Latnie Bieszczady - Tarnica 1346 m, Smerek 1222 m i Połonina Wetlińska, 06-07.07.2019 (weekend)

właśnie ogłaszamy - dostępne wolne miejscaW samym środku bieszczadzkiego lata zapraszamy na weekendową wędrówkę po tych najbardziej kultowych górach w Polsce. W planach przede wszystkim zdobycie najwyższego szczytu polskich Bieszczadów - Tarnicy (1346 m n.p.m), oraz zdobycie szczytu Smerek z którego będziemy mogli podziwiać widoki na wszystkie strony świata :) A do tego widokowa Połonina Bukowska a także zahaczymy o Połoninę Wetlińska. A jak jeszcze komuś mało to odwiedzimy kultowe tamtejsze schroniska PTTK Jaworzec.

Zapewniamy m.in.: nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w ośrodku w pokojach 2- i 3-osobowychładnych całorocznych domkach z łazienkami, salonem z kominkiem i telewizją satelitarną oraz aneksem kuchennym, a wszystko u podnóża połonin. A do tego przejazd wynajętym autokarem z centrum Warszawy w Bieszczady i z powrotem wraz z przejazdami lokalnymi, opiekę pilota, ubezpieczenie.w planach m.in:

zdobycie Tarnicy 1346 m n.p.m, najwyższego szczytu Bieszczad

- 2 dni wędrówki po terenach Bieszczadzkiego Parku Narodowego

wejście na szczyt widokowego Smereka, (1222 m n.p.m. na przedłużeniu Połoniny Wetlińskiej)

zaliczenie” Halicza 1333 m n.p.m., Wysokiego Berda (968 m), Rozsypańca (1280 m n.p.m.) oraz Szerokiego Wierchu (1268 m n.p.m.)

- wejście na słynną przełęcz bieszczadzką M. Orłowicza (1093 m n.p.m.)

przejście przez Połoninę Bukowską oraz zahaczenie o Połoninę Wetlińską

odwiedzenie urokliwej bacówki PTTK Jaworzec - na terenie nieistniejącej wsi Jaworzec

zajrzenie w miejsca, gdzie można skosztować pysznej kuchni regionalnej


nocleg ze śniadaniem w ośrodku w pokojach 2- i 3-osobowych w ładnych, całorocznych domkach z łazienkami, salonem z kominkiem i telewizją satelitarną i aneksem kuchennym, a wszystko
u podnóża połonin

sobotnia obiadokolacja w bieszczadzkiej knajpce

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

przejazd wynajętym autokarem na trasie Warszawa – Bieszczady – Warszawa i przejazdy lokalne

- ubezpieczenie NNWCharakter wyjazdu i jedzenie:

Przez oba dni wędrujemy po szlakach na lekko (czyli z niedużymi plecaczkami), zaś niepotrzebne podczas wędrówki rzeczy będą czekać na nas w autokarze. W czasie dwudniowej wędrówki czekają nas bardzo widokowe trasy o średnich wymaganiach kondycyjnych.

Czekają nas dwie widokowe, całodniowe trasy których celem jest zdobycie najwyższego szczytu w polskich Bieszczadach - Tarnicy 1346 m n.p.m.

Od rana w sobotę do popołudnia w niedzielę przebywamy w górach na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na szlaku będziemy mieć 1 schronisko górskie (w niedzielę). Opcja zakupów spożywczych będzie w sobotę wieczorem. W ramach wyjazdu mamy zapewnioną sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie

Koszt to  /os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie centrum Warszawy − Bieszczady
powrót tym samym autokarem na trasie Bieszczady – centrum Warszawy
nocleg w pokojach 2- i 3- osobowych w wygodnych apartamentach i całorocznych domkach z łazienkami, salonem z kominkiem i telewizją satelitarną oraz w pełni wyposażonym aneksem kuchennym
przejazdy lokalne autokaru
− sobotnią obiadokolację w bieszczadzkiej knajpce

− niedzielne śniadanie przy naszym ośrodku wypoczynkowym
opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd
ubezpieczenie NNW
mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi
podatki, w tym VAT


koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:
 obiadokolacja w niedzielę, wydatki na własne przekąski i napoje, wstępy do parku narodowego (ok. 6-7 zł/os./dzień)
Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)


liczba miejsc:

właśnie ogłaszamy - dostępne wolne miejsca


 
 
Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 22.00 w piątek, 5 lipca 2019 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym autokarem w Bieszczady. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy (zwykle wracamy między g. 1 a 2 w nocy) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 6 lipca 2019)

