Pilsko 1557 m n.p.m. - zimowe zdobycie i Beskid Żywiecki na biało + opcja narciarska, 25-26.03.2017 (weekend)

dostępne: lista rezerwowa (komplet 30 uczestników)

Zapraszamy na weekendową wędrówkę pieszą po Żywieckim Parku Krajobrazowym, podczas której będziemy zdobywać najsłynniejsze szczyty Beskidu Żywieckiego i zdobędziemy drugi po Babiej Górze szczyt całych Beskidów zwany królem polskich Beskidów, czyli Pilsko (1557 m n.p.m.).

Wędrować będziemy po Żywieckim Parku Krajobrazowym, Rezerwacie przyrody Pilsko oraz słowackiej stronie Narodnej prírodnej rezerváci Pilsko na terenie pasma Oravské Beskydy podziwiając widoki z tamtejszych hal górskich w pięknej, zimowej szacie. Wyjazd z Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem, nocleg w pensjonacie.

Jeśli chcesz jednak wyjazd w góry połączyć z narciarskim szaleństwem, i marzysz by pojeździć po stokach Pilska na nartach, to będzie taka opcja drugiego dnia!
w planach:

- zdobycie Pilska 1557 m n.p.m. - króla Polskich Beskidów, najwyższego po Babiej Górze (1725 m) szczytu wszystkich pasm Beskidzkich w Polsce;

- 2 dni wędrówki na lekko szlakami Żywieckiego Parku Krajobrazowego;


- odwiedzenie słynnej z widoków Hali Miziowej (1270 m n.p.m.) i odwiedzenie na trasie tamtejszego schroniska górskiego;

- odwiedzenie 4 sympatycznych schronisk górskich, Schroniska PTTK na Hali Boraczej, na Hali Lipowskiej oraz na Rysiance

- Przejście przez widokowe beskidzkie hale: Lipowską, Boraczą, 

Skórzacką, Gawłowską i Rysiankę- zdobycie Redykalnego Wierchu (1144 m n.p.m), Boraczego Wierchu (1244 m), Lipowskiej (1324 m) oraz Góry Pięciu Kopców (1542 m n.p.m.)

- przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Beskid Żywiecki - Warszawa

- nocleg w ładnym pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd

zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.


pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

dostępne: lista rezerwowa (komplet 30 uczestników)


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturyKoszt wycieczki to
320 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Beskid Żywiecki

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Beskid Żywiecki – Warszawa

− przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami

  niedzielne śniadanie w pensjonacie

−  sobotnią obiadokolację w pensjonacie

opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd

ubezpieczenie NNW

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami trekkingu

podatki


Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

− sobotnie śniadanie i niedzielną obiadokolację, wydatki na przekąski wedle potrzebSZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 24/25 marca 2017 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Beskid Żywiecki. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1 w nocy).
DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 25 marca)

Rano dotrzemy w Beskid Żywiecki, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą.

Tego dnia czeka nas malownicza trasa grzbietami szczytów Beskidu Żywieckiego z szalenie widokowymi halami - Skórzacką, Gawłowską, Boraczą, Lipowską i Rysianką. Zdobędziemy 3 szczyty: Redykalny Wierch (1144 m n.p.m.) Boraczy Wierch (1244 m) i Lipowską (1324 m n.p.m.). Trasa trekkingu poprowadzi też malowniczą doliną wzdłuż potoku Sopotnia Wielka. Po drodze będziemy mieć aż 3 schroniska górskie - Na Hali Boraczej (854 m n.p.m.)

Na Hali Lipowskiej (1290 m) oraz Na Rysiance (1290 m n.p.m.) i nie omieszkamy zrobić przerw na odpoczynek i spróbowanie tamtejszych specjałów w górskiej scenerii.

Na koniec wędrówki podjedziemy busem lub autokarem do naszego pensjonatu na obiadokolację, a sobotni wieczór będzie świetną okazją na wymianę wrażeń ze wspólnie spędzonych, górskich chwil.

Czas przejścia ok. 5,5h (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie i w schroniskach (m.in w schroniskach na Hali Boraczej, na Hali Lipowskiej), w sumie ok. 16 km, 770 m przewyższenia w górę, 650 m przewyższenia w dół


DZIEŃ DRUGI (niedziela, 26 marca): 

Tego dnia, po śniadaniu wyruszymy na zimowe zdobycie Pilska 1557 m n.p.m. - króla Beskidów, najwyższego szczytu Beskidów po Babiej Górze. Pilsko jako jedyne, obok Babiej wznosi się znacznie ponad granicę lasu i posiada piętro kosodrzewiny. Przewyższa otaczającego szczyty o 200 metrów. Szczyt ten jest jednym z najbardziej widokowych miejsc w Polsce - rozciąga się stąd wspaniały widok na Tatry, Babia Górę, Małą Fatrę, Jezioro Orawskie i szczyt Wielkiego Chocza na Słowacji i oczywiście też na Beskid Żywiecki. Drugim szczytem który "zaliczymy" jest Góra Pięciu Kopców (1542 m n.p.m.), czyli graniczny, polsko-słowacki wierzchołek Pilska - bo warto pamiętać, ze sam (najwyższy) szczyt masywu Pilska znajduje się już po słowackiej stronie. Powędrujemy też beskidzką granicą polsko-słowacką i odwiedzimy znane Schronisko Górskie na Hali Miziowej (1330 m n.p.m.). Po zakończeniu trekkingu wsiądziemy do busa lub autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, po drodze zabierając ewentualnych towarzyszy narciarskich, a dalej zatrzymując się na jeszcze na obiadokolację. 

opcja narciarska: ośrodek narciarski Pilsko 

Czas przejścia: ok. 5,5 godzin (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć) + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Hali Miziowej), w sumie ok. 15 kmCo wziąć w góry zimą?

Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka, szalik i rękawiczki. W górach pogoda szybko się zmienia. 

Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o obuwiu na zmianę do pensjonatu. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski. 

W miejscu noclegu zjemy sobotnią obiadokolację oraz niedzielne śniadanie. Obiadokolację w niedzielę zjemy w drodze powrotnej do Warszawy.


Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca z bardzo obfitymi opadami śniegu) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 

zobacz też inne nasze wycieczki:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRbSwk4sRKe4YoiPYoDdo8wn6AKmTdkSpLVIHw9I8f3attVA/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeńdostępne: lista rezerwowa (komplet 35 uczestników)Majówka w Czeskim Raju, 29.04-01.05.2017 (3 dni)
Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń

dostępne: lista rezerwowa (komplet 40 uczestników)Comments