Lasem wokół Radości, czyli MPK pieszo, 05.03.2017 (niedziela)

Zgłosiło się już 112 uczestników, zapraszamy kolejne osoby
Zapraszamy na bezpłatną, pieszą, wędrówkę ok. 15 km przez Mazowiecki Park Krajobrazowy.


W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny powędrujemy przez malownicze krajobrazy na przemian pagórkowato-wydmowe i bagienne, w sumie ok. 15 km. Zobaczymy też urokliwe Jezioro Torfy. Po drodze odwiedzimy też znane i lubiane miejsce Barek w lesie, gdzie zrobimy przerwę na popas i zamówienie sobie jakichś napojów czy przekąsek. Trasę zakończymy w sympatycznej pizzerii w Starej Miłosnej, gdzie mamy rezerwację miejsc.

zbiórka:
Spotykamy się w niedzielę, 5 marca 2017 o g. 9.35 na dworcu PKP Warszawa Śródmieście, na peronie w kierunku wschodnim, skąd o g. 9.50 ruszymy pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej S1 kierunek Otwock. Wysiadamy na stacji PKP Warszawa Falenica o g. 10.21. 

Wracać będziemy jednym autobusów 502 z przystanka Marmurowa w Warszawie - Starej Miłośnie (odjazdy co pół godziny do w centrum Warszawy, czas jazdy ok. 30 minut) lub opcjonalnie autobusem 198 do stacji PKP Warszawa Wesoła, a dalej dowolnym pociągiem KM lub SKM w kierunku Centrum i Dworca Zachodniego (odjazdy co 15 minut, czas jazdy 20 minut).
trasa wycieczki:

Ze stacji PKP Warszawa Falenica ruszymy w kierunków lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Powędrujemy przez malownicze krajobrazy na przemian pagórkowato-wydmowe i bagienne, w sumie ok. 16 km. Zobaczymy też urokliwe Jezioro Torfy. Po drodze odwiedzimy też znane i lubiane miejsce Barek w lesie gdzie zrobimy przerwę na popas i zamówienie sobie jakichś napojów czy przekąsek. Idąc szlakami, drogami i ścieżkami dotrzemy do Starej Miłosnej. 

Będzie tam możliwość zajrzenia do sympatycznej pizzerii, gdzie mamy rezerwację lub też od razu powrotu autobusem 502 w kierunku centrum Warszawy (odjazdy co 20 minut  - g. 14.46, 15.06, 15.26, 15.46 etc. do centrum Warszawy, czas jazdy ok. 30 minut) lub autobusem 198 do stacji PKP Warszawa Wesoła, a dalej dowolnym pociągiem KM* lub SKM w kierunku Centrum i Dworca Zachodniego (odjazdy co 20-30 minut - o g. 14.25*, 14.43, 15.13, 15.28, 15.58* etc., czas jazdy w sumie ok. 35 minut).


koszty:

Wycieczka jest promocją idei Wędrujemy i nie pobieramy za udział w niej żadnych opłat. 

Jedzenie: Warto mieć ze sobą herbatkę w termosie i jakieś przekąski, kanapki. Możecie też uwzględnić wydatek na pizzę lub inne dania na koniec wycieczki w pizzerii, gdzie zarezerwowaliśmy miejsce lub też herbatę czy inne napoje w Barku w lesie w trakcie wycieczki.

Dojazd: jest bezpłatny, jeśli macie Kartę Miejską ZTM na I strefę. Pozostali potrzebują nabyć bilet jednorazowy ZTM na pierwszą strefę za 4,40 zł, potrzebny na przejazd pociągiem SKM do Falenicy i drugi na powrót autobusem za tę samą kwotę.

Wyjątkiem są w drodze powrotnej połączenia z KM do których uprawniają bilety dobowe i wszelkie długookresowe ZTM, a w przypadku nieposiadania takich, należy wykupić oddzielny bilet KM w samym pociągu za ok. 3 zł. 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury

zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń  podając: imię, nazwisko, adres email i nr telefonu, najlepiej za pomocą wygodnego formularza, ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com

Zgłosiło się już 112 uczestników, zapraszamy kolejne osoby

pytania:
Jeśli masz jakieś pytania prosimy o kontakt telefoniczny z nami: 608479222.


Zobacz też inne nasze wycieczki:Właśnie ogłaszamy, dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń


dostępne: 5 miejsc z 20
Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń

dostępne: 2 miejsca z 30Publikujemy pierwsze informacje, ale już zapraszamy do wstępnych zgłoszeń!dostępne: lista rezerwowa (komplet 40 uczestników)Comments