Majówka: Beskid Śląski - najpiękniejsze szlaki, Skrzyczne i Barania Góra, 01-03.05.2020 (3 dni, długi weekend majowy)

Dostępne wolne miejsca


Zapraszamy na majówkowy wyjazd trekkingowy podczas którego powędrujemy po przepięknych szlakach Beskidu Śląskiego i zdobędziemy jego najwyższe szczyty w wiosennej odsłonie.

Beskid Śląski zobaczymy w kilku jego wymiarach - podczas trekkingu odwiedzimy klimatyczne schroniska górskie (m.in. na Skrzycznem, Soszowie czy Czantorii), ale też zobaczymy piękne wodospady - Kaskady Rodła i wychodnie skalne na Malinowskiej Skale. Autokarem dotrzemy nad malownicze Jezioro Czerniańskie. Zajrzymy do najbardziej znanych miejscowości - Szczyrku, Wisły i Ustronia. Ten wyjazd daje też możliwość skosztowania wód leczniczych w Ustroniu-Zdroju, spaceru po tamtejszym Parku Zdrojowym, czy też popływania w jednym z wielu tamtejszych basenów.


w planach:

- 3 dni trekkingu na lekko po terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego w wiosennej odsłonie

- zdobycie Skrzycznego 1257 m n.p.m. - najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego

- wejście na Baranią Górę 1220 m n.p.m. z obszarem źródliskowym rzeki Wisły - drugiego co do wysokości szczytu w Beskidzie Śląskim

- wędrówka na Czantorię Wielką 995 m n.p.m. - najwyższego wzniesienia Pasma Czantorii Beskidu Śląskiego

- wejście na szereg znanych szczytów beskidzkich - Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m, Malinowska Skała 1152 m n.p.m., Malinów 1114 m n.p.m, Soszów Wielki 886 m n.p.m., Równica 884 m n.p.m.
- przejście przez znane przełęcze beskidzkie - Salmopolską 934 m n.p.m, Kubalonkę 758 m n.p.m., oraz Beskidek 684 m n.p.m. w Pasmie Czantorii

- 2 noclegi w hostelu ze śniadaniami w Ustroniu-Zdroju (w pobliżu Park Zdrojowy i Pijalnia Wód oraz liczne knajpki)

- zwiedzenia Browarów Książęcych w Tychach

- przejazd autokarem lub busem z centrum Warszawy w Beskid Śląski i z powrotem, przejazdy lokalne

- ubezpieczenie NNW

- opieka pilotaCHARAKTER WYJAZDU I WYŻYWIENIE

Przez wszystkie 3 dni wędrujemy na lekko (czyli z niedużymi plecaczkami), zaś niepotrzebne podczas wędrówki rzeczy czekają na nas w autokarze. Powędrujemy po bardzo widokowych trasach o średnich wymaganiach kondycyjnych, jednak dla osób z pewnym doświadczeniem górskim i świadomych, że w górach pogoda potrafi być bardzo zmienna i odpowiednio do tego wyposażonych (buty górskie, kurtka górska, ubranie „na cebulkę”, odpowiednia ilość wody – minimum 1,5 litra/os., przekąski). Każdego dnia będziemy mieć na szlaku 1-2 schroniska górskie z bufetami do których będziemy wstępować na przerwy.

Hostel znajduje się w samym sercu Ustronia-Zdroju skąd blisko zarówno do knajpek, pijalni wód, sklepów spożywczych i na baseny.

W ramach wyjazdu mamy zapewnione śniadania w sobotę i w niedzielę, na pozostałe posiłki będziemy się zatrzymywać w dogodnych knajpkach po drodze oraz w schroniskach górskich.KOSZT UCZESTNICTWA to 455 zł/os. i obejmuje:

przejazd autokarem lub busem na trasie centrum Warszawy − Beskid Śląski Tychy − centrum Warszawy

 2 noclegi w hostelu w pokojach 2-osobowych (dopłata 50 zł) oraz 3- i 4-osobowych z łazienkami, pościelą i wifi. Na miejscu znajduje się też restauracja.

2 śniadania

przejazdy lokalne autokaru lub busa

opiekę pilota

ubezpieczenie NNW

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi


podatki, w tym VAT

koszt nie obejmuje:

- obiadokolacji, biletu wstępu do Browaru Tyskiego (opcjonalnie, 25 zł)

ZGŁOSZENIA

Dostępne są już wszystkie szczegóły tego wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com.
 

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby. 

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty. 

