Wiosna w Tatrach - krokusy i Gęsia Szyja 1489 m m.p.m, 04-05.04.2020 (weekend)

Dostępne wolne miejscaJest taki czas, gdy na Polanie Chochołowskiej w Tatrach zaczyna dominować kolor fioletowy, bo wszystko pokrywa najpiękniejszy dywan z krokusów w Polsce! Pierwsza połowa kwietnia to właśnie statystycznie najlepszy czas, aby je tam zaobserwować i cieszyć się tym słynnym zjawiskiem!

Te wyjątkowe przeżycia połączymy z czysto górskimi wyzwaniami: zdobyciem Gęsiej Szyi 1489 m n.p.m., Kopieńca Wielkiego 1328 m i Nosala 1206 m n.p.m. następnego dnia.

W oba dni wędrujemy na lekko, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami tv i wifi. Wyjazd z Warszawy i i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem.

fot. Renata MioduszewskaCharakter wyjazdu:

Po szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego będziemy wędrować przez oba dni na lekko, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku, będą na nas czekać w busie lub autokarze.

W czasie dwudniowej wycieczki podczas której będziemy podziwiać niesamowity wysyp krokusów oraz nie mające sobie równych o tej porze roku przepiękne widoki Tatr, szlaki którymi będziemy wędrować będą widokowe oraz wymagać będą od uczestników średnich wymagań kondycyjnych, w sam raz by rozpocząć sezon.

Nocleg mamy zarezerwowany w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi oraz z 2 posiłkami: sobotnią obiadokolacją i niedzielnym śniadaniem. Podczas sobotniej wędrówki będziemy mieć po drodze 2 schroniska górskie – dogodna okazja do napicia się czegoś i posilenia się. W sobotni wieczór spędzimy czas na integracji, a jako że nocleg mamy w stolicy polskich Tatr − Zakopanem, chętni będą mogli udać się, na jego wieczorną eksplorację :)


Koszt uczestnictwa w wycieczce to 335 zł/os.i obejmuje:

przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa − Zakopane − Warszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg z pościelą (nie bierzemy śpiworów) w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2- i 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

niedzielne śniadanie

− sobotnią obiadokolację

opłatę klimatyczną

opiekę pilota

mapy kolorowe

ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL)

podatki w tym VAT

koszty do poniesienia we własnym zakresie:

bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego, niedzielny obiad


zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz, lub. ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty.

Dostępne wolne miejsca


pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę,  kwietnia 2020 roku w pobliżu Hotelu Intercontinental na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy autokarem lub busem lub w Tatry. Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle wracamy w okolicach g. 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY, sobota,  kwietnia – Dolina Chochołowska (w poszukiwaniu wiosennego wysypu krokusów :), Schronisko na Polanie Chochołowskiej,  Iwaniacka Przełęcz 1459 m, Schronisko Ornak, Dolina KościeliskaRano dotrzemy autokarem lub busem do Zakopanego, weźmiemy rzeczy potrzebne podczas wędrówki i ruszymy na trasę naszej wędrówki. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się jeszcze na dogodnej stacji benzynowej, by napić się ciepłej herbaty lub aromatycznej kawy i zjeść śniadanie.

Dzień zapowiada się niesamowicie, gdyż udamy się m.in. niezwykle malowniczą Doliną Chochołowską, gdzie miłośnicy krokusów będą mieli szansę podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w całych Tatrach, czyli krokusowe „show”. Pierwsza połowa kwietnia, to jak wiadomo najlepszy czas aby w Tatrach podziwiać krokusy, zwane też szafranem spiskim.  Ale jakby tego było mało, to powędrujemy również m.in. Doliną Iwaniacką, Doliną Kościeliską oraz przejdziemy przez Iwanicką Przełęcz (1459 m n.p.m.).

Po drodze zatrzymamy się w 2 schroniskach górskich – na Hali Ornak (1100 m n.p.m.) oraz na Polanie Chochołowskiej (1146 m n.p.m.) gdzie nie omieszkamy zrobić przerwy na odpoczynek oraz posilenie się.


Na koniec przyjedzie po nas nasz bus lub autokar i pojedziemy do pensjonatu na obiadokolację i nocleg. Wieczór będzie dobrą okazją do wymiany wrażeń z minionego, wędrówkowego dnia przy napojach jakie lubicie.

czas przejścia: 6,5h + przerwy, 18,5 km, ok. 800 m↑, ok. 800 m↓, 26 GOT


DZIEŃ DRUGI, niedziela kwietnia - Gęsia Szyja 1489 m n.p.m., Nosal 1206 m n.p.m., Wielki Kopieniec 1328 m n.p.m., Rusinowa Polana 1210 m n.p.m., Waksmudzka Polana 1365 - 1400 m n.p.m.


Tego dnia, po śniadaniu w pensjonacie wyruszymy na niedzielną wędrówkę na lekko. Głównymi celami naszej wędrówki będzie zdobycie na lekko Gęsiej Szyi 1489 m n.p.m. (z szeroką panoramą obejmującą 100 szczytów od Tatr Bielskich na Słowacji, przez Tatry Wysokie do Tatr Zachodnich), szczytu Nosala 1206 m n.p.m. (z jego wierzchołka będziemy podziwiać rozległy widok na rejon Doliny Bystrej oraz granitowe szczyty Tatry Wysokich wznoszące się ponad Halą Gąsienicową oraz na Czerwone Wierchy jak i Giewont) oraz szczytu Wielkiego Kopieńca 1328 m n.p.m (widok z wierzchołka trudno zapomnieć! 

Zobaczymy Tatry Bielskie na Słowacji i kawał polskich Tatr Wysokich wraz z Masywem Wielkiej Koszystej (2193 m.n.p.m.), Orlą Percią i Kościelcem a także Tatry Zachodnie wraz z Kasprowym, Czerwonymi Wiechami i Giewontem). Odwiedzimy też Rusinową Polanę 1210 m n.p.m - fenomenalne miejsce widokowe jak i klimatyczną Waksmudzką Polanę 1365 - 1400 m n.p.m.

czas przejścia: 6h20 + przerwy, 17 km, ok. 1000 m↑, ok. 860 m↓, 26 GOT

Co wziąć na górską, wiosenną wycieczkę?

Oddychająca i chroniąca przed deszczem i wiatrem kurtka, dobre górskie buty i wygodny, niewielki plecak to podstawa. Warto pamiętać o ubraniu się warstwami, czyli na tzw. cebulkę. Jeśli macie bieliznę oddychającą,

warto ją wziąć. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki), bo na leśnych odcinkach szlaku może być błotniście, a nawet zalegać mogą jeszcze resztki śniegu, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych. O tej porze roku w górach na pewno przydadzą się rękawiczki i czapka. Pamiętajcie o aparacie fotograficznym.

W sobotę podczas wędrówki będziemy mieć dwie okazje do przekąszenia czegoś lub napicia się - w 2 schroniskach górskich, natomiast podczas niedzielnej wędrówki bazujemy na przekąskach i herbacie z termosu z własnych plecaków.

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:

Jakuszyce: Biegówki w Górach Izerskich + opcja trekkingu *PREMIUM*, 22-23.02.2020 (weekend)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc__CaGtBslqYhvBnS9FTPu7kqIoaz8ILlYvqxPpgbFaEaOpw/viewform
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqHI2h67SfppMvVOIYW1JeW8kbkG2uZRyPYuszSUR-QretJQ/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne wolne miejscaDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Lista rezerwowa


Zieleniec: Biegówki w Górach Orlickich i Bystrzyckich, 01-02.02.2020 (weekend)Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Lista rezerwowaComments