Jurajskie cuda, czyli Ogrodzieniec i Sokole Góry zimą, 17-18.01.2015 (weekend)


Jura Krakowsko-Częstochowska to rejon w który lubimy wracać, ale za każdy razem eksplorujemy jej nowy obszar. Tradycyjnie jak to z Jurą u nas, wyjazd bez nocnych przejazdów i zarywania tym samym nocy.

Tym razem odwiedzimy Ogrodzieniec – najpotężniejszy i najsłynniejszy z zamków średniowiecznych w Polsce, zdobędziemy najwyższy szczyt całej Jury, przemierzymy bajkowy Ojcowski Park Narodowy, ale nowymi szlakami. Powędrujemy wśród skałek Sokolich Gór, w Dolinie Wiercicy poszukamy złota, a wszystko okrasimy sobotnią integracją karnawałową.

organizator:Weronika w planach m.in.:

- wyjazd w sobotę rano, powrót w niedzielę wieczorem (brak nocnych przejazdów)

- przejście szalenie różnorodnymi szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego

- wędrówka wśród fantazyjnych skałek północnej, środkowej i południowej Jury Krakowsko-Częstochowskiej

- wejście na Górę Janowskiego (Zamkowa 516 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie całej Jury oraz na widokową Górę Birów (461 mn.p.m.)

- wędrówka wśród skalistych Sokolich Gór w północnej Jurze wraz ze szczytem Biakło 341 m z widokiem panoramicznym

- wędrówka wśród fantazyjnych skałek Doliny Wiercicy, a tam m.in. Brama Twardowskiego i złoto

zwiedzenie XIV-wiecznego królewskiego Zamku Olsztyn wraz z wieżą widokową

odwiedzenie potężnego Zamku Ogrodzieniec

- nocleg ze śniadaniem w pensjonacie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami

- przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa – Olsztyn k. Częstochowy – Janów – Złoty Potok – Podzamcze k. Ogrodzieńca – Podlesice – Ojców-Pieskowa Skała – Warszawa

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 5.30 rano w sobotę, 17 stycznia 2015 roku pod Salą Kongresową na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy naszym busem lub autokarem w północną część Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a później do Ojcowskiego Parku Krajobrazowego. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, w niedziele wieczorem, zatem wszyscy na pewno całą noc z niedzieli na poniedziałek spędzą już we własnych łóżkach.


Zgłoszenia:

Lada dzień opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt wyjazdu, ale już teraz można zaklepywać sobie miejsca, najlepiej za pomocą wygodnego formularza, ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com, podając imię, nazwisko i nr telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

Jeśli masz jakieś pytania będziemy wdzięczni za kontakt telefoniczny: 608479222

Comments