Karkonosze - Śnieżka 1603 m i najpiękniejsze szlaki, 11-14.06.2020 (4 dni, długi weekend czerwcowy na Boże Ciało)

Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE ZE WZGLĘDU NA ZNIESIENIE OBOSTRZEŃ W POLSCE, WSZYSTKIE WYJAZDY OGŁOSZONE NA NASZEJ STRONIE MOGĄ SIĘ ODBYWAĆ więcej

Brak miejsc, zapisy zakończone


Zapraszamy na 4-dniowy wyjazd trekkingowy w najwyższe pasmo Sudetów, o klimacie i krajobrazach najbardziej – obok Tatr – wysokogórskich w Polsce. Czekają nas aż 4 dni na najpiękniejszych szlakach Karkonoskiego Parku Narodowego. Zdobędziemy Śnieżkę 1603 m n.p.m. - najwyższy szczyt Karkonoszy, a także całej Republiki Czeskiej. Przejdziemy główny grzbiet Karkonoszy wraz z ich najwyższymi szczytami – Szrenicą 1362 m n.p.m, Wielkim Szyszakiem 1509 m, czy Śmielcem 1424 m. Zobaczymy wszystko to, co najlepsze w tych górach - jak choćby Świątynię Wang, wiele pięknie położonych schronisk w tym Samotnię (1195 m) nad Małym Stawem, urokliwy Wodospad Szklarki, niesamowite otoczenie Śnieżnych Kotłów wraz z Czarcią amboną 1490 m n.p.m. a także piękną Dolinę Łomniczki. 
Dojazd i powrót z centrum Warszawy wynajętym autokarem, 3 noclegi ze śniadaniami w pensjonacie, opieka pilota i ubezpieczenie NNW.CHARAKTER WĘDRÓWKI

We wszystkie 4 dni wędrujemy na lekko czyli z niewielkim plecakiem, zaś reszta naszych bagaży zostaje w pensjonacie. Karkonosze są górami średniej wielkości - główny grzbiet jest na wysokości ok. 1400-1600 m n.p.m., ale trasy wymagają pewnej kondycji, bo przewyższenia będą sięgać 1000 m.  Jeśli jednak dobrze się czuliście na Śnieżniku lub Babiej Górze, to na pewno dacie radę :-). Chcemy te najdłuższe dni w roku wykorzystać, by w jak największym stopniu cieszyć się karkonoską przyrodą. 

Podczas 4 dni wędrówek będziemy mieć aż 6 schronisk górskich po drodze, zatem będzie okazja się posilić i napić, choć oczywiście własne 1,5 litra wody i przekąski w plecaku to podstawa wyposażenia.KOSZT UCZESTNICTWA to 640 zł/os. i obejmuje:

 przejazd autokarem na trasie Warszawa – Karkonosze - Warszawa

 3 noclegi w hotelu w pokojach 3- i 2-osobowych* z łazienkami

 3 śniadania

 codzienne przejazdy lokalne autokarem na trasy trekkingu i z powrotem

− program 4 dni wędrówek górskich (szczegóły poniżej)prowadzenie tras przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego

 opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

 mapy kolorowe na 4 dni wędrówki 

 ubezpieczenie NNW 

− podatki, w tym VAT

dopłaty:

- *30 zł/os./za 3 noclegi w pokoju 2-os.

koszt nie obejmuje:

- pozostałych posiłków, biletów wstępu do Karkonoskiego PN
ZGŁOSZENIA

Dostępne są już wszystkie szczegóły tej wycieczki, ale już teraz zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty. 


Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)


Brak miejsc, zapisy zakończone 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:


MIEJSCE SPOTKANIA, WYJAZD I POWRÓT

Spotykamy się o g. 23.00 w środę, 10 czerwca 2020 roku (dzień przed Bożym Ciałem) na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy autokarem w Karkonosze. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.
DZIEŃ PIERWSZY (czwartek, 11 czerwca 2020 Boże Ciało) Szrenica, 1362 m i Śnieżne Stawki 1260 m n.p.m.

Rano dotrzemy do podnóża Karkonoszy, skąd rozpoczniemy wędrówkę. Zanim to jednak nastąpi zrobimy poranny postój na stacji benzynowej gdzie będzie możliwość zamówienia gorącej herbaty, aromatycznej kawy czy też przekąsek.

