Rowerem do Kampinosu i Tułowic na inscenizacje bitwy, 20.05.2012 (niedziela)


Zapraszamy na jednodniową wycieczkę po Kampinoskim Parku Narodowym podczas której wybierzemy się też na inscenizację bitwy z 1915 roku.


organizator: Arturtrasa:

Pojedziemy przez Puszczę Kampinoską – Palmiry, Dąbrowa – aż do Tułowic. Dystans ok. 60 km, drogi lokalne, gruntowe, czasem asfalt, piachu mało (unikamy). 

Zaś w Tułowicach zaplanowane jest piękne widowisko plenerowe, rekonstrukcja walk z 1915 roku, z pierwszej wojny światowej. Wtedy właśnie, wzdłuż Bzury, biegła linia frontu. Z jednej strony armia carskiej Rosji a z drugiej armie Prus i Austro-Węgier. Przyjadą rekonstruktorzy z Niemiec, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Czech i Polski, oczywiście. Na potrzeby widowiska odtworzone zostaną okopy, zasieki z drutu kolczastego i inne przeszkody terenowe jak potykacze, wały doczołowe itp. Ma być zbudowane wielkie obozowisko a po walce zobaczymy jak wyglądało pobojowisko. Ciekawe fakty i szczegóły na stronie:
www.bolimow1915.dobroni.pl


Po bitwie pojedziemy wzdłuż Bzury na krótki dystans ok. 15 km do Sochaczewa. Po drodze zobaczymy pałac w Tułowicach, piękny kościół z przełomu gotyku i renesansu w Brochowie, w którym to chrzest miał Fryderyk Chopin a w samym Sochaczewie romantyczne ruiny zamku pięknie położonego nad Bzurą.
Tam też wsiądziemy do pociągu, nie byle jakiego bo Kolei Mazowieckich a W-wie będziemy ok. 18.30 lub 19.30.

Wymagania w stosunku do uczestników:

- każdy rower dobry byle sprawny,
- obowiązkowo zapasowa dętka,
- lampki przód i tył winny być,
- zapięcie,
- prowiant i picie wziąć,
- jeśli chodzi o tempo to nie będzie forsowane bardzo szybkie a raczej średnie ale rowerzysta winien być „rozjeżdżony”,

wyjazd: 

niedziela 20.05 o godzinie 9.00 Metro Młociny.
W niepogodę (deszcz, wichury, zimno) rajd się nie odbędzie. 

kontakt: 
W razie wątpliwości dzwonić:
Artur 

Comments