Kolorowe Karkonosze CZ i PL - Śnieżka i Wodospad Panczawy *premium*, 14-15.09.2019

Dostępne ostatnie wolne miejsca


Zapraszamy na jesienną wycieczkę w najwyższe pasmo Sudetów, o klimacie i krajobrazach najbardziej w Polsce – obok Tatr - wysokogórskich. Czekają nas szczyty: Śnieżki 1602 m n.p.m. i Szrenicy 1361 m, oraz po polskiej stronie słynna, średniowieczna świątynia Wang, a także wybitnie malowniczy Mały Staw 1183 m n.p.m. wraz ze Schroniskiem PTTK Samotnia (1195 m), uważanym za najpiękniej położone schronisko w Polsce

Na deser czeska strona Karkonoszy - cały dzień na czeskich szlakach z najwyższym w Europie Środkowej poza Alpami aż 148-metrowym Wodospadem Panczawy, 34- metrowym Wodospadem Łaby, magicznym punktem Źródeł Łaby (Pramen Labe) 1386 m n.p.m., Czeską Budką 1406 m i czeskimi schroniskami ze wspaniałymi knedlickami.

Zapewniamy nocleg ze śniadaniem w eleganckim pensjonacie*** w centrum Szklarskiej Poręby, przejazd autokarem z centrum Warszawy w Karkonosze Polskie i Czeskie i z powrotem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL NNW.

W planach m.in.:

- 2 dni wędrówek po terenie czeskiego Krkonošskiego národnego parku i polskiego Karkonoskiego Parku Narodowego z licencjonowanym przewodnikiem sudeckim 

- zdobycie szczytu Śnieżki (1603 m n.p.m.) - najwyższego szczytu Karkonoszy i zarazem najwyższego wierzchołka w całych Czechach, należącego do Korony Gór Europy

- szczyt Szrenicy (Jínonoš, 1362 m n.p.m.) z zejściem do Czech

- wejście na punkt Czeska Budka 1406 m n.p.m. na granicy Polski i Czech oraz czeski szczyt Harrachovy kameny 1421 m n.p.m.- obejrzenie z góry najwyższego w całych Karkonoszach i w całej Europie Środkowej poza Alpami Wodospadu Panczawy (Pančavský vodopád). Jego wysokość to aż 148 metrów – dla porównania „nasz” popularny Wodospad Kamieńczyka po polskiej ma jedynie 27 m.

- odwiedzenie uznawanego za najbardziej klimatycznego schroniska w Polsce: górskiego Schroniska Samotnia (1195 m n.p.m.) przepięknie położonego nad Małym Stawem

- odwiedzenie czeskiego schroniska górskiego położonego tuż ponad efektownym Wodospadem Łaby - Labskiej Boudy, 1340 m n.p.m.
- nocleg ze śniadaniem w eleganckim pensjonacie*** w centrum Szklarskiej Poręby

- transport busem lub autokarem z centrum Warszawy w Karkonosze i z powrotem

- lokalne przejazdy busem lub autokarem w tym jeden do Czech

- opieka pilota

- ubezpieczenie KL NNW na teren Polski i Czech
CHARAKTER WYJAZDU:

Jesień to najlepsza pora na górskie wędrówki – coraz intensywniejszym kolorom towarzyszy zwykle bardzo stabilna pogoda, a dzień nadal pozostaje długi. Chcemy to wykorzystać na wyjątkowo malownicze, bardzo widokowe, całodniowe trasy o średniej trudności.

Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów), a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w busie lub autokarze.

W oba dni mamy na trasie trekkingu po 3 schroniska górskie, część z nich po czeskiej stronie (warto mieć na to czeskie korony) z czego na dłużej zatrzymamy się w dwóch z nich, gdzie będzie czas na zamówienie czegoś ciepłego do jedzenia i do picia. Ponadto w pensjonacie mamy zamówione śniadanie. Na sobotnie śniadanie i niedzielną obiadokolację zatrzymamy się w dogodnych miejscach na trasie autokaru lub busa między Karkonoszami a Warszawą.


Koszt wycieczki to 345 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym busem lub autokarem na trasie Warszawa – Karkonosze

powrót busem lub autokarem na trasie Czeskie Karkonosze – Warszawa

przejazdy lokalne tym samym busem lub autokarem między Karpaczem, Szklarską Porębą i Harrahovem w Czechach

nocleg w eleganckim pensjonacie*** w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami w centrum Szklarskiej Poręby

− prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego

niedzielne śniadanie w pensjonacie w którym nocujemy

opłatę klimatyczną

opiekę pilota


ubezpieczenie NNW w Polsce (obejmujące KL i OC) oraz KL NNW w Czechach

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

podatki w tym VAT


Koszt nie obejmuje:

biletów wstępu Karkonoskiego PN (8 zł), obiadokolacji, biletów na kolejkę na Szrenicę (39 zł)

Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)


liczba miejsc:

Dostępne ostatnie wolne miejsca

 Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 23.00 w piątek, 13 września 2019 roku na ul. Emilii Plater skąd ruszymy komfortowym busem lub autokarem w Karkonosze.