Tego dnia naszym głównym celem będzie majestatyczny szczyt Szrenicy 1362 m n.p.m. na szczycie którego jest schronisko górskie z pyszną kuchnią, uznawane za jedne z najlepszych w Polsce. Także na szczycie Szrenicy znajduje się górna stacja wyciągu krzesełkowego ze Szklarskiej Poręby, tu rozpoczynają się też ambitne trasy narciarskie w ramach ośrodka Ski Arena Szrenica.Dotrzemy też Ścieżką nad Reglami do przepięknych Śnieżnych Stawków, 1260 m n.p.m. położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Śnieżnych Kotłów ze szczytem na 1490 m n.p.m. i z niezapomnianym, tatrzańskim w charakterze, widokiem na nie. Tam na pewno znajdziemy chwilę na odpoczynek w tej pięknej scenerii. Przejdziemy się też tzw. Koralową Ścieżką na której czekają nas Skały Paciorki (1070 m n.p.m.), z których roztaczać się będzie piękna panorama. Na tym odcinku naszej wędrówki pojawią się też specjalne, drewniane kładki zbudowane przez Karkonoski Park Narodowy, podobnie jak na tzw. Mokrej Drodze, którą dotrzemy na Szrenicę.

Na koniec wędrówki dotrzemy na nocleg do naszego pensjonatu w karkonoskiej dolinie. Czas wieczoru będzie świetną okazją do powspominania wrażeń minionego dnia w górskim gronie przy napojach które lubicie.

czasy przejść: ok. 7h + przerwy na szlakach (m.in. w schronisku Szrenica), razem 17,5 km, w tym przewyższenia: 1030 m↑, 850 m↓, 27 GOT. Dla chętnych będzie możliwy wariant krótszy.

DZIEŃ DRUGI (piątek, 12 czerwca 2020) Śnieżka 1603 m n.p.m. Skalny Stół 1281 m i Dolina Łomniczki

Rano po śniadaniu autokarem dotrzemy do Karpacza, skąd wyruszymy na wędrówkę. Nasz piątkowy cel to Śnieżka 1603 m n.p.m.. To najwyższy szczyt całych Karkonoszy, polskich i czeskich a zatem też najwyższy szczyt Republiki Czeskiej należący do Korony Europy. Na szczycie na pewno warto przyjrzeć się ascetycznej Kaplicy św. Wawrzyńca – najwyżej położonego zabytku w Polsce a także słynnym spodkom. Wśród licznych przerozległych widoków ze szczytu jest ten w kierunku stromego kotła polodowcowego Upská Jáma po czeskiej stronie.

Tego dnia przejdziemy też Doliną Łomniczki – naszym zdaniem najpiękniejszą w Karkonoszach wraz z malowniczym wysokogórskim krajobrazem i widokami na północne, pionowe ściany Śnieżki i wodospadem - Kaskadami Łomniczki. Do atrakcji tego dnia na pewno trzeba zaliczyć górskie schronisko Dom Śląski, 1400 mn.p.m. pod Śnieżką, gdzie zrobimy przerwę na odpoczynek. Wejdziemy też na bardzo widokowy szczyt Skalny Stół, 1281 m n.p.m. oraz Czarną Kopę, 1407 m i Średnią Kopę 1230 m n.p.m. Czas wieczoru będzie świetną okazją do powspominania wrażeń minionego dnia w górskim gronie przy napojach które lubicie, ale też wybrania się na spacer po pięknej okolicy wokół pensjonatu.

czasy przejść: ok. 8h + przerwy na szlakach (m.in. w schronisku Dom Śląski), razem 20 km, w tym przewyższenia: 1105 m↑, 1355 m↓, 31 GOT

DZIEŃ TRZECI (sobota, 13 czerwca 2020) Śnieżne Kotły 1490 m, Wielki Szyszak 1509 m n.p.m. i Wodospad Szklarki

Rano, po śniadaniu w pensjonacie podjedziemy autokarem w zachodnią część Karkonoszy. Naszym głównym celem tego dnia będą Śnieżne Kotły. Obejrzymy je sobie dokładnie z grupy skalnej zwanej Czarcia ambona, 1490 m n.p.m. Widok jest ekstremalny, a krajobraz alpejski w charakterze. Głębokość Wielkiego Kotła to aż 250 metrów, a na jego dnie są malownicze Śnieżne Stawki, które podziwiać będziemy pierwszego dnia. Warto wiedzieć, że jest to też miejsce największej bioróżnorodności w Karkonoszach. Również tam, blisko Czarciej ambony jest niezwykła budowla o surowym charakterze. Stoi tam od 1897 roku, początkowo jako schronisko, a od lat 60-tych jako radiowo-telewizyjna wieża nadawcza.

