Jakuszyce: Biegówki w Izerach + opcja trekkingu, 22-23.02.2020 (weekend)-Zapraszamy na weekend w Górach Izerskich. Będziemy biegówkować w najbardziej wypasionym i najlepiej przygotowanym obszarze biegówkowym w Polsce! Jeśli nie macie swojego sprzętu to zrobimy dla Was rezerwację biegówek na miejscu. Trasy poprowadzi licencjonowany, górski przewodnik sudecki.

Jeśli natomiast ciekawią Cię Góry Izerskie ale wolisz je poznawać pieszo, to możesz w ciągu dnia się odłączyć i we własnym zakresie zrealizować ciekawie i bezpiecznie taki plan trekkingowy, a my też oczywiście podsuniemy dobre pomysły takiej trasy, bo dobrze znamy te góry.

Wyjazd z Warszawy i powrót do niej busem lub autokarem, nocleg w ośrodku wypoczynkowym w pokojach 2- 3- i 4-osobowych z łazienkami i ze śniadaniem. W ramach wyjazdu zapewniamy prowadzenie tras przez licencjonowanego przewodnika sudeckiego, opiekę  pilota i ubezpieczenie NNW i narciarskie.
Charakter wyjazdu:

Przez oba dni biegówkujemy na lekko po Górach Izerskich, podczas, gdy nasze bagaże będą na nas czekać w busie lub autokarze. Czekają nas piękne, świetnie przygotowane trasy, satysfakcjonujące zarówno dla biegówkowych wyjadaczy jak i dla debiutantów w tej dziedzinie.

Jeśli jednak zamiast biegówek ktoś z Was woli górską wędrówkę to też może w ciągu dnia się odłączyć i we własnym zakresie zrealizować ciekawie i bezpiecznie taki plan, a my też oczywiście podsuniemy dobre pomysły takiej trasy, bo dobrze znamy te góry.

Na trasie będą dogodne miejsca gdzie będzie się można zagrzać coś niewielkiego zjeść i się napić - w Schronisku Orle, oraz w Chatce Górzystów.

Nocleg mamy w pensjonacie w Szklarskiej Porębie, zatem będzie też dogodna możliwość wybrania się do tamtejszych knajpek w sobotę wieczorem.
Koszt udziału w wycieczce to 330 zł/os. obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Jakuszyce

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Jakuszyce Warszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

zapewniony transport kompletów nart biegowych na całej trasie

nocleg w ośrodku wypoczynkowym w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami w Szklarskiej Porębie

niedzielne śniadanie w ośrodku wypoczynkowym

opiekę pilota 

opiekę licencjonowanego przewodnika górskiego – sudeckiego podczas górskich wycieczek biegówkowych

ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL)

ubezpieczenie narciarskie (obejmujące też KL i OC)mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami biegówkowymi

podatki, w tym VAT

Koszty dodatkowe które warto uwzględnić:

wypożyczenie nart z wiązaniami i kijkami w przypadku braku własnego sprzętu – ok. 30 zł/dzień w
zależności od liczby chętnych

sobotnią oraz niedzielną obiadokolację

− bilet na kolej izerską lub busa w niedzielę rano - ok. 7 zł

− ew. kosztu lekcji z instruktorem narciarstwa biegowego (ok.45-70 zł/os. indywidualnie, ok.25-40 zł/os. grupowo)


Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com.
 

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby. W przypadku braku własnego sprzętu biegówkowego prosimy też o przesłanie swojego wzrostu + rozmiaru buta.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty.


Pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222
 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 22.30 w piątek, 25 stycznia 2019 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Góry Izerskie do Jakuszyc.

Do Warszawy wrócimy z Gór Izerskich w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1.30 w nocy).Dzień pierwszy (sobota, 26 stycznia 2019)

Rano dotrzemy do Jakuszyc, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą, gdzie będzie też możliwość przebrania się.  

W Jakuszycach zaczniemy od odwiedzenia wypożyczalni biegówek, gdzie będziemy mieć zarezerwowane komplety nart dla uczestników nieposiadających własnego sprzętu. Dołączy też do nas licencjonowany przewodnik górski – sudecki. Zanim zaczniemy biegówkowanie, pojawi się chwila na krótkie szkolenie - wyjaśnimy najważniejsze kwestie, w tym sprytne wskazówki nt. poruszania się na biegówkach, tak by debiutanci poczuli się pewniej i się nie wywracali ;-). Narty biegowe to szalenie łatwa zabawa, bezpieczna i niezwykle intuicyjna, przez co już po pierwszej godzinie debiutant porusza się nie gorzej niż osoby ze znacznie większym doświadczeniem.

