Puszcza Osiecka pieszo, czyli Lasy Garwolińskie w barwach jesieni, 28.09.2014 (niedziela)


Zapraszamy na kilkugodzinną, wczesnojesienną wędrówkę z Garwolina do Pilawy przez obszar Puszczy Osieckiej, przez innych zaliczanej do Lasów Garwolińskich.

Zapraszajcie znajomych i rodzinę, przyjdźcie z dziećmi, weźcie ze sobą psa. Wszyscy mile widziani!

organizator: Weronika


w planach:

- wędrówka w sumie ok. 16 km po obszarze Puszczy Osieckiej (wg. niektórych podziałów zaliczanych do Lasów Garwolińskich)

- zobaczenie XIX-wiecznego dworu Potockich w Łucznicy i tamtejszy park krajobrazowy. Obecnie mieści się tam Dom Pracy Twórczej i odbywają się warsztaty stolarstwa, ceramiki, wikliniarstwa i  wyrobu witraży

- wdrapanie się na Łuczną Górę (167 m n.p.m.)

- przejście ścieżki dydaktycznej w Hucie Garwolińskiej, a tam m.in. alpinarium, przekrój mrowiska, pułapki feromonowe. Malownicza trasa prowadzi przez las, łąki a także wzdłuż leśnego stawu zwanego Szubienicą (!)

- przejście szlaków Borów Nadwiślańskich i Łącznika Pilawskiego

- gorąca pizza i świeżo palona kawa na koniec wędrówki w niedawno powstałej pizzerii.

zbiórka, dojazd i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 28 września 2014 r. o g. 9.20 na stacji PKP Warszawa Śródmieście, przy kasach w kierunku wschodnim skąd o g. 9.40 odjedziemy pociągiem KM (Kolei Mazowieckich). 

Nasz pociąg jedzie do Dęblina, my wysiadamy po drodze na stacji PKP Garwolin o g. 11.04.

Pociąg po stacji PKP W-wa Śródmieście zatrzymuje się m.in. na stacjach: Powiśle, Stadion, W-wa Wschodnia, W-wa Wawer, W-wa Anin, W-wa Międzylesie, W-wa Radość, W-wa Falenica, Józefów, Otwock, Celestynów.

Wracać będziemy jednym z popołudniowych pociągów KM (Kolei Mazowieckich, odjazdy co godzinę) ze stacji PKP Pilawa.

opcja dojazdu samochodem:

Najlepiej dotrzeć samochodem do stacji PKP Pilawa i tam o g. 10.55 wsiąść do pociągu Kolei Mazowieckich do Dęblina, czyli do tego którym pozostali jadą z Warszawy. Koszt "biletu wycieczkowego" to ok. 4 zł. Następna stacja to PKP Garwolin, czyli ta na której wszyscy wysiadamy i idziemy na wędrówkę.

Piesza część wycieczki zakończy się w Pilawie blisko stacji PKP, zatem tam będzie można dogodnie się przesiąść w swoje auto, które się tam zostawiło, zaś pozostali wsiądą tam w pociąg do Warszawy.koszty:

Wycieczka jest promocją idei Wędrujemy i nie pobieramy za udział w niej żadnych wpłat.

Jedyny konieczny koszt to wydatek na bilet wycieczkowy powrotny do Garwolina ok. 18 zł w sumie w obie strony dla posiadaczy Karty Miejskiej (i ok. 24 zł w sumie dla pozostałych). Każdy bilet kupuje sobie sam.

Warto też uwzględnić ew. własne wydatki na koniec wycieczki w pizzerii.

co wziąć?

Wygodne obuwie i ubranie, kurtkę przeciwdeszczową na wszelki wypadek, przekąski i wodę, a najlepiej termos.

zgłoszenia i pytania:

Najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com koniecznie podając imię, nazwisko i email. 

Jeśli masz jakieś pytania, to zadzwoń na 608479222.Comments