Pieszo przez Mazowiecki Park Krajobrazowy z Falenicy, 25.01.2015 (niedziela)

ostatnia aktualizacja: 24.01 g. 18.50 - Do zobaczenia na jutrzejszej pieszej wycieczce.


Zapraszamy na pieszą wędrówkę po Mazowieckim Parku Krajobrazowym ok. 15 km.

Ze względu na brak warunków do nart biegowych (które planowaliśmy w przypadku pojawienia się wystarczającego śniegu), powędrujemy pieszo. Zajrzymy jednak do wypożyczalni, co by obejrzeć sprzęt przed następnym razem.

Wszystko wskazuje na to, że niewielkie opady śniegu, które mogą pojawić się dzień przed wycieczką, w sobotę 24.01 nie wystarczą by warunki do biegówek się pojawiły.

organizator: Weronika
zbiórka:
Spotykamy się w niedzielę, 25.01.2015 o g. 9.40 na dworcu PKP Warszawa Śródmieście, na peronie w kierunku wschodnim, skąd o g. 9.54 ruszymy pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej. 
Nasz pociąg jedzie do Otwocka, a my po drodze wysiadamy na stacji PKP Warszawa Falenica o g. 10.26. Kilka minut pieszo dalej, blisko lasu jest wypożyczalnia biegówek.

Wracać będziemy jednym z pociągów SKM lub KM linii otwockiej jeżdżącymi co pól godziny i w pól godziny będącymi w centrum Warszawy. W zależności od wariantu wycieczki wracać będziemy ze stacji Warszawa Falenica (wariant
śnieżno-biegówkowy) lub ze stacji PKP Warszawa Międzylesie (wariant pieszy) - obie stacje są na linii otwockiej.
 


trasa wycieczki:

Ze stacji PKP Warszawa Falenica ruszymy w kierunków lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. 
Powędrujemy przez malownicze krajobrazy na przemian pagórkowato-wydmowe i bagienne, w sumie ok. 16 km. Zobaczymy też malownicze Jezioro Torfy. Idąc szlakami, drogami i ścieżkami dotrzemy do stacji PKP Warszawa Międzylesie. 

Będzie tam możliwość zajrzenia do przemiłej klubokawiarni z pyszną kawą, ciastami i przekąskami, lub też od razu powrotu pociągiem SKM lub KM  w kierunku centrum Warszawy. koszty:

Wycieczka jest promocją idei Wędrujemy i nie pobieramy za udział w niej żadnych opłat. 

Jedyny konieczny koszt z którym trzeba się liczyć w własnym zakresie to bilet jednorazowy ZTM na pierwszą strefę za 3,40 zł, potrzebny na przejazd pociągiem SKM do Falenicy i drugi na powrót (wrócić można tez KM płacąc za bilet również ok. 3 zł.

Jeśli nie masz własnych biegówek, a będziemy realizować wariant śnieżno-biegówkowy to warto uwzględnić koszt wypożyczenia nart, z kijkami i butami, płatne indywidualnie, na miejscu w wypożyczalni. Koszt wg cennika wypożyczalni to 25 zł a pierwsze 2,5 h i po 5 zł za każde rozpoczęte kolejne 30 min.

zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń  podając: imię, nazwisko, adres email i nr telefonu , najlepiej za pomocą wygodnego formularza, ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com


pytania:
Jeśli masz jakieś pytania prosimy o kontakt telefoniczny z nami: 608479222.
Comments