Tego dnia głównym celem trekkingu będzie zdobycie szczytu Tarnicy 1346 m n.p.m. (i tym samym staniemy się zdobywcami najwyższego punktu w polskich Bieszczadach!) a także innych

szczytów w jego rejonie: Halicza 1333 m n.p.m. (tutaj widoki będą imponujące - jeśli tylko widoczność pozwoli zobaczymy kawał ukraińskich Bieszczad a do tego może jeszcze nawet Gorgany! ) oraz Rozsypaniec 1280 m n.p.m. Trasę trekkingu rozpoczniemy rozpoczniemy u podnóża Tarnicy, ale zanim dotrzemy na szlak, zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej by napić się ciepłej herbaty lub kawy czy też zjeść jakieś przekąski śniadaniowe. Po tym jak wysiądziemy z autokaru, zabieramy ze sobą jedynie rzeczy potrzebne na szlak, a pozostałe bagaże zostawiamy w busie lub autokarze. W ramach wędrówki, pomiędzy Szerokim Wierchem 1268 m n.p.m. a Tarnicą wkroczymy w najbardziej widokowyszczytowy odcinek. Przy dobrej pogodzie zobaczymy widok m.in. na Bukowe BerdoPasmo Graniczne w tym Wielką i Małą Rawkę a także naszą trasę: Halicz i Rozsypaniec. Czasem widać stąd też Pikuj 1408 m n.p.m. – najwyższy szczyt Bieszczad (na terenie Ukrainy). 


Na koniec wędrówki zejdziemy do pobliskiej miejscowości na obiadokolację, po zakończeniu której przyjedzie po nas autokar i pojedziemy na nocleg. Wieczór będzie świetną okazją do spotkania w prawdziwie górskim gronie i wymiany wrażeń z minionego dnia przy napojach jakie lubicie.

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 7 lipca 2019)

Ten dzień zaczniemy od smacznego śniadania zamówionego tuż przy naszym noclegu. Następnie zapakujemy bagaże do autokaru lub busa i ruszymy na lekko (z małymi plecakami) w masyw Połoniny Wetlińskiej. Tego dnia głównym celem trekkingu będzie zdobycie szczytu Smerek (1222 m n.p.m.). Po dotarciu do Przełęczy im. Mieczysława Orłowicza (1093 m n.p.m), udamy się na najwyższy tego dnia szczyt Smerek z którego będziemy mogli podziwiać widoki na wszystkie strony świata w tym m.in. na Połoninę Wetlińską. Następnie zaczniemy łagodnie schodzić, po drodze osiągając szczyty Wysokie Berdo (968 m n.p.m.) oraz Krysową (840 m n.p.m.). Na koniec odbijemy w kierunku uroczej Bacówki PTTK Jaworzec na terenie dawnej wsi która była na tym terenie. Tu zrobimy sobie przerwę na regenerację sił w pięknych po trudach wędrówki. Na koniec zejdziemy do miejsca gdzie odbierze nas autokar, którym ruszymy do Warszawy, po drodze zatrzymując się w dogodnym zajeździe jeszcze na obiadokolację. 

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.

Co wziąć w góry jesienią?


Lato w górach to czas zmiennej pogody. Może być upalna, słoneczna pogoda, ale może też trafić się deszcz i wiatr lub mgła i tylko +12 st C w górnych partiach. Dlatego buty trekkingowe chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka to podstawa, tak jak wygodny plecak. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo czeka nas długa trasa. Zdecydowanie warto mieć kijki trekkingowe ze względu na spore przewyższenia jakie nas czekają na trasie trekkingu. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Weźcie koniecznie minimum 1,5 litra wody na dzień, kanapki, przekąski, termos, warto mieć też aparat fotograficzny, bo wrażenia będą niezapomniane!

Przydadzą się stuptuty (ochraniacze na nogawki), kijki trekkingowe, obuwie na zmianę do domków, w których nocujemy. Nie zapomnijcie też o latarce, najlepiej czołówce. 


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:Majówka - 6 skalnych Miast, 01-05.05.2019 (długi weekend majowy)

Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne ostatnie wolne miejsca
https://goo.gl/forms/jS4wvkNLt745BDY52Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńWłaśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejscaMajowy spływ kajakowy Liwcem - mazowieckie meandrowanie, 18-19.05.2019 (weekend)
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqNPpUx6z5sxyaBth_cVOO1rqKRkyVAeLoTyQVtRT2iRjJcw/viewform

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Właśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca
Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 20-21.07.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Właśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_bfvwP3f_DOsuKN69aUvCnMQdLCMkEDLUCYVPS9Ee18lVEg/viewformDostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne miejsca na liście rezerwowej

Comments