Przez Lasy Nadarzyńskie do Komorowa, 06.01.2013 (niedziela, święto Trzech Króli)

ostatnia aktualizacja: 05.01.2013  g. 18.00 Wycieczka potwierdzona, ma padać śnieg! Do zobaczenia jutro!


Zapraszamy na jednodniową, podwarszawską wycieczkę pieszą bez limitu zgłoszeń na zasadzie „kto przybędzie, ten z nami idzie”.


organizatorzy: Weronika


zbiórka, bilety, dojazd i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 6 stycznia 2013 roku o g. 10.05 na stacji WKD Warszawa Śródmieście. Stacja znajduje się między dworcem PKP Warszawa Centralna a Placem Starynkiewicza (nie mylić ze stacją PKP Warszawa Śródmieście, która znajduje się między Dworcem Centralnym a stacją Metro Centrum).

Przed zbiórką każdy kupuje sobie bilety w kasie biletowej na stacji. Na wycieczkę potrzebne będą bilety WKD (Warszawskiej Kolei Dojazdowej) na tzw. „II strefę czasową”, czyli na przejazd do 38 minut. Wysiadamy na stacji WKD Otrębusy po 38 minutach.

Wracać będziemy ze stacji WKD Komorów, skąd pociągi do Warszawy jeżdżą co 30 min i w drodze powrotnej potrzebne nam będą takie same bilety.


Charakter trasy:
Wędrować będziemy przede wszystkim leśnymi drogami i ścieżkami, a na krótkich odcinkach również lokalnym asfaltem. Tym razem trzymać się będziemy niemal wyłącznie pieszych szlaków turystycznych. W sumie ok. 16 km.

Wycieczka jest całodniowa, powrót planujemy jednym z popołudniowych pociągów WKD które odjeżdżają co pół godziny w kierunku Warszawy i po 30 minutach docierają do centrum stolicy.

Przebieg i długość trasy: WKD Otrębusy – Lasy Nadarzyńskie: szlak zielony: leśna polana rekreacyjna, szlak czerwony: most na strudze Zimna Woda – Dolina rzeki Utraty, szlak niebieski: Pęcice Małe – Komorów Wieś: jeziorko Zbiornik Komorowski – Komorów: kościół parafialny, willa „Marysieńka”, willa „Malutka Wschodnia i Zachodnia” oraz „Więckówka”. Przedwojenne wille na ul. Akacjowej, Klonowej, Kolejowej i Alei Starych Lip, knajpka w Komorowie na koniec – WKD Komorów. W sumie ok. 17 km.

Istnieje możliwość odłączenia się i zakończenia wycieczki wcześniej - po ok 8 km.


Informacja dla planujących dotrzeć autem: Jak najbardziej można dotrzeć samochodem w okolice stacji WKD Otrębusy, skąd zaczyna się piesza część wycieczki i dokąd reszta osób dojeżdża kolejką WKD z Warszawy. 

Trzeba się jedynie liczyć z koniecznością podjechania na koniec wycieczki 3 stacji z Komorowa gdzie kończymy do Otrębusów do swoich aut (Pociągi jeżdżą co 30 min). Ale jest to na tyle dogodne, że nie odradzamyKoszty: 

- nie pobieramy żadnych opłat od uczestników, każdy bilety WKD kupuje sobie sam.

- jedyny konieczny koszt, to 2 bilety (w obie strony) WKD po 4,80 zł każdy

- wydatki na knajpkę lub spożywcze w Komorowie

kontakt i zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń mailowych lub ew. telefonicznych/smsowych. weronika.wedrujemy@gmail.com, tel: 608479222 (Weronika). Zgłoszone osoby otrzymają od nas mapki z przebiegiem trasy naszej wędrówki.
Zgłaszać można się również wygodnie poprzez formularz 


UWAGA! Wycieczka odbędzie się o ile nie będzie intensywnych opadów deszczu. W wieczór przed wycieczką, w sobotę 05.01.2013 ok. g. 20 warto zajrzeć na stronę, bo po sprawdzeniu najświeższych prognoz pogody umieścimy wtedy potwierdzenie, czy wycieczka się odbędzie. Comments