Letnie Karkonosze Śnieżka 1603 m n.p.m., Szrenica 1362 m i Sniezne Kotły 1490 m n.p.m., 31.07-1.08.2021 (weekend) *Premium*

Dostępne ostatnie wolne miejsca


Zapraszamy na weekendową wędrówkę w najwyższe pasmo Sudetów, o klimacie i krajobrazach najbardziej – obok Tatr – wysokogórskich. Zdobędziemy Śnieżkę 1603 m n.p.m. - najwyższy szczyt Karkonoszy, całych Sudetów, Śląska, a także całej Republiki Czeskiej, potężną Szrenicę, 1362 m n.p.m., przepastny widok ze szczytu Śnieżnych Kotłów, 1490 m n.p.m., a poza tym prawdziwe karkonoskie „hity”: Świątynię WangSchronisko Samotnię (1195 m n.p.m.) urokliwie położone nad Małym Stawem oraz Łabski Szczyt, 1472 m n.p.m. i partie szczytowe Wielkiego Szyszaka 1509 m n.p.m., a wszystko w letniej odsłonie Karkonoszy.

Przejazd autokarem lub busem z centrum Warszawy w Karkonosze i z powrotem, nocleg ze śniadaniem w hotelu*** w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami, licencjonowany przewodnik sudecki, ubezpieczenia.
CHARAKTER WYJAZDU

Karkonosze są górami średniej wysokości - główny grzbiet jest na wysokości ok. 1400-1600 m n.p.m., a trasy wymagają pewnej kondycji, ale jeśli dobrze się czuliście na Śnieżniku, czy na całodniowych wędrówkach w Beskidach to na pewno dacie radę :-). W oba dni wędrujemy na lekko biorąc ze sobą w niedużym plecaku tylko rzeczy potrzebne podczas wędrówki - termos z herbatą, kanapki, przekąski, coś przeciwdeszczowego, coś na słońce i latarkę, a jeszcze lepiej czołówkę, a wszystkie bagaże niepotrzebne bezpośrednio na szlaku będą na nas czekać w busie lub autokarze. Podczas 2 dni wędrówki będziemy mieć 3 schroniska górskie po drodze, w których się zatrzymamy zatem będzie okazja się posilić i napić, choć oczywiście własne 1,5 litra wody i przekąski w plecaku to podstawa wyposażenia.


Koszt uczestnictwa w wycieczce to 375 zł/os. i obejmuje: 

przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa – Karpacz

powrót tym samym busem lub autokarem na trasie Szklarska Poręba – Warszawa

przejazdy lokalne busa lub autokaru oraz ewentualnie pociągu na jednym z lokalnych odcinków

nocleg w hotelu*** w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami, TV i wifi

(pokoje 1-os. za dopłatą 70 zł)

niedzielne śniadanie w hotelu

opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT)

oba dni trekkingu prowadzone przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego

ubezpieczenie NNW (zawierające KL) na oba dni

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

podatki w tym VAT

koszt nie obejmuje:

obiadokolacji w sobotę i niedzielę, biletów wstępu do parku narodowego (7 zł/os./dzień)Dlaczego wyjazd ma kategorię premium?

Ponieważ wycieczka obejmuje pobyt w eleganckim hotelu o standardzie*** wraz z wyśmienitym śniadaniem.

Obiekt uzyskał bardzo dobrą ocenę 8.4, na portalu booking.com wraz z oceną 8.7 za personel.


Pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222Zgłoszenia:

Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu wraz z kosztem. Zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz, ewentualnie mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, numer telefonu i adres email każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty.


Dostępne ostatnie wolne miejsca
 Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

MIEJSCE SPOTKANIA, WYJAZD I POWRÓT

Spotykamy się o g. 23.30 w piątek, 30 lipca 2021 na ul. Emilii Plater, w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy autokarem w Karkonosze.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy (zwykle wracamy między g. 1 a 2 w nocy) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 31 lipca 2021)

Rano dotrzemy busem lub autokarem do Karpacza u podnóża Karkonoszy. Zanim to jednak nastąpi, zatrzymamy się jeszcze po drodze na dogodnej stacji benzynowej, gdzie napijemy się gorącej herbaty lub aromatycznej kawy, będzie tam też czas na przekąszenie śniadania.


Tego dnia odwiedzimy słynną Świątynię Wang (831 m n.p.m.) w Karpaczu, czyli symbol Karkonoszy. To drewniany średniowieczny kościółek, przeniesiony do Karpacza w XIX-wieku prosto z Norwegii, co zdradzają m.in. rzeźbione lwy nordyckie i inne motywy z epoki Wikingów. Warto wiedzieć, że w całości został zbudowany bez użycia gwoździ oraz, że uchodzi za najstarszą budowlę sakralną w Polsce.

