Pieszo przez Las Młochowski i na integrację, 17.08.2013 (sobota)Zapraszamy na jednodniową, pieszą wycieczkę przez Las Młochowski zakończoną spotkaniem integracyjnym z możliwością zostania do niedzieli. Przewidywany dystans to ok. 15-20 km.

organizator: Beata
trasa:

Zaczniemy w Młochowie zwiedzeniem tamtejszego pałacu klasycystycznego z XIX w. oraz terenów do niego przyległych: malowniczych stawów i terenów dawnego parku.

Następnie powędrujemy przez Las Młochowski i urokliwymi szlakami pieszymi dotrzemy do Radoń, po drodze przetniemy też trasę S8.

Wycieczka zakończy się u organizatorki ogniskiem i/lub grillem w zależności do nastrojów. Dla chętnych jest możliwość przenocowania z własnym śpiworem i karimatą.Dojazd i powrót:

Spotykamy się w sobotę, 17 sierpnia o g. 10.50 na przystanku końcowym autobusu podmiejskiego ZTM 733 w Młochowie.

Bardzo dogodnie można tu dojechać autobusem 733 z pętli autobusowej P+R Al. Krakowska, z której rusza o g. 10.00. Pętla znajduje się na Al. Krakowskiej na wysokości ul. Maciejki, naprzeciwko parkingu (Park&Ride) przy Okęciu. 

UWAGA: Choć autobus 733 kończy trasę w miejscu naszej zbiórki (przystanek Młochów (końcowy)) i przez to niełatwo go będzie przeoczyć, to jednak warto być czujnym, bo zatrzymuje się tam tylko na chwilę (max. 1 minuta) i od razu rusza w trasę powrotną.

Powrót do Warszawy przewidujemy na ok. godz. 19-20, chyba, że ktoś chce zostać do niedzieli.

Możliwości powrotu z grilla (w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano) do Warszawy:

1. pieszo ok. 45 min do stacji PKP Grodzisk Mazowiecki i dalej pociągiem Kolei Mazowieckich (wieczorne odjazdy w kierunku Warszawy: g. 18:55; 20:03; 20:11; 20:53; 21:42; 23:34, czass przejazdu - ok. 30 min.)

lub

2. autobusem miejskim do Grodziska (linia 4B  o g. 19:30, linia 3B o g. 20.10), a następnie pociągiem KM jak wyżej.

Charakter trasy, co wziąć:

Wg prognoz ma być słonecznie i ciepło. Trasa w sporej części będzie przebiegać szeroką drogą w lesie i będziemy iść cały czas ze słońcem z tyłu. Dlatego najlepiej zabrać nakrycia głowy oraz jakieś chustki, bandany czy cokolwiek do osłonięcia karku. Nie zapomnijcie też o ochronie przeciwko komarom i kleszczom.

Dodatkowo warto dla ochłody mieć zmrożone napoje. Aby długo mieć zimną wodę lub sok nalewamy do butelki 50%-70% płynu i wieczorem przed wycieczką wkładamy do zamrażalnika. Rano uzupełniamy płyn i tym sposobem mamy zimne napoje na całą drogę. Lepiej sprawdzi się duża butelka (np. 2-litrowa) niż 2 małe w których objętość lodu będzie mniejsza i szybciej się rozpuści.

Chętnym na przenocowanie przypominamy o wzięciu własnego śpiworu i karimaty.

koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat, każdy bilety kupuje sobie sam. Na autobus podmiejski ZTM 733 najlepiej kupić sobie bilet 60-minutowy za 6,40 zł, ew. bilet jednorazowy za 7 zł, chyba, że ktoś ma Kartę Miejską na strefę 1.i 2., to wtedy nie musi kupować biletu.

Droga powrotna Kolejami Mazowieckimi to ok. 8 zł (bilet wycieczkowy, czyli 15% zniżki od ceny standardowej), a jeśli dodatkowo wcześniej chcecie podjechać autobusem z Radoń do Grodziska, to doliczcie jeszcze 3,20 zł.

warto uwzględnić też ew. wydatki na zakupy w spożywczych po drodze (m.in. na kiełbaskę na końcowego grilla/ognisko) 

kontakt i zgłoszenia:

Beata: tel. 509 55 33 66, beata@piatkowscy.pl

Zgłaszać się można u organiztorki lub - jeszcze lepiej - za pomocą wygodnego formularza.Comments