Wiosna w Tatrach - krokusy i Gęsia Szyja 1489 m m.p.m, 06-07.04.2019 (weekend)

Dostępne miejsca na liście rezerwowejJest taki czas, gdy na Polanie Chochołowskiej w Tatrach zaczyna dominować kolor fioletowy, bo wszystko pokrywa najpiękniejszy dywan z krokusów w Polsce! Pierwsza połowa kwietnia to właśnie statystycznie najlepszy czas, aby je tam zaobserwować i cieszyć się tym słynnym zjawiskiem!

Te wyjątkowe przeżycia połączymy z czysto górskimi wyzwaniami: zdobyciem Gęsiej Szyi 1489 m n.p.m., Kopieńca Wielkiego 1328 m i Nosala 1206 m n.p.m. następnego dnia.

W oba dni wędrujemy na lekko, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami tv i wifi. Wyjazd z Warszawy i i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem.

fot. Renata MioduszewskaCharakter wyjazdu:

Po szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego będziemy wędrować przez oba dni na lekko, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku, będą na nas czekać w busie lub autokarze.

W czasie dwudniowej wycieczki podczas której będziemy podziwiać niesamowity wysyp krokusów oraz nie mające sobie równych o tej porze roku przepiękne widoki Tatr, szlaki którymi będziemy wędrować będą widokowe oraz wymagać będą od uczestników średnich wymagań kondycyjnych, w sam raz by rozpocząć sezon.

Nocleg mamy zarezerwowany w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi oraz z 2 posiłkami: sobotnią obiadokolacją i niedzielnym śniadaniem. Podczas sobotniej wędrówki będziemy mieć po drodze 2 schroniska górskie – dogodna okazja do napicia się czegoś i posilenia się. W sobotni wieczór spędzimy czas na integracji, a jako że nocleg mamy w stolicy polskich Tatr − Zakopanem, chętni będą mogli udać się, na jego wieczorną eksplorację :)


Koszt wycieczki to 335 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa − Zakopane − Warszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg z pościelą (nie bierzemy śpiworów) w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2- i 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

niedzielne śniadanie

− sobotnią obiadokolację

opłatę klimatyczną


opiekę pilota

mapy kolorowe

ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL)

podatki w tym VAT

koszty do poniesienia we własnym zakresie:

bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, niedzielny obiad


zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz, lub. ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne miejsca na liście rezerwowej


pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę, 5/6 kwietnia 2019 roku w pobliżu Hotelu Intercontinental na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy autokarem lub busem lub w Tatry. Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle wracamy w okolicach g. 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY, sobota, 6 kwietnia – Dolina Chochołowska (w poszukiwaniu wiosennego wysypu krokusów :), Schronisko na Polanie Chochołowskiej,  Iwaniacka Przełęcz 1459 m, Schronisko Ornak, Dolina KościeliskaRano dotrzemy autokarem lub busem do Zakopanego, weźmiemy rzeczy potrzebne podczas wędrówki i ruszymy na trasę naszej wędrówki. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się jeszcze na dogodnej stacji benzynowej, by napić się ciepłej herbaty lub aromatycznej kawy i zjeść śniadanie.

Dzień zapowiada się niesamowicie, gdyż udamy się m.in. niezwykle malowniczą Doliną Chochołowską, gdzie miłośnicy krokusów będą mieli szansę podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w całych Tatrach, czyli krokusowe „show”. Pierwsza połowa kwietnia, to jak wiadomo najlepszy czas aby w Tatrach podziwiać krokusy, zwane też szafranem spiskim.  Ale jakby tego było mało, to powędrujemy również m.in. Doliną Iwaniacką, Doliną Kościeliską oraz przejdziemy przez Iwanicką Przełęcz (1459 m n.p.m.).

Po drodze zatrzymamy się w 2 schroniskach górskich – na Hali Ornak (1100 m n.p.m.) oraz na Polanie Chochołowskiej (1146 m n.p.m.) gdzie nie omieszkamy zrobić przerwy na odpoczynek oraz posilenie się.


