MPK: z Woli Grzybowskiej do Celestynowa rowerem 30.06.2013 (niedziela)

ostatnia aktualizacja: 29.06: g.20.14 - Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo deszczów (prognoza) przez większość godzin wycieczki i możliwe burze, wycieczkę rowerową przenosimy na nowy termin! Jutro, 30.06 zapraszamy na wycieczkę pieszą, zbiórka w tym samym miejscu

Na wycieczkę  pieszą  zapraszamy wszystkich jutro w zastępstwie wycieczki rowerowej. Zbiórka - bez zmian na Centralnym o 
g. 9.15 i tym samym pociągiem docieramy do stacji PKP Wola Grzybowska.
Pobuszujemy po leśnym poligonie rozciągającym się między Sulejówkiem, Wesołą, Rembertowem i Zielonką. Będziemy chodzić po leśnych drogach, których nie znajdziecie na żadnych mapach (ale my je dobrze znamy!). Wycieczka potrwa ok. 2-4 godziny, na koniec wdepniemy na pizzę lub do cukierni w Wesołej.

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się na na hali głównej PKP Warszawa Centralna o g. 9:15 niedzielę, 30 czerwca 2013. Pojedziemy pociągiem KM (Koleje Mazowieckie) w kierunku Siedlec, który odjeżdża o g. 09.32, a my wysiądziemy po drodze na stacji PKP Warszawa Wola Grzybowska o g. 09.55. 

Wracać będziemy ze stacji Wesoła ok. 2-4 godziny później. 


Wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek, zapraszamy serdecznie na jednodniową wycieczkę rowerową po malowniczych ścieżkach i szlakach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Naszą trasę zaczniemy w Woli Grzybowskiej a skończymy w Celestynowie. 

Organizatorzy: Weronika
W czasie całodniowej wycieczki przejedziemy m.in.:


- przez Zagórze leżące wśród wydm leśnych,


- wybierzemy się wzdłuż pięknych o tej porze roku brzegów rzeki Mieni, w której nurcie jak tylko pogoda pozwoli pomoczymy nóżki, a chętni będą mogli się również wykąpać,


- druga szansa na kąpiel pojawi się, gdy będziemy mijali rzekę Świder,


- zobaczymy 400-letni dąb „Bartek Mazowiecki”,


- zatrzymamy się przy kamieniu Piłsudskiego,


- będzie czekała na nas również niespodzianka w postaci barku, który znajduje się w środku lasu z pyszną kuchnią syberyjską (pielmieni, manty). W jego okolicy będzie możliwość zrobienia ogniska z kiełbaskami,


- …a do tego zobaczymy w czasie wycieczki wiele innych ciekawych miejsc :-)


Razem przejedziemy około 45 km. Istnieje dogodna możliwość wcześniejszego odłączenia się lub wydłużenia trasy dla zainteresowanych.Zbiórka, wyjazd i powrót:

Aktualizacja 19.06: UWAGA! W związku ze zmianami w rozkładzie KM i SKM od 29.06 do 01.09, zmieniamy nieznacznie informacje nt. zbiórki. Jak poniżej:

Spotykamy się na na hali głównej PKP Warszawa Centralna o g. 9:15 w niedzielę, 30 czerwca 2013. Pojedziemy pociągiem KM (Koleje Mazowieckie) w kierunku Siedlec, który odjeżdża o g. 09.32, a my wysiądziemy po drodze na stacji PKP Warszawa Wola Grzybowska o g. 09.55. 

Wracać będziemy ze stacji Celestynów jednym z pociągów Kolei Mazowieckich w godzinach popołudniowych. 
Koszty:

Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników, każdy bilety kupuje sobie sam.

Jedyny konieczny koszt, to bilety (najlepiej tzw."wycieczkowe") na pociąg Kolei Mazowieckich na trasie: 
- PKP Warszawa Centralna - PKP Warszawa Wola Grzybowska (posiadacze Karty Miejskiej ZTM przejazd mają w cenie, bo nie przekraczamy granic Warszawy)
- PKP Celestynów - Warszawa (posiadacze Karty Miejskiej ZTM wykupują jedynie przejazd na odcinku PKP Celestynów - PKP Warszawa Falenica)
- rower jedzie gratis w obie strony, na obu trasach przejazdu pociągu. 

Dodatkowo warto uwzględnić wydatki na ew. zakupy w spożywczych. W kosztach można uwzględnić naszą wizytę w barku w lesie (domowe pierogi, pielmieni, manty – ok. 10-12 zł, herbata – ok. 5 zł).


Co wziąć?

Zapasową dętkę, pompkę do roweru, oświetlenie, sakwy lub ew. plecak, coś na deszcz, coś na słońce (czapka, krem), coś na komary, mapę (jeśli jest), czołówkę, klucze (jeśli macie) oraz dobry humor. Warto mieć kask. 

Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, kanapki, przekąski - pamiętajcie by mieć odpowiednią ilość napojów.

Pogoda:
Wycieczka rowerowa odbędzie się w o ile nie będzie ciągłego, intensywnego deszczu. W przypadku gorszej pogody, zrobimy wersję pieszą, oczywiście odpowiednio krótszą (zbiórka również na PKP Warszawa Wola Grzybowska o tej samej porze i ruszamy tym samym pociągiem). 


lub też ewentualnie mailowo: u Weroniki (weronika.wedrujemy@gmail.com, tel: 608479222). 

Zgłoszeni w ten sposób uczestnicy wycieczki otrzymają wygodne mapki z trasą wycieczki.

lista uczestników (ostatnia aktualizacja: 29.06: g.20.14 - Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo deszczów przez większość godzin wycieczki i możliwe burze, wycieczkę rowerową przenosimy na nowy termin! Jutro, 30.06 zapraszamy na wycieczkę pieszą, zbiórka w tym samym miejscu, za chwilę opublikujemy więcej informacji)

Na wycieczkę  pieszą  zapraszamy wszystkich jutro w zastępstwie wycieczki rowerowej. Zbiórka - bez zmian na Centralnym
g. 9.15 i tym samym pociągiem docieramy do stacji PKP  Wola Grzybowska.
Pobuszujemy po leśnym poligonie rozciągającym się między Sulejówkiem, Wesołą, Rembertowem i Zielonką. Wycieczka potrwa ok. 2-4 godziny, na koniec wdepniemy na pizzę lub do cukierni w Wesołej. 
zapraszamy!


Comments