Przez Puszczę Wiskicką do Żyrardowa na Jarmark Bożonarodzeniowy, 14.12.2014 (niedziela)

Zapraszamy na kilkugodzinną, pieszą wędrówkę podwarszawską. W te najkrótsze dni roku, gdy wszyscy spędzają czas na przedświątecznych zakupach chcemy Was wyciągnąć na krótką, leśną wędrówkę na koniec której dotrzemy na pierwszą edycję Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żyrardowie.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas w milej atmosferze i chcieliby poczuć magię świąt już parę dni wcześniej :-)

organizator: Weronika

w planach:

- wędrówka piesza ok. 8-10 km przez zwarty kompleks leśny Puszczy Wiskickiej będący częścią Bolimowskiego Parku Krajobrazowego
- odwiedzenie nowopowstałego Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie
- sympatyczne chwile na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zyrardowie. Jarmark odbędzie się wewnątrz budynku, więc będzie ciepło :-) 

W programie jarmarku:

- strefa smaku ze smakołykami, strefa rękodzieła i strefa rozmaitości z ozodobami swiątecznymi
- konkurs na najlepszy wypiek świąteczny
- prawdziwa, żywa szopka z lamami, alpakami, owcami i kozami

Istnieje możliwość skrócenia wycieczkę i zaraz po dotarciu do Żyrardowa odjechania pociągiem do Warszawy, bez brania udziału w jarmarku. Do Żyrardowa dojdziemy przez puszczę ok. g. 14-15.

  zbiórka, dojazd i powrót:

  Spotykamy się w niedzielę, 14 grudnia 2014 r. o g. 10.20 na stacji PKP Warszawa Śródmieście, przy kasach w kierunku zachodnim skąd o g. 10.38 odjedziemy pociągiem KM (Kolei Mazowieckich). 


  Nasz pociąg jedzie do Skierniewic, my wysiadamy po drodze na stacji PKP Sucha Żyrardowska o g. 11.50.

  Wracać będziemy jednym z popołudniowych pociągów KM (Kolei Mazowieckich) ze stacji PKP Żyrardów

  opcja dojazdu samochodem:

  Najlepiej dotrzeć samochodem do stacji PKP Żyrardów i tam o g. 11.40 wsiąść do pociągu Kolei Mazowieckich do Skierniewic, czyli do tego którym pozostali jadą z Warszawy. 

  Koszt "biletu wycieczkowego" (zniżka weekendowa) to ok. 4 zł. Następna stacja to PKP Sucha Żyrardowska, czyli ta na której wszyscy wysiadamy i idziemy na wędrówkę.

  Piesza część wycieczki zakończy się w Żyrardowie niedaleko stacji PKP, zatem tam będzie można dogodnie się przesiąść w swoje auto, które się tam zostawiło, zaś pozostali wsiądą tam w pociąg do Warszawy.

  koszty:

  Wycieczka jest promocją idei Wędrujemy i nie pobieramy za udział w niej żadnych wpłat.

  Jedyny konieczny koszt to wydatek na bilet wycieczkowy powrotny do Suchej Żyrardowskiej ok. 16 zł w sumie w obie strony dla posiadaczy Karty Miejskiej (i ok. 18,50 zł w sumie dla pozostałych). Każdy bilet kupuje sobie sam.

  Warto też uwzględnić ew. własne wydatki w drugiej części wycieczki - podczas jarmarku czy też na wydatki w jednej z żyrardowskich knajpek.  co wziąć?

  Wygodne obuwie i ubranie, kurtkę przeciwdeszczową na wszelki wypadek, przekąski i wodę, a najlepiej termos. Zawsze wygodnie też mieć z sobą plecak. Pamiętajcie o czapkach i rękawiczkach. Warto mieć aparat fotograficzny.

  zgłoszenia i pytania:

  Najlepiej za pomocą wygodnego formularza, ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com koniecznie podając imię, nazwisko i email. 

  Jeśli masz jakieś pytania, to zadzwoń na 608479222.


  Comments