W oba dni zaproponujemy każdemu z Was trasy o różnym stopniu trudności do wyboru zaznaczonych na mapkach - łatwych, średnich i trudniejszych


My pierwszego dnia zaczniemy od łatwej, potem ruszymy w odcinki średniej trudności, a ciąg dalszy będzie zależał od kondycji pozostałych członków ekipy. Na pewno będziemy chcieli odwiedzić w ramach wspólnego szusowania Schronisko Orle, aby rozgrzać się herbatą tuż przy czeskiej granicy, a jeśli będzie chęć w ekipie to także Chatkę Górzystów z genialnymi naleśnikami z jagodami.

Po zakończeniu sobotnich tras przyjedzie po nas bus lub autokar i pojedziemy do pensjonatu w którym nocujemy w Szklarskiej Porębie na nocleg oraz na obiadokolację. 

Wieczór będzie dobrą okazją na wymianę wrażeń z biegówkowania przy napojach jakie lubicie, a jeśli będziecie chętni to możemy wyskoczyć do knajpek w centrum Szklarskiej Poręby i tam się pointegrować.


Dzień drugi (niedziela, 27 stycznia 2019)

W niedzielę po smacznym śniadaniu w pensjonacie, podjedziemy busem lub autokarem do stacji kolejki izerskiej, którą podjedziemy do Jakuszyc na kolejną porcję biegówkowej zabawy . Po zakończeniu niedzielnych tras przyjedzie po nas bus lub autokar i ruszymy do Warszawy, po drodze zatrzymując się na obiadokolację w dogodnym zajeździe.

Wyżywienie:

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie, dla chętnych będzie też możliwość dokupienia w miejscu noclegu sobotniej obiadokolacji.

Na sobotnie śniadanie zatrzymamy się na dłużej na dogodnej stacji benzynowej, w drodze z Warszawy w Góry Izerskie, gdzie będzie okazja napić się kawy lub herbaty i coś przekąsić. Na niedzielną obiadokolacje zatrzymamy się w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej do Warszawy.

Na trasie naszego szurania będzie okazja posilić się czy napić w samych Jakuszycach, ale także w Schronisku Orle oraz w schronisku Chatka Górzystów, gdzie można spróbować słynnych tamtejszych naleśników z jagodami.

Warto jednak mieć ze odrobinę przekąsek na czas biegówkowania oraz koniecznie termos z ciepłą herbatą, najlepiej niewielki, bo warto na biegówkach plecak ograniczać do minimum.

Co wziąć na biegówkowanie w górach?

Oczywiście poruszamy się na lekko czyli z niewielkim plecaczkiem (reszta bagaży będzie na nas czekać w busie lub autokarze).

Ubranie najlepiej mieć podobne jak w góry, czyli warto ubrać się warstwowo, w tym szczególnie warto zadbać o bieliznę termoaktywną. Warto nie ubierać się zbyt ciepło, bo na biegówkach znacznie szybciej się rozgrzewamy, niż podczas górskiej wędrówki.

Do plecaka zapakujcie termos z ciepłą herbatą i odrobinę przekąsek oraz czołówkę plus ewentualnie zapasowe rękawiczki. Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych :-) I pamiętajcie by plecak był naprawdę jak najlżejszy – to też ułatwi Wam utrzymanie równowagi podczas jazdy ;-)


Co wziąć w góry na zimową wędrówkę pieszą?


Jeśli chcesz dołączyć do wyjazdu, ale zamiast biegówek wolisz wędrować, to pamiętaj, że podstawa to dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka, szalik i rękawiczki. W górach pogoda szybko się zmienia, więc warto być gotowym na różne warunki.

Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo zimą wędrówka potrafi nam zająć więcej czasu niż gdy nie ma śniegu, a dzień w styczniu jest jeszcze dość krótki. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie, bo zimą znacznie ułatwiają utrzymywanie równowagi podczas wędrówki. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć, bo zimą szczególnie  się przydaje. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski.

Program jest ramowy. Kolejność tras biegówkowych może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy biegówkowej w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. mgła, silna  wichura, śnieżyca, bardzo duża grubość pokrywy śnieżnej) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.

ZOBACZ TEŻ KOLEJNE INNE NASZE WYJAZDY:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdw-aNEiYTb9W8bAfuNxESTLOSeQud_imdiyVfQNxb3rS82WA/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRQFhyfS5n5K2sJTl5Ul9athvEvDKss-tl85v_ZDfeNLKxjg/viewform?usp=sf_linkJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaJuż wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


Comments