Kampinos u progu majówki - pieszo w okolicach Leszna, 28.04.2013 (niedziela)

Ostania aktualizacja: 28.04 g. 07.30: poranny deszcz wg prognoz (np. ICM) skończy się ok. g.8-10 rano, czyli do momentu, gdy dojedziemy na miejsce :-). później już nie jest zapowiadany :-). Temperatura ok. 10 st C, ciśnienie szybko rośnie ;-)
Zapraszamy na jednodniową wycieczkę pieszą po Kampinoskim Parku Narodowym.


organizator: Pawełzbiórka i dojazd


Osoby jadące komunikacją miejską: spotykamy się o godzinie 9:30 na przystanku Klemensiewicza tuż obok supermarketu Tesco przy ulicy Górczewskiej. 


Stąd o godzinie 9:38 ruszamy autobusem linii 719 do Leszna. 


W Lesznie powinniśmy być ok. godziny 10:19.


Odjazdy z przystanku Klemensiewicza w pobliżu Ratusza Bemowo: http://goo.gl/ZYxwWMapka: http://goo.gl/6TyzX

Osoby zmotoryzowane mogą dołączyć do nas na miejscu w Lesznie: 


spotykamy się o godzinie 10:20 obok przystanku Leszno 02 (stanowiącego pętlę autobusu 719).


Mapka: http://goo.gl/s90H9
Trasa

Rozpoczniemy i zakończymy wycieczkę w Lesznie. Przejdziemy około 18 km, w połowie trasy robiąc przerwę w barze na terenie parkingu leśnego w miejscowości Roztoka. Zależnie od naszego zapału do maszerowania mamy możliwość wydłużenia trasy o kilka kilometrów.


Około 10:30 wyruszymy z Leszna idąc żółtym szlakiem na północ - północny zachód. Następnie skręcimy w prawo, czyli na wschód, wchodząc na szlak czerwony. Szlakiem czerwonym dojdziemy do leśnego parkingu w miejscowości Roztoka, gdzie mieści się bar, w którym odpoczniemy przed dalszą wędrówką. Z Roztoki ruszymy na wschód szlakiem zielonym do skrzyżowania ze szlakiem żółtym. Tam skręcimy w prawo, czyli na południe i idąc żółtym szlakiem ok. godziny 16:30-17:30 wrócimy do Leszna. W miejsce, z którego wystartowaliśmy. Nieopodal mety naszej wycieczki znajduje się pizzeria, więc będzie możliwość zjedzenia czegoś przed powrotem do Warszawy.


Mapka ilustrująca przybliżony przebieg trasy: http://goo.gl/jdBbX


na koniec wycieczki, planujemy zajrzeć do tej knajpki: serpe.com.pl  lub tu ewentualnie tu:  www.eddiepizza.pl/ - obie knajpki będą czynne w niedzielę, 

Powrót:


Godzina powrotu do Leszna jest przybliżona i zależy od ilości czasu jaki spędzimy w Roztoce oraz ewentualnej decyzji o wydłużeniu trasy.


Z Leszna autobusem 719, odjazdy dwadzieścia minut przed pełną godziną.


Godziny odjazdów z przystanku Leszno: http://goo.gl/IW8N6

Koszty, bilety:


Wycieczka jest promocją idei Wędrujemy, a udział w niej jest całkowicie bezpłatny.


Osoby posiadające kartę miejską ważną w obu strefach biletowych (kartę “na dwie strefy”) dojadą do Leszna w ramach swojej karty i nie muszą kupować biletów.


Pozostałe osoby powinny kupić dwa bilety ZTM “na dwie strefy”, tzn. za 7 zł lub dwa bilety 60 - minutowe po 6,40 (ważne w obu strefach) na przejazd do Leszna i powrót. Według rozkładu autobus jedzie 41 minut. Zgodnie z informacją na stronie ZTM: “w strefie 2 należy się poruszać tylko z biletami przeznaczonymi dla strefy 1 i 2”.


Uwaga: w niedzielę, w okolicy miejsca naszego spotkania trudno jest kupić bilety, a i nie wiadomo, czy w autobusie będzie automat biletowy (podobnie w Lesznie), dlatego warto dokonać zakupu nieco wcześniej.

Co wziąć:

Koniecznie wygodne buty, prowiant na drogę i coś do picia oraz dobry, wiosenny nastrój. Wedle uznania: aparat fotograficzny, kijki trekingowe i to wszystko co umila nam wędrówkę.


Zapraszam,

Paweł
Comments