Nad Wisłą: park linowy, integracja i rejs zabytkową łodzią, 07.06.2014 (sobota)


Zapraszamy na kilkugodzinną wspólną zabawę w parku linowym nad Wisłą w bezpośrednim sąsiedztwie warszawskiego Zoo. W wesołej atmosferze mierzymy się z wyzwaniami wysokości, sprawności i zwinności. Po przejściu trasy będzie okazja do wymiany wrażeń w położonym tuż obok klubie La Playa. Atrakcje na koniec uzupełni krótki rejs zabytkowymi łodziami.

organizator: Beata
Zbiórka i dojazd:

Spotykamy się w sobotę, 7 czerwca 2014 o g. 9:00 przy wybiegu dla niedźwiedzi przed Zoo, naprzeciw Katedry Praskiej, przy al. Solidarności, skąd przejdziemy kilkaset metrów do parku linowego.

Jak dotrzeć na zbiórkę?

Najłatwiej z Placu Bankowego, w ok. 6 min. tramwajami 18 lub 23 przejeżdżając 2 przystanki i wysiadając na przystanku tramwajowym „Park Praski”. Inne opcje dojazdu znajdziecie tu


Park linowy:

Pod czujnym okiem instruktorów każdy znajdzie wyzwania odpowiednie dla niego. Park oferuje nam trzy opcje trasy zróżnicowane pod względem trudności i wysokości.

Naszą przygodę zaczniemy od profesjonalnego szkolenia przeprowadzonego przez instruktorów parku linowego. Każdy dostanie własną uprząż i kask oraz inne niezbędne akcesoria zapewniające maksymalne bezpieczeństwo na trasach.


Trasy. Będziemy mogli bawić się na 3 trasach zróżnicowanych pod względem trudności, a każdy będzie miał 2 opcje do wyboru:
Opcja 1: korzystanie z 2 łatwiejszych tras

- niskiej do 4 m, czas przejścia ok. 30 min
- średniej od 1,3 m do 8 m, czas przejścia ok.45 min

Opcja 2: korzystanie ze wszystkich 3 tras:
- niskiej do 4 m, czas przejścia ok. 30 min
- średniej od 1,3 m do 8 m, czas przejścia ok. 45 min 
- wysokiej od 1,4 m do 12 m, czas przejścia ok. 60 min

Uwaga! Najniższa trasa przewidziana jest dla dzieci powyżej 4 roku.


La Playa:

Po przejściu tras w parku będą na nas czekały zarezerwowane miejsca w znanej i lubianej knajpce La Playa położonej nad samą Wisłą, a jednocześnie tuż obok parku. Uważana jest za jedną z największych atrakcji stolicy.http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/13187,warszawa-la-playa.html Tam będziemy mogli odpocząć i podzielić się wrażeniami z innymi uczestnikami: http://www.laplaya.pl/

Rejs zabytkowymi łodziami po Wiśle (dla chętnych):

Rejs potrwa ok. 1h. Rozpocznie się ok. g. 13:00


Rejsy odbywają się 10-metrowym batem lub 8 metrowym galarkiem zabierając na pokład do 10 osób (w tym maksymalnie 6 dzieci) . Łódź jest stabilna na wodzie. Rozmieszczenie ławek wzdłuż burt (każda osoba ma własne siedzisko) umożliwia swobodne poruszanie się podczas rejsu oraz rozłożenie małego stolika między siedziskami.

Na łodzi znajduje się komplet kapoków dla każdej z osób, środki bezpieczeństwa (koło ratunkowe, rzutka, 2 gaśnice). Prowadzeniem łodzi zajmuje się osoba mająca patent stermotorzysty (uprawnienie zawodowe umożliwiające pływanie małym statkiem do 12 pasażerów)więcej o zabytkowych łodziach:

Jednostki na których będziemy pływać powstały w celu nawiązania do historii i tradycji która jeszcze kilka lat po II wojnie funkcjonowała na rzece Wiśle. Do tego czasu drewniane łodzie wykorzystywane były do przewozu towarów, wydobywania piasku, przewozu zwierząt na drugi brzeg. Znane są również z przejażdżek po Wiśle zabierając warszawiaków na kilku minutowe rejsy po Wiśle.

Dziś obraz batów, kryp, galarów powraca na Wiśle. Powstało wiele jednostek które zostały zbudowane wg oryginalnych wzorców wykonanych przez starszych szkutników. Doświadczenie pokazuje, że jednostki drewniane o płaskim dnie idealnie sprawdzają się na Wiśle. Dzięki niskiemu zanurzeniu (około 15 cm) możliwe jest przepływanie przez piaszczyste łachy.

Na tych filmach można zobaczyć jak to malowniczo wygląda: 


Zgłoszenia:

Chętnych zapraszamy do zapisywania za pomocą formularza zaznaczając, czy wybierasz sam park linowy, czy także rejs łodzią. Można też się zgłaszać mailem na beata@piatkowscy.pl podając imię, nazwisko i numer telefonu.

Jeśli masz jakieś pytania, najlepiej zadzwoń 509553366 (Beata).

lista uczestników (ostatnia aktualizacja 02.06 g. 12.20 - po pierwszych zgłoszeniach jest już nas 14 odważnych osób, zapraszamy kolejne!)

1. Beata P.

2. Grzegorz K.

3. Aneta M.

4. Grzegorz H.

5. Weronika W.

6. Adam M.

7. Agnieszka M.

8. Dominika S.

9. Monika T.

10. Tomasz L.

11. Magdalena Z.

12. Benedykt C.

13. Sylwia W.

14. ...

15. ...

16. ...

17. ...

Comments