PYTANIA

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222

Dostępne wolne miejsca


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI

MIEJSCE SPOTKANIA, WYJAZD I POWRÓT

Spotykamy się o północy z czwartku na piątek 30.04/01.05.2020 na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy naszym busem lub autokarem w Beskid Śląski. Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle jest to między północą a 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (piątek, 1 maja 2020) Barania Góra 1220 m n.p.m., Kaskady Rodła i Jezioro Czernańskie

Rano dotrzemy busem lub autokarem do Wisły w Beskidzie Śląskim. Zanim to jednak nastąpi, zatrzymamy się jeszcze po drodze na dogodnej stacji benzynowej, gdzie napijemy się gorącej herbaty lub aromatycznej kawy. Tego dnia naszym głównym celem będzie Barania Góra 1220 m n.p.m., drugi najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. To właśnie w rejonie tego szczytu znajduje się obszar źródliskowy rzeki Wisły. To tutaj wypływają dwa potoki źródłowe Wisły – Biała i Czarna Wisełka. Na samym początku wędrówki zatrzymamy się przy malowniczym Jeziorze CzerniańskimBędziemy też w pięknym miejscu zwanym Kaskady Rodła. To zespół przepięknych naturalnych wodospadów i progów rzecznych na Białej Wisełce o wysokości do 5 metrów i są to najwyższe wodospady Beskidu Śląskiego. Tego dnia odwiedzimy też 2 klimatyczne schroniska górskie PTTK Przysłop, 900 m n.p.m. oraz prywatne Schronisko Stecówka, 760 m n.p.m.. W każdym z nich zrobimy przerwę na odpoczynek i zamówienie czegoś do picia i jedzenia. Na koniec dojdziemy do Przełęczy Kubalonka, 830 m n.p.m. skąd autokarem pojedziemy na nocleg do hostelu w Ustroniu-Zdroju. Wieczór w pensjonacie będzie dobrą okazją do wymiany wrażeń z minionego dnia przy napojach jakie lubicie.

Czas przejść: 7h20+ przerwy (m.in. w Schronisku PTTK Przysłop pod Baranią Górą), w sumie 20 km, przewyższenia: 900 m podejścia, 705 m zejścia, 20 km, 25 GOT


DZIEŃ DRUGI (sobota, 2 maja 2020) Skrzyczne, 1257 m, Małe Skrzyczne 1211 m i Malinowska Skała 1152 m n.p.m.

Po śniadaniu w hostelu ruszymy autokarem lub busem w rejon Skrzycznego. Ten najwyższy szczyt całego Beskidu Śląskiego będzie tego dnia naszym głównym celem. Czeka nas dosyć łatwa wędrówka bowiem niewiele będzie podejść. Tego dnia będziemy też na szczycie Malinów 1114 m n.p.m. z którego przy dobrej pogodzie zobaczymy rozległą panoramę dookolną na Szczyrk, Skrzyczne i Klimczok, ale także dalsze pasma – Czantorii i Stożka. Warto wiedzieć, że w zboczach Malinowa są liczne jaskinie w tym najdłuższe w tym rejonie - Jaskinia Wiślańska oraz Jaskinia Miecharska – obie o łącznej długości korytarzy ok. 2000 m!Wśród atrakcji naszej wędrówki tego dnia będzie też Malinowska Skała (1152 m n.p.m.) w pobliżu szczytu której faktycznie jest malownicza skałka, czyli inaczej wychodnia skalna o której można przeczytać w przewodnikach, że ma kształt „rozczłonkowanej ambony długości 13 m, szerokości 5 m i wysokości ok. 5 m”. Na jej ścianach widać ciekawe formy wietrzenia, m.in. dosyć głęboką niszę. Skałka jest też uważana za symbol Beskidu Śląskiego i ma status pomnika przyrody.

Kolejnym naszym celem będzie wierzchołek Kopy Skrzyczeńskiej (1189 m n.p.m.) a następnie szczyt Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. z bardzo widokową Halą Skrzyczeńską na szczycie. Mimo skromnej nazwy to trzeci co do wysokości szczyt całego Beskidu Śląskiego! Widoki z niego zapierają dech w piersiach!Będziemy mogli podziwiać widoki na Beskid Żywiecki wraz z Pilskiem i Babią Górą - najwyższym polskim szczytem poza Tatrami a także wielki kawał obszaru Beskidu Śląskiego. Niewiele później będziemy już na Skrzcznem – głównym celu naszej wędrówki tego dnia.


Ze szczytu Skrzycznego, 1257 m n.p.m. na którym jest platforma widokowa rozpościerają się oblędne, panoramiczne widoki na Jezioro Żywieckie wraz z Żywcem i calą Kotliną Żywiecką, Babią Górę, Pilsko, Beskid Żywiecki i Beskid Mały. Przy dobrej widoczności możemy liczyć na widoki ośnieżonych Tatr! Na szczycie Skrzycznego jest górskie schronisko PTTK Skrzyczne gdzie będzie czas na zamówienie czegoś do jedzenia i picia małego co nieco (słynne ciasto z jagodami i szarlotka!). Czas wolny będzie można też wykorzystać na rozejrzenie się po wierzchołku Skrzycznego. Jest tam stacja nadajnikowa RTV (87-metrowy maszt!), ścianka wspinaczkowa, strzelnica, boisko i górna stacja kolejki krzesełkowej. Na koniec ze szczytu zejdziemy do Szczyrku, a towarzyszyć nam będą cały czas rozległe widoki na Pasmo Klimczoka i Szyndzielni oraz na Beskid Mały.


