka, przejazd i powrót:

Spotykamy się w sobotę, 23 listopada 2013 r. o g. 10.00 na dworcu PKP Warszawa Wileńska przy kasach. Każdy kupuje sobie bilet do stacji PKP Kobyłka (tzw. "wycieczkowy powrotny"). Nasz pociąg (Koleje Mazowieckie, kierunek Wołomin) odjeżdża o g. 10.15 i do Kobyłki dociera w ciągu 19 minut. Osoby wybierające się na dłuzsza wersję trasy kupuja bilet w jedną strone do Kobyłki.

Wracać będziemy ze stacji PKP Zielonka jednym z pociągów kursujących co pół godziny i w ciągu 13 minut będziemy na dworcu Warszawa Wileńska.

Ekipa chętnych osób na wydłużoną trasę dojdzie pieszym szlakiem czerwonym do stacji PKP Warszawa Rembertów, skąd pociągi w kierunku Warszawy Śródmieście jeżdżą co 15 minut (na przemian SKM i KM). 

opcja dojazdu samochodem:

Ponieważ zaczynamy i kończymy prawie w tym samym miejscu, na tej wycieczce istnieje możliwość dogodnego dotarcia autem. Najlepiej dotrzeć nim do stacji PKP Zielonka na g. 10.25, wsiąść tam do pociągu KM, którym jedzie nasza grupa od Warszawy i wysiąść ze wszystkimi 2 stacje dalej, czyli na PKP Kobyłka. Wycieczkę kończymy przy stacji PKP Zielonka, zatem idealnie dla tych, co zostawią tam auto. 

Możliwość dojazdu samochodem dotyczy tylko podstawowej wersji trasy (13 km), bo tylko tu trasa ma kształt pętelki, natomiast wersja dłuższa trasy (ok.19 km) kończy się w zupełnie innym miejscu.

koszty:

- Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników, każdy bilety kupuje sobie sam, a jedyny konieczny koszt to bilet Kolei Mazowieckich na dojazd i powrót do Warszawy.

- koszt przejazdu pociągiem w obie strony to ok. 10 zł

- ew. wydatki w sklepie spożywczym oraz w knajpce na koniec wędrówki


To wydarzenie na Facebooku


Kontakt i zgłoszenia: 

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub też mailem na weronika.wedrujemy(at)gmail.com, można też się zgłaszać poprzed Facebooka. 

Jeśli macie jakieś pytania to dzwońcie: 608 479-222 (Weronika)

UWAGA: wycieczka odbędzie się, o ile inne będą prognozowane opady deszczu o charakterze ciągłym. Dwa wieczory przed wycieczką, w piątek, 22.11 ok. g.21 umieścimy informacje potwierdzającą, czy wycieczka się odbędzie.Comments