Nad Horowe Bagno i przez Lasy Drewnickie pieszo, 16.11.2014 (niedziela)

ostatnia aktualizacja: 15.11 g. 21.20 -  zapraszamy do zgłoszeńZapraszamy na jednodniową, pieszą wycieczkę podwarszawską.


organizator: Weronika


w planach:

- wędrówka w sumie ok. 15 km po obszarze Lasów Drewnickich zaliczanych często do Puszczy Slupeckiej. Zaczniemy w Strudze (część Marek) zajrzymy do Zielonki, a skończymy w warszawskiej dzielnicy Rembertów. Możliwość dogodnego odłączenia się po ok. 9 km, w Zielonce.

- wdrapanie się na Horową Górę (109,7 m n.p.m.)

- pobuszowanie po Rezerwacie Horowe Bagno gdzie jest masa gatunków roślin objętych ścisłą ochroną, m.in. bagno zwyczajne, konwalia majowa, goździk piaskowy, podkolan biały, kalina koralowa czy porzeczka czarna :-). 


Horowe Bagno to także miejsce rozrodu 


i ostoja wielu zwierząt. Z ptaków pojawiają się m.in. czajki, kosy, czy jastrzębie.

- przejście fragmentem szlaku Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej

- w połowie trasy wstąpimy do jednej z cukierni w Zielonce, a na koniec będzie okazja przekąszenia czegoś w jednej z knajpek w Rembertowie


zbiórka, dojazd i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 16 listopada 2014 r. o g. 10.00 na Placu Bankowym na przystanku autobusowym Metro Ratusz Arsenał w kierunku Starej Pragi. 

O g. 10.11 wsiadamy w autobus podmiejski ZTM 738 kierunek Osiedle Victoria, a my wysiadamy wcześniej, po 40 minutach na przystanku "Wenecka" w Markach o g. 10.49.


UWAGA! Ze względu na duże zainteresowanie wycieczką jest też możliwość pojechania kolejnym autobusem i podzielenia sie na czas przejazdu na 2 grupy: 
O g. g. 10.31 odjeżdża z tego samego przystanka kolejny autobus, tym razem 718, który o g. 11.09 dojeżdża do przystanka "Wenecka" w Markach.

Na miejscu, w pobliżu przystanka "Wenecka" w Markach, grupa ktora dotrze jako pierwsza poczeka na drugą grupę i wszyscy razem udamy się na wedrówkę.

Wracać będziemy o zmierzchu ze stacji PKP Warszawa Rembertów pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) lub ew. Kolejami Mazowieckimi (KM) - 15 minut do centrum, pociągi 3-4 razy na godzinę. 

Można sobie też skrócić wycieczkę i odłączyć się od nas po ok. 9 km w Zielonce i stamtąd, ze stacji PKP Zielonka w 12 min dotrzeć pociągiem Kolei Mazowieckich do Dworca Wileńskiego.


opcja dojazdu samochodem:

Tym razem niestety nie ma takiej możliwości bo zaczynamy i kończymy w zupełnie innym miejscu.

koszty:

Wycieczka jest promocją idei Wędrujemy i nie pobieramy za udział w niej żadnych wpłat.

Jedyny konieczny koszt to wydatek na bilet ZTM na autobus na II strefę (posiadaczom Karty Miejskiej wystarczy kupienie biletu 20-minutowego za 3,40 zł, pozostali 7 zł). W drodze powrotnej potrzebny będzie bilet ZTM na SKM na pierwszą strefę - wystarczy 20 minutowy za 3,40 zł, a dla posiadaczy Karty Miejskiej gratis :-).

Warto też uwzględnić ew. własne wydatki w połowie wycieczki w cukierni i można też na koniec wycieczki w knajpce.

co wziąć?

Wygodne obuwie i ubranie, kurtkę przeciwdeszczową na wszelki wypadek, przekąski i wodę, a najlepiej termos.

zgłoszenia i pytania:

Zapraszamy do zgłoszeń za pomocą wygodnego formularza lub ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com koniecznie podając imię, nazwisko i email. 

Jeśli macie jakieś pytania, to dzwońcie na 608479222 (Weronika)

Comments