Majówka: Jednodniowy spływ kajakowy Wkrą, 03.05.2017 (środa, Święto Konstytucji 3 Maja)

Dostępne:lista rezerwowa (komplet 40 uczestników)


Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Wkrą. Szlak wodny prowadzi zarówno przez rozległe łąki jak i intensywnie zielone lasy. Po drodze niezwykle malownicze krajobrazy i przyjemnie miejsca na postój. Rzeka jest niezbyt głęboka i ma piaszczyste dno. 

Świetny sposób na aktywny wypoczynek w piękny, majówkowy dzień!

Zapraszajcie znajomych, przybądźcie z dziećmi, a pieski też bardzo mile widziane!

w planach:

- całodniowy spływ kajakowy ok. 19 km (Joniec - Śniadówko ok. 5 godzin z przerwami) w sympatycznym towarzystwie

- liczne okazje do kąpieli podczas przerw w spływie w czystej rzece z piaszczystym dnem

- ognisko z kiełbaskami nad rzeką na zakończenie spływu

- w pobliżu ogniska zadaszony bar z daniami z grilla i napojami

- wspólny przejazd pociągiem z centrum Warszawy nad rzekę i z powrotem do Warszawy (w ramach indywidualnych preferencji można te odcinki przejechać samochodem)

- transport busem na start spływu i po jego zakończeniu

- opieka certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz lub ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz numeru telefonu.

Dostępne: lista rezerwowa (komplet 40 uczestników)

Pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)Koszty:

Koszt wycieczki to 85 zł/os. i obejmuje:

- wypożyczenie 2-osobowych kajaków na cały dzień wraz z wiosłami i siedziskami

- wypożyczenie kamizelek ratunkowych na cały dzień

- transport uczestników busami lub autokarem na start spływu (na trasie Pomiechówek - Joniec, ok. 24 km)

- transport uczestników busami lub autokarem po zakończeniu spływu (na trasie Śniadówko - Pomiechówek, ok. 10 km)

- transport kajaków na start spływu i po jego zakończeniu

- porcja kiełbaski z pieczywem do ogniska

- drewno na ognisko, rezerwacja i organizacja miejsca na ognisko


- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki) podczas całej wycieczki

- krótkie szkolenie kajakowe

- kolorowe mapki spływowe dla każdego

- ubezpieczenie NNW

- niespodzianka

- podatki, w tym VAT

koszty dodatkowe które warto uwzględnić:

- bilet na pociąg na trasie Warszawa - Pomiechówek - Warszawa (ok. 17-22 zł w zależności od posiadania lub nie Karty Miejskiej)


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się w środę (Święto Konstytucji 3 Maja), 3 maja o g. 9.15 na dworcu kolejowym w centrum Warszawy skąd ruszymy pociągiem Kolei Mazowieckich do Pomiechówka. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymają szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki.


Każdy we własnym zakresie kupuje bilet "wycieczkowy powrotny" - w sumie ok. 22 zł (posiadacze Karty Miejskiej w sumie ok. 17 zł).Do Pomiechówka można też zamiast tego dotrzeć samochodem i tam go zostawić, by po zakończonym spływie wrócić nim do Warszawy.

Po zakończonym spływie wracać będziemy wracać z Pomiechówka pociągiem w godzinach późnopopołudniowych do Warszawy.

Przejazd busami na początek spływu i po jego zakończeniu:

Gdy już wszyscy spotkamy się w Pomiechówku ok. g. 10.15, specjalnie wynajętymi busami ruszymy na miejsce początku spływu kajakowego.

Również po zakończonym spływie i wspólnym ognisku zostaniemy zawiezieni z powrotem busami do Pomiechówka do pociągu i do ew. pozostawionych tam też samochodów.


Przebieg spływu kajakowego:

Po dotarciu na miejsce rozpoczęcia spływu ostatecznie podzielimy się na osady, czyli 2-osobowe zespoły kajakowe. Zanim zwodujemy kajaki powiemy Wam też najważniejsze informacje o pływaniu kajakiem.

Spływ powinien nam zająć ok. 5 godzin wraz z przerwami. Po drodze zrobimy ok. przerw. Po drodze będzie też jeden sklep spożywczy na uzupełnienie zapasów przekąsek lub picia.

Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu:

Gdy dopłyniemy do mety spływu, w sympatycznym i malowniczym miejscu nad rzeką zrobimy sobie ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

W pobliżu naszego ogniska będzie też zadaszony bar oferujący dania z grilla i napoje.


Powrót:

Po zakończonym ognisku nad rzeką i wspólnej zabawie ruszymy busami do Pomiechówka skąd pojedziemy pociągiem do Warszawy, a ci co wybrali dojazd samochodem z Pomiechówka ruszą dalej swoimi autami.

Co wziąć do kajaka?

Dużą ilość wody, przekąski na czas płynięcia, ochronę przed słońcem (czapka z daszkiem, krem z wysokim filtrem). Rzeczy, które płyną z nami w kajaku należy zabezpieczyć przed zamoczeniem - należy włożyć je w specjalny wodoszczelny worek lub grube worki na śmieci ew. specjalny wodoszczelny worek, jeśli ktoś posiada. Warto też mieć linkę i przywiązać bagaże do kajaka, by uchronić je przed zgubieniem. Na wyjeździe przydadzą się ponadto: obuwie do kajaka (takie w którym można wejść do wody i nie spada z nóg – warto je mieć, zdarzają się szkła przy brzegu rzeki), strój kąpielowy, krótkie spodenki (w takich się najlepiej płynie). Weźcie coś przeciwdeszczowego na wszelki wypadek ;-) i aparaty fotograficzne.

Program jest ramowy. Odcinek spływu może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy spływu ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 


Zobacz też inne nasze wycieczki:


Adrspassko-Teplickie Skalne Miasto w Czechach, 27-28.05.2017 (weekend)Właśnie ogłaszamy, wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne 3 miejsca z 24


Skalne Miasto: Súľovské Vrchy na Słowacji, 13-14.05.2017 (weekend)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWr4Ccd4Wm1pcso8eObZHYo0w78wKu13BtzyIOb-7Yfdw4tw/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń

dostępne: 4 miejsca z 35Comments