Puszcza Bolimowska, czyli z Łowicza nad Rawkę, 25.09 (niedziela)


Zapraszamy na jednodniową wycieczkę rowerową.

organizatorzy: Weronika i AdamBolimowski Park Krajobrazowy to jeden z najpiękniejszych kompleksów leśnych na Mazowszu. Druga połowa września to swietna okazja, by cieszyć się jego przyjemną aurą i piękną przyrodą. Przejedziemy go wygodnym duktem, wszystko zaczniemy w Łowiczu, skończymy w Radziwiłłowie. Dystans ok. 45 km. W planach:


  • przejedziemy przez Puszczę Bolimowską

  • zajrzymy do Łowicza, tam obejrzymy tamtejszą bazylikę, a także wstąpimy na dobre ciastko na rynku

  • zatrzymamy się na chwilę przy pałacu w Nieborowie – dla chętnych możliwość zwiedzenia zabytkowego parku

  • w lesie zahaczymy o rezerwat rzeki Rawki i zobaczymy, czy we wrześniu da się jeszcze zamoczyć w niej stopy ;-)

  • przejedziemy przez wąwóz rzeczki Rokity (planowany rezerwat)


zbiórka i powrót:

spotykamy sie w niedzielę, 25.09 o g. 9.30 na dworcu Warszawa Śródmieście na peronie w kierunku zachodnim z kupionymi przez siebie biletami. Pociąg Kolei Mazowieckich (kierunek Łowicz Główny) odjeżdża o g. 9.44. Można też wsiąść wcześniej (Warszawa Wschodnia 9.35, W-wa Powiśle g. 9.40) lub później (W-wa Ochota 9.46, W-wa Zachodnia 9.49). Z Radziwiłłowa ruszymy pociągiem w kierunku Warszawy w godzinach popołudniowych.


koszty:

nie zbieramy żadnych wpłat, każdy w swoim zakresie uwzględnia: 

- przejazd pociągiem (ok. 18 zł w obie strony, rower jedzie gratis). Najlepiej kupić tzw. „bilet wycieczkowy”. Posiadacze Karty Miejskiej mogą dodatkowo mieć taniej poprzez kupno biletu obowiązującego od ostatniej stacji warszawskiej, czyli w tym przypadku Wa-wa Gołąbki.  

- park w Nieborowie (dla chętnych, 7 zł), 

- jedzenie i picie wg potrzeb.

co wziąć?

Jedzenie, picie (zatrzymamy się też po drodze w spożywczym), coś na słońce, coś na deszcz, zapasową dętkę, lampkę rowerową, aparat fotograficzny i świetny humor.kontakt i zgłoszenia:

Wycieczka ma charakter otwarty i kto przybędzie na zbiórkę, ten z nami jedzie. Miło nam jednak będzie, gdy dacie nam znać, że chcecie dołączyć (Weronika)


zapraszamy!

Weronika i Adam


zdjęcia: Marek, Aneta, Weronika
Comments