Odwiedziny w Muzeum Opowiadaczy Historii, 21.02.2016 (niedziela)

Ostatnia aktualizacja listy uczestników: 19.02.16 - 80 uczestników, brak wolnych miejsc (lista rezerwowa)Podobnie jak rok temu zapraszamy na odwiedziny w niezwykłym miejscu. To pierwsze na świecie Muzeum Opowiadaczy Historii zwane Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. 

Muzeum to miejsce udostępniane jest tylko na zamówienie. Odbędzie się tam unikatowy, tylko dla naszej grupy, pokaz sztuki opowiadania historii. Usłyszymy i zobaczymy specjalny pokaz improwizowanych opowieści dla dorosłych - będzie trochę śmiesznie, trochę strasznie, trochę tajemniczo i magicznie.

A wszystko w wykonaniu założyciela tego niezwykłego miejsca - Michała Malinowskiego, słynnego kultywatora sztuki słowa mówionego.
spotkanie:

Spotykamy się w niedzielę, 21 lutego 2016 ok. g. 9.00 rano na Mokotowie (przy I linii metra) skąd autobusem pojedziemy w pobliże Muzeum. Na koniec czeka nas ok. 20 minutowy spacer aby dotrzeć na miejsce.

Wszystkie szczegóły nt. miejsca spotkania na Mokotowie wszyscy uczestnicy otrzymają mailem.

Pokaz sztuki opowiadania historii zakończy się około południa i wtedy będzie możliwość dogodnego powrotu do Warszawy, tak by być w niej po g. 13, jednak po zakończeniu pokazu zapraszamy także chętnych na wzięcie udziału w 3-godzinnym spacerze po lesie na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Więcej o opcji wydarzenia połączonego z wędrówką po lesie znajdziecie tutajKoszt udziału w wycieczce to 29 zł/os. i obejmuje:

- udział w pokazie sztuki opowiadania historii w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści odbywający się specjalnie dla GT Wędrujemy i wykonany osobiście przez twórcę muzeum, Michała Malinowskiego.

- prowadzenie wycieczki przez certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki

- podatkiSpełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki.

- spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europa) na rzecz uczestników naszych wyjazdów 

- w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW).

- w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich

Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury                       


zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń na oba terminy za pomocą wygodnego formularza lub. ew. wysyłając maila na calkiemkulturalnie@gmail.com podając imię, nazwisko, adres email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

liczba miejsc: 

dostępne: brak miejsc, 80 uczestników (lista rezerwowa)


pytania:

Jeśli masz jakieś pytania, będziemy wdzięczni za kontakt telefoniczny: 608479222 

Kim są opowiadacze historii i czym jest storytelling?

Opowiadacze historii – to inaczej bajarze, opowiadacze, gawędziarze, bardowie. Jedno jest pewne, że związani są z opowiadaniem historii, dykteryjek, opowiadań, baśni i bajek. 

Niewątpliwie na długi czas zanikła tzw. sztuka opowiadania historii rodzinnych i indywidualnych, magicznych i tych prawdziwych.

Storytelling revival, czyli światowy ruch odnowy tradycji opowiadania historii staje się popularny ostatnimi czasy również w Polsce. Na świecie znane są festiwale, na których spotykają się ludzie i opowiadają sobie godzinami historie. Tak dzieje się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji. Istnieją też ośrodki w Wielkiej Brytanii i Irlandii. We Francji historia opowiadana stała się już odrębną dziedziną artystyczną, jest także przy tym powszechną dziedziną nauki i edukacji. Zawód opowiadacza historii nie jest jednak nowym zjawiskiem, gdyż jego tradycje sięgają dawnej tradycji wędrownych kuglarzy, bardów i pieśniarzy prowansalskich. Mity, baśnie i opowiadania były zawsze ważną częścią każdej kultury rdzennej i występują w innych kulturach. Dzięki prostej strukturze opowiadania, dzieci, młodzież i dorośli mogą bawić się, wzruszać i uczyć. [opis na podstawie strony teatrnn.pl]Michał Malinowski – opowiadacz, propagator tradycji słowa mówionego, pisarz i pedagog, założyciel Muzeum Opowiadaczy Historii w 2002 roku (obecnie Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści). 
Podczas swojej podróży do Papui Nowej Gwinei w 1997 roku spotyka tamtejszych tradycyjnych opowiadaczy, co staje się inspiracją do zarzucenia dotychczasowej pracy i do dalszego zgłębienia wiedzy o sztuce storytellingu m.in. na Wydziale Folkloru i Mitologii Uniwersytetu Harvarda, u międzynarodowych ekspertów oraz u tradycyjnych opowiadaczy z krajów afrykańskich, Chin czy Indii. Członek Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapraszamy też na rozbudowaną wersję wizyty w Muzeum Opowiadaczy Historii połączoną z 3-godzinną wędrówką przez las:


Comments