Pilsko 1557 m n.p.m. − zimowe zdobycie, czyli Beskid Żywiecki na biało + opcja nart, 07-08.03.2020 (weekend)

Dostępne wolne miejsca

Zapraszamy na weekendową wędrówkę pieszą po najwyższych partiach Beskidów, podczas której będziemy zdobywać najsłynniejsze szczyty Beskidu Żywieckiego (Lipowską 1324 m n.p.m., Redykalny Wierch 1144 m, Górę Pięciu Kopców 1542 m) i zdobędziemy drugi najwyższy po Babiej Górze masyw całych Beskidów zwany królem polskich Beskidów, czyli Pilsko, 1557 m n.p.m.

Wędrować będziemy po Żywieckim Parku Krajobrazowym, Rezerwacie przyrody Pilsko oraz słowackiej stronie Narodnej prírodnej rezerváci Pilsko na obszarze pasma Oravské Beskydy podziwiając widoki z tamtejszych hal górskich w pięknej, zimowej szacie. Zahaczymy też o beskidzkie, klimatyczne schroniska górskie - Rysiankę, Boraczą czy też Halę MiziowąWyjazd z Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem, nocleg w pensjonacie.

Jeśli chcesz jednak wyjazd w góry połączyć z narciarskim szaleństwem, i marzysz by pojeździć po stokach Pilska na nartach, to będzie taka opcja drugiego dnia!
w planach:

 zdobycie Pilska 1557 m n.p.m. - króla Polskich Beskidów, najwyższego po Babiej Górze (1725 m) szczytu wszystkich pasm Beskidzkich w Polsce

 2 dni wędrówki na lekko szlakami Żywieckiego Parku Krajobrazowego

− opcjonalnie 2 dni narciarskiego szaleństwa w Ośrodku Narciarskim Pilsko


 odwiedzenie słynnej z widoków Hali Miziowej (1270 m n.p.m.) i odwiedzenie na trasie tamtejszego schroniska górskiego

 odwiedzenie 4 sympatycznych schronisk górskich, Schroniska PTTK na Hali Boraczej, na Hali Lipowskiej oraz na Rysiance
 Przejście przez widokowe beskidzkie hale: Lipowską, Boraczą, 

Skórzacką, Gawłowską i Rysiankę

 zdobycie Redykalnego Wierchu (1144 m n.p.m), Boraczego Wierchu (1244 m), Lipowskiej (1324 m) oraz Góry Pięciu Kopców (1542 m n.p.m.)

 przejazd autokarem lub busem na trasie Warszawa - Beskid Żywiecki - Warszawa

− przejazdy lokalne

 nocleg w ładnym pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

opiekę pilota 
KOSZT uczestnictwa to 335 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Beskid Żywiecki

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Beskid Żywiecki – Warszawa

− przejazdy lokalne autokarem lub busem

nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

  niedzielne śniadanie w pensjonacie

−  sobotnią obiadokolację 

opiekę pilota ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL)

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami trekkingu

podatki, w tym VAT

Koszt nie obejmuje:

− pozostałych posiłków
zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca oraz dane do wpłaty.

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

Dostępne wolne miejsca 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 06/07 marca 2020 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Beskid Żywiecki. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1 w nocy).
DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 7 marca 2020)

Rano dotrzemy w Beskid Żywiecki, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą.

Tego dnia czeka nas malownicza trasa grzbietami szczytów Beskidu Żywieckiego z szalenie widokowymi halami - Skórzacką, Gawłowską, Boraczą, Lipowską i Rysianką. Zdobędziemy 3 szczyty: Redykalny Wierch (1144 m n.p.m.) Boraczy Wierch (1244 m) i Lipowską (1324 m n.p.m.). Trasa trekkingu poprowadzi też malowniczą doliną wzdłuż potoku Sopotnia Wielka. Po drodze będziemy mieć aż 3 schroniska górskie PTTK - Na Hali Boraczej (854 m n.p.m.) Na Hali Lipowskiej (1290 m) oraz Na Rysiance (1290 m n.p.m.) i nie omieszkamy zrobić przerw na odpoczynek i spróbowanie tamtejszych specjałów w górskiej scenerii.

Na koniec wędrówki podjedziemy busem lub autokarem do naszego pensjonatu na obiadokolację, a sobotni wieczór będzie świetną okazją na wymianę wrażeń ze wspólnie spędzonych, górskich chwil.

Czas przejścia ok. 5,5h (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie i w schroniskach (m.in w schroniskach na Hali Boraczej, na Hali Lipowskiej), w sumie ok. 16 km, 770 m przewyższenia w górę, 650 m przewyższenia w dół


DZIEŃ DRUGI (niedziela, 8 marca 2020)

Tego dnia, po śniadaniu wyruszymy na zimowe zdobycie Pilska 1557 m n.p.m. - króla Beskidów, najwyższego szczytu Beskidów po Babiej Górze. Pilsko jako jedyne, obok Babiej wznosi się znacznie ponad granicę lasu i posiada piętro kosodrzewiny. Przewyższa otaczającego szczyty o 200 metrów. Szczyt ten jest jednym z najbardziej widokowych miejsc w Polsce - rozciąga się stąd wspaniały widok na Tatry, Babia Górę, Małą Fatrę, Jezioro Orawskie i szczyt Wielkiego Chocza na Słowacji i oczywiście też na Beskid Żywiecki. Drugim szczytem który "zaliczymy" jest Góra Pięciu Kopców (1542 m n.p.m.), czyli graniczny, polsko-słowacki wierzchołek Pilska - bo warto pamiętać, ze sam (najwyższy) szczyt masywu Pilska znajduje się już po słowackiej stronie. Powędrujemy też beskidzką granicą polsko-słowacką i odwiedzimy znane Schronisko Górskie na Hali Miziowej (1330 m n.p.m.). Po zakończeniu trekkingu wsiądziemy do busa lub autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, po drodze zabierając ewentualnych towarzyszy narciarskich, a dalej zatrzymując się na jeszcze na obiadokolację. 

Czas przejścia: ok. 5,5 godzin (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Hali Miziowej), w sumie ok. 15 km

opcja narciarska: ośrodek narciarski Pilsko 


Co wziąć w góry zimą?

Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka, szalik i rękawiczki. W górach pogoda szybko się zmienia. 

Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o obuwiu na zmianę do pensjonatu. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski. 

W miejscu noclegu zjemy sobotnią obiadokolację oraz niedzielne śniadanie. Obiadokolację w niedzielę zjemy w drodze powrotnej do Warszawy.


Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:

Jakuszyce: Biegówki w Górach Izerskich + opcja trekkingu *PREMIUM*, 22-23.02.2020 (weekend)


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc__CaGtBslqYhvBnS9FTPu7kqIoaz8ILlYvqxPpgbFaEaOpw/viewform
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
krokusyDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejscaJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejscaDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Lista rezerwowa

Zieleniec: Biegówki w Górach Orlickich i Bystrzyckich, 01-02.02.2020 (weekend)Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Lista rezerwowa

Comments