Przejdziemy też sporym odcinkiem Głównego Grzbietu Karkonoszy, w krajobrazie rumowisk skalnych, gołoborzy, kosodrzewiny i łąk wysokogórskich. W ramach tego powędrujemy w partiach szczytowych Wielkiego Szyszaka 1509 m n.p.m. (drugi co do wysokości w Polskich Karkonoszach) i Łabskiego Szczytu, 1472 m, zdobędziemy Śmielec 1424 m, a także dwie przełęcze – Czarną 1350 m n.p.m. i Pod Śmielcem 1390 m n.p.m. Odwiedzimy też sympatyczne górskie Schronisko PTTK pod Łabskim Szczytem, 1168 m n.p.m., ze wspaniałym widokiem na Góry Izerskie i w nim też odpoczniemy. Tego dnia zahaczymy też o Schronisko Kochanówka wraz z położonym obok malowniczym, 13-metrowym Wodospadem Szklarki, 520 m n.p.m., drugim co do wysokości w Polskich Karkonoszach.

czasy przejść: ok. 7,5h + przerwy na szlakach (m.in. w schronisku Pod Łabskim Szczytem), razem 19 km, w tym przewyższenia: 1090 m↑, 1130 m↓, 27 GOT

DZIEŃ CZWARTY (niedziela, 14 czerwca 2020) Schronisko Samotnia 1195 m, Słonecznik 1423 m, Świątynia Wang 831 m n.p.m.

Ostatniego dnia, po śniadaniu wyruszymy na szlak bezpośrednio z pensjonatu. Naszym głównym celem będzie górskie schronisko PTTK Samotnia 1195 m n.p.m. nad Małym Stawem, gdzie zrobimy sobie przerwę. Uznawane jest ono za najpiękniej położone schronisko górskie w Polsce, a my zobaczymy go tego dnia także z góry, z samego grzbietu ponad Małym Kotłem (1415 m n.p.m.).

Odwiedzimy też słynną Świątynię Wang (831 m n.p.m.) w Karpaczu, czyli symbol Karkonoszy. To drewniany średniowieczny kościółek, przeniesiony do Karpacza w XIX-wieku prosto z Norwegii, co zdradzają m.in. rzeźbione lwy nordyckie i inne motywy z epoki Wikingów. Warto wiedzieć, że w całości został zbudowany bez użycia gwoździ oraz, że uchodzi za najstarszą budowlę sakralną w Polsce.

Tego dnia przemierzymy fragment Głównego Grzbietu Karkonoszy z przepastnymi widokami na kocioł Wielkiego Stawu i Małego Stawu. Dotrzemy też do Słonecznika (1423 m n.p.m.) – skały przy której przy dobrej pogodzie widać przepięknie Kotlinę Jeleniogórską wraz z otaczającymi ją Izerami, Kaczawami i Rudawami Janowickimi! Będziemy też przy barokowej Kaplicy Św. Anny (784 m n.p.m.) przy której znajdziemy źródełko z wodą o działaniu przeciwbólowym, a obok najgrubszy w Karkonoszach jawor o średnicy aż 4,5 metra! Przejdziemy też obok ładnie położonego, przedwojennego schroniska PTTK Strzecha Akademicka 1258 m n.p.m.


czasy przejść: ok. 7,5h + przerwy na szlakach (m.in. w schronisku Samotnia), razem 18,5 km, w tym przewyższenia: 1160 m↑, 900 m↓, 29 GOT

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.

CO WZIĄĆ NA WĘDRÓWKĘ GÓRSKĄ W CZERWCU?

Przełom wiosny i lata w górach to czas zmiennej pogody. Może być upalna, słoneczna pogoda, ale może też trafić się deszcz i wiatr lub mgła i tylko +12 st C w górnych partiach. Dlatego buty trekkingowe chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka to podstawa, tak jak wygodny, górski plecak. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Jeśli macie, zdecydowanie warto wziąć kijki trekkingowe. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o obuwiu na zmianę w pensjonacie. Weźcie koniecznie minimum 1,5 litra wody na dzień, kanapki, przekąski, warto mieć też aparat fotograficzny, bo wrażenia będą niezapomniane!ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY


https://sites.google.com/a/wedrujemy.org.pl/www/splyw-wda-i-bory-tucholskie-czerwiec-2020Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne ostatnie wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0yBtOPAvE0GO9jZYPw0USKbA6Nt32a1QdaMdC6AkZeClY6Q/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


Jednodniowy Spływ kajakowy rzeką Pilicą i ognisko, 25.07.2020 (sobota)
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca

Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 01-02.08.2020 (weekend)Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf0r_dDvcBkIcZfXiuaUY_IIUbCtk2fjke0_inSzrTFYeLv_w/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfs0XGA-rZhjaaH-vbVEaSuMXS6jpe5LqgrDVq27letU0I-YQ/viewform?usp=sf_link


Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfsIqxeYBjb0nuWZ9la0y7OIjyplarVt6iCm97yVGDiJGeSGg/viewform?usp=sf_link
Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbTvql1rMo5E0wmJoasTRX6XIv1qtSZCIGmgZcbWeeHo-5kA/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJFVIBYWfXwJm2RxVUAIPTl3oEkP654JwRO6HNxIm6lycAqw/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKxHw-PF9W6EhT078Sgm-1L0GwdburFmGGSDCN0EhdqyKFcw/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły wyjazdu, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
Comments