Na koniec przyjedzie po nas nasz bus lub autokar i pojedziemy do pensjonatu na obiadokolację i nocleg. Wieczór będzie dobrą okazją do wymiany wrażeń z minionego, wędrówkowego dnia przy napojach jakie lubicie.

czas przejścia: 6,5h + przerwy, 18,5 km, ok. 800 m↑, ok. 800 m↓, 26 GOT


DZIEŃ DRUGI, niedziela 7 kwietnia - Gęsia Szyja 1489 m n.p.m., Nosal 1206 m n.p.m., Wielki Kopieniec 1328 m n.p.m., Rusinowa Polana 1210 m n.p.m., Waksmudzka Polana 1365 - 1400 m n.p.m.


Tego dnia, po śniadaniu w pensjonacie wyruszymy na niedzielną wędrówkę na lekko. Głównymi celami naszej wędrówki będzie zdobycie na lekko Gęsiej Szyi 1489 m n.p.m. (z szeroką panoramą obejmującą 100 szczytów od Tatr Bielskich na Słowacji, przez Tatry Wysokie do Tatr Zachodnich), szczytu Nosal 1206 m n.p.m. (z jego wierzchołka będziemy podziwiać rozległy widok na rejon Doliny Bystrej oraz granitowe szczyty Tatry Wysokich wznoszące się ponad Halą Gąsienicową oraz na Czerwone Wierchy jak i Giewont) oraz szczytu Wielkiego Kopieńca 1328 m n.p.m (widok z wierzchołka trudno zapomnieć! 

Zobaczymy Tatry Bielskie na Słowacji i kawał polskich Tatr Wysokich wraz z Masywem Wielkiej Koszystej (2193 m.n.p.m.), Orlą Percią i Kościelcem a także Tatry Zachodnie wraz z Kasprowym, Czerwonymi Wiechami i Giewontem). Odwiedzimy też Rusinową Polanę 1210 m n.p.m - fenomenalne miejsce widokowe jak i klimatyczną Waksmudzką Polanę 1365 - 1400 m n.p.m.

czas przejścia: 6h20 + przerwy, 17 km, ok. 1000 m↑, ok. 860 m↓, 26 GOT

Co wziąć na górską, wiosenną wycieczkę?

Oddychająca i chroniąca przed deszczem i wiatrem kurtka, dobre górskie buty i wygodny, niewielki plecak to podstawa. Warto pamiętać o ubraniu się warstwami, czyli na tzw. cebulkę. Jeśli macie bieliznę oddychającą,

warto ją wziąć. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki), bo na leśnych odcinkach szlaku może być błotniście, a nawet zalegać mogą jeszcze resztki śniegu, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych. O tej porze roku w górach na pewno przydadzą się rękawiczki i czapka. Pamiętajcie o aparacie fotograficznym.

W sobotę podczas wędrówki będziemy mieć dwie okazje do przekąszenia czegoś lub napicia się - w 2 schroniskach górskich, natomiast podczas niedzielnej wędrówki bazujemy na przekąskach i herbacie z termosu z własnych plecaków.

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 
ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:Majówka - 6 skalnych Miast, 01-05.05.2019 (długi weekend majowy)

Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne ostatnie wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/1CisCuGnRinIwSDwK6lOIhCQgPqaRlndOGHPZtdvExUg/editJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Właśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca
https://goo.gl/forms/jS4wvkNLt745BDY52Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeńWłaśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca
Majowy spływ kajakowy Liwcem - mazowieckie meandrowanie, 18-19.05.2019 (weekend)

Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqNPpUx6z5sxyaBth_cVOO1rqKRkyVAeLoTyQVtRT2iRjJcw/viewform

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Właśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca


Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 20-21.07.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 

Właśnie ogłaszamy, dostępne wolne miejsca
Comments