Kolorowe Karkonosze i Śnieżka 1603 m n.p.m jesienią, 06-07.10.2018 (weekend)

Dostępne: 3 miejsca z 35. Ostateczne zamknięcie listy uczestników najdalej w czwartek, 04.10 do g. 20.00.

Zapraszamy na wycieczkę w najwyższe pasmo Sudetów, o klimacie i krajobrazach najbardziej w Polsce – obok Tatr - wysokogórskich. Czeka nas weekend karkonoskich rozmaitości, w tym szczyty Śnieżki (1603 m n.p.m., najwyższy szczyt całych Karkonoszy, całej Republiki Czeskiej, należący do Korony Europy), Skalnego Stołu (1281 m) i Czoła (1266 m), słynna, średniowieczna świątynia Wang, a także wybitnie malowniczy Mały Staw (1183 m n.p.m.) wraz ze Schroniskiem Samotnia (1195 m), uważanym za najpiękniej położone schronisko w Polsce. Na deser czeskie schronisko Jelenka (1260 m n.p.m.) z wyśmienitymi knedlikami z jagodami, Wodospad Kaskady Łomniczki także dzikszy i mniej znany wschodni skraj Karkonoszy.

Nocleg ze śniadaniem w pensjonacie w Karpaczu, przejazd busem lub autokarem z centrum Warszawy w Karkonosze i z powrotem, opieka pilota i prowadzenie trekkingu przez licencjonowanego, górskiego przewodnika sudeckiego, ubezpieczenie NNW.charakter wyjazdu i jedzenie:

Czekają nas ambitne szlaki o dużym przewyższeniu (pierwszego dnia do 1200 m, drugiego do 800 m), które jednak nie będą bardzo długie czasowo. Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów), a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w autokarze. Nocleg mamy w pensjonacie w Karpaczu w pokojach 2- i 3- i 4-osobowych z pościelą, łazienkami, TV i wifi. 

Koszt wycieczki będzie obejmować niedzielne śniadanie w pensjonacie. Na trasie wędrówki bazujemy na napojach i przekąskach z własnego plecaka, a dodatkowo każdego dnia wędrówki będziemy mieć po dwa schroniska górskie na trasie. Na niedzielną obiadokolację zatrzymamy się w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej do Warszawy.

Koszt wycieczki to 320 zł/os. i obejmuje:

- przejazd komfortowym busem lub autokarem na trasie Warszawa – Karkonosze – Warszawa

- nocleg w pensjonacie w Karpaczu o standardzie*** w pokojach 2-osobowych (większość) i 3-osobowych z łazienkami tv i wifi. Większość pokoi też z balkonami.

- niedzielne śniadanie

- prowadzenie trekkingów przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego

- opieka certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

- opłata klimatyczna

- mapy kolorowe

- ubezpieczenie NNW (zawierające Koszty Leczenia)

- podatki, w tym VAT

koszty do poniesienia we własnym zakresie:

- obiadokolacje, bilety wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego (6 zł za dzień)


Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz lub ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

dostępne3 miejsca z 35. Ostateczne zamknięcie listy uczestników najdalej w czwartek, 04.10 do g. 20.00.


 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU: 

WYJAZD I POWRÓT:

Spotykamy się o g. 23.00 w piątek, 5 października 2018 roku na przystanku autobusowym na ul. Emilii Plater po drugiej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental, skąd ruszymy busem lub autokarem w Karkonosze.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle wracamy w okolicach g. 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 6 października 2018)

Rano dotrzemy do Karpacza, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą.

Trekking: Tego dnia odwiedzimy słynną Świątynię Wang w Karpaczu (830 m n.p.m.), wejdziemy na główny grzbiet Karkonoszy, zobaczymy niesamowity Mały Staw, odwiedzimy absolutnie magiczne schronisko górskie PTTK Samotnia 1195 m n.p.m. przemierzymy chyba najpiękniejszą karkonoską dolinę - Dolinę Łomniczki wraz z malowniczymi Kaskadami Łomniczki oraz widokiem na stromą, północną ścianę Śnieżki oraz przejdziemy obok ładnie położonego schroniska PTTK Strzecha Akademicka 1258 m n.p.m., ale przede wszystkim zdobędziemy Śnieżkę 1603 m n.p.m. – najwyższy szczyt całych Karkonoszy, polskich i czeskich a zatem też najwyższy szczyt Republiki Czeskiej. Na szczycie na pewno warto przyjrzeć się ascetycznej Kaplicy św. Wawrzyńca – najwyżej położonego zabytku w Polsce a także słynnym spodkom. Wśród licznych przerozległych widoków ze szczytu jednym z najciekawszych jest stromy kocioł polodowcowy Upská Jáma po czeskiej stronie.

czasy przejść: ok. 7h15 + przerwy na szlakach (m.in. w schroniskach Samotnia i Dom Śląski), razem 20 km, w tym przewyższenia: 990 m↑, 1190 m↓, 29 GOT

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 7 października 2018)

Rano po śniadaniu w pensjonacie ruszymy na wędrówkę po wschodniej – mniej znanej i dzikszej części Karkonoszy. Tego dnia zdobędziemy szczyty Skalny Stół 1281 m n.p.m. i Czoło 1266 m n.p.m., powędrujemy po głównym, polsko-czeskim grzbiecie Karkonoszy. Pyszne knedliki z jagodami i bitą śmietaną (knedlíky s borůvkovou náplní a šlehačkou) będą na nas czekać w czeskim schronisku Jelenka, choć i miłośnicy smażonego sera z frytkami (Smažený sýr a hranolky) gdzie zrobimy oczywiście przerwę. „Zaliczymy” też 2 przełęcze – Okraj 1046 m n.p.m.i Kowarską 727 m n.p.m. stanowiącą granicę między Karkonoszami a pasmem Rudaw Janowickich.


czasy przejść: ok. 5h40 + przerwy na szlakach (m.in. w czeskim schronisku Jelenka), razem 15 km, w tym przewyższenia: 830 m↑, 720 m↓, 24 GOT

Program wycieczki jest ramowy. Kolejność programu może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot oraz przewodnik górski.

Co wziąć w Karkonosze jesienią?

Chociaż październik to dla gór wspaniały czas, to Karkonosze są górami kapryśnymi – jesienią na szczytach może być stabilna, ciepła i słoneczna jesień jak i pierwsze płatki śniegu. Koniecznie miejcie: buty górskie, ciepły polar, dobrą kurtkę przeciwdeszczową i przeciwwiatrową, rękawiczki, czapkę, ew. płaszcz foliowy jednorazowy, plecak (25-35 litrowy), obuwie na zmianę, kijki trekkingowe, jeśli ktoś lubi. Weźcie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski.

Nawet przy pięknej pogodzie w dzień, wieczorem i rano jesienią trzeba przyjąć, że będzie naprawdę rześko, zatem czapki, rękawiczki i ciepły polar traktujmy jako oczywistość. Pamiętajcie też, że powyżej lasu - jak to w górach – lubi wiać. A w Karkonoszach wiać lubi szczególnie. Na szczęście idziemy z zachodu na wschód, więc niemal na pewno będziemy szli z wiatrem.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYDARZENIA:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcv0sVkiMm89zrQNS4X8Nvh6dFgt-9G5iZOpwKc00SSjJBTQ/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń (właśnie ogłaszamy)Dostępne: lista rezerwowa (komplet 26 uczestników)


Comments