Jednym z naszych celów wędrówki tego dnia będzie schronisko PTTK Samotnia 1195 m n.p.m. nad Małym Stawem, gdzie zrobimy sobie przerwę. Uznawane jest ono za najpiękniej położone schronisko górskie w Polsce. Przejdziemy też obok ładnie położonego, przedwojennego schroniska PTTK Strzecha Akademicka 1258 m n.p.m oraz przez Biały Jar.

Gdy znajdziemy się na Równi Pod Śnieżką pozostanie nam tylko 45-minutowe podejście na Śnieżkę (Sněžka, 1603 m n.p.m.) - nasz główny cel tego dnia, najwyższy szczyt Karkonoszy, a jednocześnie całych Sudetów, Śląska, a także całej Republiki Czeskiej. Żeby tego było mało, Śnieżka to najbardziej wybitny szczyt Polski. Na wierzchołku zobaczymy poza słynnymi „dyskami” czyli stacją meteorologiczną także maleńką drewnianą Kaplicę św. Wawrzyńca z 1665 roku.


Tego dnia będziemy też wędrować wschodnią częścią głównego grzbietu Karkonoszy, a zarazem granicą polsko-czeską i tam zdobędziemy Czarną Kopę (Svorovą Horę, 1407 m) i Średnią Kopę (1230 m n.p.m.). Dotrzemy też do bardzo przyjemnego, czeskiego schroniska górskiego Jelenka (1260 m n.p.m.) z pysznymi naleśnikami z jagodami i innymi specjałami kuchni czeskiej (jeśli aktualne obostrzenia dotyczące covid-19 na to pozwolą to do niego wstąpimy). Od tego miejsca zaczniemy schodzić w dół, od Sowiej Przełęczy (Sovi Sedlo, 1164 m n.p.m) w dół bardzo malowniczym, leśnym szlakiem prosto do naszego busa lub autokaru, którym ruszymy do hotelu na nocleg. Wieczór będzie świetną okazją do powspominania wrażeń minionego dnia w górskim gronie przy napojach które lubicie.

czas przejść: 6h10 plus przerwy, w sumie 18 km, 1060 m przewyższenia w górę, 1160 m w dół, 28 GOTów

DZIEŃ DRUGI – niedziela, 1 sierpnia 2021

Rano, po śniadaniu w hotelu wsiądziemy w pociąg w kierunku Szklarskiej Poręby jadący jedną z najbardziej widokowych tras kolejowych w Polsce (ewentualnie ten odcinek przejedziemy naszym busem lub autokarem także widokową trasą). Tego dnia czeka nas wysokogórska wędrówka ze zdobyciem Szrenicy, 1362 m n.p.m., Łabskiego Szczytu, 1472 m n.p.m. oraz przejściem partii szczytowych Wielkiego Szyszaka 1509 m n.p.m., dzięki czemu będziemy mieć też przepastny widok ze szczytu Śnieżnych Kotłów, 1490 m n.p.m. - naszym zdaniem najbardziej ekstremalnego miejsca w Karkonoszach!

W czasie wędrówki tego dnia odwiedzimy też klimatyczne, przepięknie położone na szczycie Szrenicy schronisko górskie, 1362 m n.p.m. Na koniec wędrówki dotrzemy do miejsca, gdzie będzie na nas czekał autokar lub bus i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, po drodze zatrzymując się w dogodnym zajeździe na obiadokolację.

Czas przejść: 6,5h + przerwy (m.in. w schronisku), 850m, 1060 m , 27 GOT, 18 km

Program jest ramowy. Kolejność przejść trekkingowych może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. mgła, silna wichura, śnieżyca, bardzo duża grubość pokrywy śnieżnej) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.

Co wziąć w góry latem?

Lato w górach to czas zmiennej pogody. Może być upalna, słoneczna pogoda, ale może też trafić się deszcz i wiatr lub mgła i tylko +12 st. C w górnych partiach gór. Dlatego buty trekkingowe i chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka to podstawa, tak jak wygodny plecak. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo czeka nas długa trasa. Zdecydowanie warto mieć kijki trekkingowe ze względu na spore przewyższenia. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Weźcie koniecznie minimum 1,5 litra wody na dzień, kanapki, przekąski, termos. Warto mieć też aparat fotograficzny, bo wrażenia będą niezapomniane! Przydadzą się stuptuty (ochraniacze na nogawki), kijki trekkingowe, obuwie na zmianę do pokoi i domków, w których nocujemy. Nie zapomnijcie też o latarce, najlepiej czołówce.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDYhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRuWmDbJdeTPKhT8gVF528KWnHVQJfEcmavhXqUyXlHzPxQA/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfO9WwU4nF1FE5nheflM1lv3vkbVJK9FTdU4TDbIKU-5teeyQ/viewform?usp=sf_link

Wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń

Dostępne wolne miejscaComments