Do Warszawy wrócimy z Karkonoszy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy między niedzielą a poniedziałkiem, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 14 września 2019)

Rano dotrzemy do Karpacza, zanim to jednak nastąpi zrobimy poranny postój się na stacji benzynowej gdzie będzie możliwość zamówienia gorącej herbaty, aromatycznej kawy czy też przekąsek.

Trekking: Tego dnia odwiedzimy słynną Świątynię Wang w Karpaczu (830 m n.p.m.), wejdziemy na główny grzbiet Karkonoszy, zobaczymy wyjątkowo malowniczy Mały Staw, odwiedzimy absolutnie magiczne schronisko górskie PTTK Samotnia 1195 m n.p.m. przemierzymy fragment głównego grzbietu Karkonoszy, przejdziemy obok ładnie położonego schroniska PTTK Strzecha Akademicka 1258 m n.p.m., ale przede wszystkim zdobędziemy Śnieżkę 1603 m n.p.m. – najwyższy szczyt całych Karkonoszy, polskich i czeskich a zatem też najwyższy szczyt Republiki Czeskiej. Na szczycie na pewno warto przyjrzeć się ascetycznej Kaplicy św. Wawrzyńca – najwyżej położonego zabytku w Polsce a także słynnym spodkom. Wśród licznych przerozległych widoków ze szczytu jednym z najciekawszych jest stromy kocioł polodowcowy Upská Jáma po czeskiej stronie.

czasy przejść: ok. 7h + przerwy na szlakach (m.in. w schroniskach Samotnia i Dom Śląski), razem 17,5 km, w tym przewyższenia: 1010 m↑, 880 m↓, 24 GOT


DZIEŃ DRUGI (niedziela, 15 września 2019)

Rano po śniadaniu w pensjonacie w Szklarskiej Porębie zapakujemy bagaże do busa lub autokaru i ruszymy pieszo na dalszą wędrówkę po polskich i czeskich Karkonoszach.

Tego dnia czeka nas kolejna wysokogórska wędrówka. Będziemy na Szrenicy (Jínonoš, 1362 m n.p.m.,wraz z przejściem jej szczytowych partii i przejściem na stronę czeską. Główną atrakcją programu tego dnia będzie gigantyczny, 148-metrowy Wodospad Panczawy – 148-metrowy, najwyższy w całych Karkonoszach (5-krotnie wyższy od popularnego Wodospadu Kamieńczyka po polskiej stronie), a zarazem najwyższy w Europie Środkowej poza Alpami. Zobaczymy też magiczne miejsce jakim są Źródła Łaby (1387 m n.p.m.) - jednej z największych rzek Europy, a parę chwil później widokowy Wodospad Łaby wraz z przepastnymi widokami.

Będzie też przerwa na odsapnięcie w czeskim schronisku Labska Bouda 1340 m n.p.m. piękna chwila na punkcie widokowym Ambrozova vyhlidka z rozległym widokiem na Dolinę Łaby (Labsky Dul), a także okazja, by ulec urokowi karkonoskich szlaków po czeskiej stronie w rejonie szczytu Harrachovy kameny 1421 m n.p.m. w rejonie którego będziemy schodzić do Harrahova. Po zakończonej wędrówce zatrzymamy się jeszcze w dogodnej knajpce na obiadokolację w drodze busem lub autokarem do Warszawy.

Czas przejść: ok. 6 godzin + przerwy na trasie (m.in. w 2 schroniskach) w sumie ok. 18,5 km w tym przewyższenia: 405 m i 980 m, 23 GOT


Co wziąć w Karkonosze jesienią?


Wrzesień to dla gór wspaniały czas. Czasem nawet jednak w tym miesiącu w górach może się zdarzyć kaprys pogody – ochłodzenie, deszcz a nawet, od wielkiego dzwonu (na Śnieżce) śnieg. Najważniejsze są: buty górskie, dobra kurtka oddychająca, przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa, rękawiczki, czapkę, ew. płaszcz foliowy jednorazowy, plecak (25-35 litrowy), warto kijki trekkingowe i stuptuty. 

Weźcie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski, wodę min. 1,5 litra/dzień, obuwie na zmianę do pensjonatu. Zawsze w górach warto mieć latarkę, najlepiej czołówkę, zwłaszcza, że nic nie waży.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhSDmXwDmqIEtopK01NwDrw2kLmowLzSBnkXf87qMTxaMu8w/viewform?usp=sf_link


Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaBieszczady: Tarnica i Wielka Rawka w barwach jesieni, 05-06.10.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne ostatnie wolne miejsca


Bieszczady - Jesienne Połoniny Caryńska i Wetlińska, 19-20.10.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaComments