Pilsko 1557 m n.p.m. − zimowe zdobycie, czyli Beskid Żywiecki na biało + opcja nart, 07-08.03.2020 (weekend)

Dostępne ostatnie wolne miejsca

Zapraszamy na weekendową wędrówkę pieszą po najwyższych partiach Beskidów, podczas której będziemy zdobywać najsłynniejsze szczyty Beskidu Żywieckiego (Lipowską 1324 m n.p.m., Redykalny Wierch 1144 m, Górę Pięciu Kopców 1542 m) i zdobędziemy drugi najwyższy po Babiej Górze masyw całych Beskidów zwany królem polskich Beskidów, czyli Pilsko, 1557 m n.p.m.

Wędrować będziemy po Żywieckim Parku Krajobrazowym, Rezerwacie przyrody Pilsko oraz słowackiej stronie Narodnej prírodnej rezerváci Pilsko na obszarze pasma Oravské Beskydy podziwiając widoki z tamtejszych hal górskich w pięknej, zimowej szacie. Zahaczymy też o beskidzkie, klimatyczne schroniska górskie - Rysiankę, Boraczą czy też Halę MiziowąWyjazd z Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem, nocleg w pensjonacie.

Jeśli chcesz jednak wyjazd w góry połączyć z narciarskim szaleństwem, i marzysz by pojeździć po stokach Pilska na nartach, to będzie taka opcja drugiego dnia!
w planach:

− prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika beskidzkiego

 zdobycie Pilska 1557 m n.p.m. - króla Polskich Beskidów, najwyższego po Babiej Górze (1725 m) szczytu wszystkich pasm Beskidzkich w Polsce

 2 dni wędrówki na lekko szlakami Żywieckiego Parku Krajobrazowego

− opcjonalnie 2 dni narciarskiego szaleństwa w Ośrodku Narciarskim Pilsko


 odwiedzenie słynnej z widoków Hali Miziowej (1270 m n.p.m.) i odwiedzenie na trasie tamtejszego schroniska górskiego

 odwiedzenie 4 sympatycznych schronisk górskich, Schroniska PTTK na Hali Boraczej, na Hali Lipowskiej oraz na Rysiance
 Przejście przez widokowe beskidzkie hale: Lipowską, Boraczą, 

Skórzacką, Gawłowską i Rysiankę

 zdobycie Redykalnego Wierchu (1144 m n.p.m), Boraczego Wierchu (1244 m), Lipowskiej (1324 m) oraz Góry Pięciu Kopców (1542 m n.p.m.)

 przejazd autokarem lub busem na trasie Warszawa - Beskid Żywiecki - Warszawa

− przejazdy lokalne

 nocleg w ładnym pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki 
KOSZT uczestnictwa to 335 zł/os. i obejmuje:

 prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika beskidzkiego

− przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Beskid Żywiecki

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Beskid Żywiecki – Warszawa

− przejazdy lokalne autokarem lub busem

nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami


  niedzielne śniadanie w pensjonacie

−  sobotnią obiadokolację 

opiekę pilota 

ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL)

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami trekkingu

podatki, w tym VAT

Koszt nie obejmuje:

− pozostałych posiłków


zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca oraz dane do wpłaty.

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

Dostępne ostatnie wolne miejsca 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 06/07 marca 2020 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Beskid Żywiecki. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1 w nocy).
DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 7 marca 2020)

Rano dotrzemy w Beskid Żywiecki, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą.

Tego dnia czeka nas malownicza trasa grzbietami szczytów Beskidu Żywieckiego z szalenie widokowymi halami - Skórzacką, Gawłowską, Boraczą, Lipowską i Rysianką. Zdobędziemy 3 szczyty: Redykalny Wierch (1144 m n.p.m.) Boraczy Wierch (1244 m) i Lipowską (1324 m n.p.m.). Trasa trekkingu poprowadzi też malowniczą doliną wzdłuż potoku Sopotnia Wielka. Po drodze będziemy mieć aż 3 schroniska górskie PTTK - Na Hali Boraczej (854 m n.p.m.) Na Hali Lipowskiej (1290 m) oraz Na Rysiance (1290 m n.p.m.) i nie omieszkamy zrobić przerw na odpoczynek i spróbowanie tamtejszych specjałów w górskiej scenerii.

Na koniec wędrówki podjedziemy busem lub autokarem do naszego pensjonatu na obiadokolację, a sobotni wieczór będzie świetną okazją na wymianę wrażeń ze wspólnie spędzonych, górskich chwil.

Czas przejścia ok. 5,5h (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie i w schroniskach (m.in w schroniskach na Hali Boraczej, na Hali Lipowskiej), w sumie ok. 16 km, 770 m przewyższenia w górę, 650 m przewyższenia w dół


DZIEŃ DRUGI (niedziela, 8 marca 2020)

Tego dnia, po śniadaniu wyruszymy na zimowe zdobycie Pilska 1557 m n.p.m. - króla Beskidów, najwyższego szczytu Beskidów po Babiej Górze. Pilsko jako jedyne, obok Babiej wznosi się znacznie ponad granicę lasu i posiada piętro kosodrzewiny. Przewyższa otaczającego szczyty o 200 metrów. Szczyt ten jest jednym z najbardziej widokowych miejsc w Polsce - rozciąga się stąd wspaniały widok na Tatry, Babia Górę, Małą Fatrę, Jezioro Orawskie i szczyt Wielkiego Chocza na Słowacji i oczywiście też na Beskid Żywiecki. Drugim szczytem który "zaliczymy" jest Góra Pięciu Kopców (1542 m n.p.m.), czyli graniczny, polsko-słowacki wierzchołek Pilska - bo warto pamiętać, ze sam (najwyższy) szczyt masywu Pilska znajduje się już po słowackiej stronie. Powędrujemy też beskidzką granicą polsko-słowacką i odwiedzimy znane Schronisko Górskie na Hali Miziowej (1330 m n.p.m.). Po zakończeniu trekkingu wsiądziemy do busa lub autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, po drodze zabierając ewentualnych towarzyszy narciarskich, a dalej zatrzymując się na jeszcze na obiadokolację. 

Czas przejścia: ok. 5,5 godzin (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Hali Miziowej), w sumie ok. 15 km

opcja narciarska: ośrodek narciarski Pilsko 


Co wziąć w góry zimą?

Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka, szalik i rękawiczki. W górach pogoda szybko się zmienia. 

Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o obuwiu na zmianę do pensjonatu. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski. 

W miejscu noclegu zjemy sobotnią obiadokolację oraz niedzielne śniadanie. Obiadokolację w niedzielę zjemy w drodze powrotnej do Warszawy.


Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdIefLYzFkWIQoLMtcQ7Jug5X9w3mmUsJm0P1QaobIuK4RQVA/viewform?usp=sf_linkDostępne są już najważniejsze informacje w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6i4EHoVgfgj-W4aAKDap0wM_eYMDY_X2irVglxHBaCRrT1g/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeHO7qA5_lXtV7q5Le8BvT6FIomIN7n_WtxdzqqZrWug46QMQ/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


dostępne wolne miejsca

krokusyDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne ostatnie wolne miejscahttps://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/splyw-drweca-i-noc-na-zamku-w-golubiu-dobrzyniu-30-31-05-2020-weekendDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejsca
https://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/splyw-wda-i-bory-tucholskie-czerwiec-2020Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejsca

Comments