W Szczyrku zrobimy sobie przerwę w tamtejszych knajpkach, a na koniec ruszymy autokarem lub busem do naszego hostelu w Ustroniu-Zdrój. Tego dnia będzie czas by wybrać się na spacer po Ustroniu, zajrzenie do Pijalni Wód, czy też odwiedzenie jednego z kilku basenów. Przy bardzo dobrej i stabilnej pogodzie zaproponujemy chętnym dodatkowy trekking na szczyt Równicy 885 m n.p.m. górujący nad Ustroniem z rozległymi widokami i schroniskiem na wierzchołku (w sumie 3,5h wędrówki plus przerwa w schronisku zakończonej blisko zmierzchu zatem warto będzie mieć ze sobą czołówki). Wieczór będzie dobrą okazją do integracji i porozmawiania o wrażeniach z minionego, górskiego dnia.

Czas przejść: (wersja podstawowa): ok. 5h + przerwy na trasie (m.in. w Schronisku PTTK Skrzyczne), przewyższenia: 530 m podejścia i 950 m zejścia, w sumie 15 km, 18 GOT. LUB (wersja rozszerzona czyli wersja podstawowa plus dodatkowy odcinek przy b. dobrej pogodzie): 8h15 wędrówki+przerwy na trasie (m.in. w Schronisku PTTK Skrzyczne PTTK i PTTK na Równicy, przewyższenia: 945 m podejścia, +1380 m zejścia, w sumie 23 km, 31 GOT)


DZIEŃ TRZECI (niedziela, 3 maja 2020) Czantoria Wielka 995 m n.p.m. i Soszów Wielki 886 m n.p.m.

Ostatniego dnia wyjazdu, po śniadaniu w hostelu ruszymy w zachodnią część Beskidu Śląskiego zwaną Pasmem Czantorii. Naszym celem będzie ten właśnie najwyższy szczyt pasma, Czantoria Wielka (czes. Velká Čantoryje) 995 m n.p.m., będąca też najwyższym szczytem czeskiej części Beskidu Śląskiego, a także Soszów Wielki (czes Velký Šošov), 886 m n.p.m. Warto wiedzieć, że z wieży widokowej na szczycie Czantorii widać wspaniale panoramę Beskidu Morawsko-Śląskiego w Czechach oraz Beskidu Śląskiego, Dolinę rzeki Wisły oraz Pogórze Śląskie, a także wiele miast Górnego Śląska wraz ze Zbiornikiem Goczałkowickim. Tego dnia wędrować będziemy głównym grzbietem pasma przez Główny Szlak Beskidzki. Chwile na odpoczynek, zjedzenie czegoś i napicie się zapewnimy sobie w prywatnym schronisku na Soszowie Wielkim 792 m n.p.m. oraz czeskim schronisku położonym prawie na granicy z Polską na szczycie Czantorii.

Czas przejść: 5,5h+ przerwy, 16 km, 900 m podejścia, 820 m zejścia, 22 GOTZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6i4EHoVgfgj-W4aAKDap0wM_eYMDY_X2irVglxHBaCRrT1g/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeHO7qA5_lXtV7q5Le8BvT6FIomIN7n_WtxdzqqZrWug46QMQ/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejscahttps://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/splyw-drweca-i-noc-na-zamku-w-golubiu-dobrzyniu-30-31-05-2020-weekendDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejsca
https://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/splyw-wda-i-bory-tucholskie-czerwiec-2020Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0yBtOPAvE0GO9jZYPw0USKbA6Nt32a1QdaMdC6AkZeClY6Q/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0r_dDvcBkIcZfXiuaUY_IIUbCtk2fjke0_inSzrTFYeLv_w/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfs0XGA-rZhjaaH-vbVEaSuMXS6jpe5LqgrDVq27letU0I-YQ/viewform?usp=sf_link


Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsIqxeYBjb0nuWZ9la0y7OIjyplarVt6iCm97yVGDiJGeSGg/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbTvql1rMo5E0wmJoasTRX6XIv1qtSZCIGmgZcbWeeHo-5kA/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJFVIBYWfXwJm2RxVUAIPTl3oEkP654JwRO6HNxIm6lycAqw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKxHw-PF9W6EhT078Sgm-1L0GwdburFmGGSDCN0EhdqyKFcw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaComments