Jakuszyce: Biegówki w Izerach dla zorientowanych ;-) *PREMIUM*, 09-10.03.2019 (weekend)

Dostępne ostatnie wolne miejsca

Zapraszamy na biegówkowy weekend w Górach Izerskich w nietypowej formie. Gdy dzień już dłuższy, a zima trzyma jeszcze w pełni, w najlepszym terminie, bo tydzień po Biegu Piastów na 50 km będziemy biegówkować w najbardziej wypasionym i najlepiej przygotowanym obszarze biegówkowym w Polsce!

To wyjazd idealny dla tych z Was którzy wiedzą, że się nie zgubią ;-), albo mają takich znajomych z którymi jadą. Którzy mają zimowe doświadczenie górskie i pewnie czują się w terenie górskim i ci, którzy byli w Jakuszycach lub nie, ale wiedzą, że się w nich odnajdą ;-) Ci z Was którzy lubią sami sobie wyznaczać trasy także się tu świetnie odnajdą, chociaż a my też podsuniemy dobre pomysły na trasę.

W czasie gdy reszta grupy będzie na trekkingu zimowym w Karkonoszach (zobacz wyjazd w Karkonosze), ci z Was którzy kochają biegówki nade wszystko, będą mogli w dogodny sposób swoją pasję realizować.

Wyjazd z Warszawy i powrót do niej busem lub autokarem, nocleg w pensjonacie*** w pokojach 2- 3- i 4-osobowych z łazienkami i ze śniadaniem, opiekę pilota i ubezpieczenie NNW i narciarskie.


Koszt uczestnictwa w wycieczce to 295 zł/os. i obejmuje:


przejazd komfortowym autokarem lub busem na trasie Warszawa – Jakuszyce

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Jakuszyce Warszawa

zapewniony transport kompletów nart biegowych w autokarze

nocleg w eleganckim pensjonacie*** w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami w centrum Szklarskiej Poręby, 

 niedzielne śniadanie w pensjonacie*** w którym nocujemy


opiekę pilota podczas przejazdów autokarem oraz podczas posiłków i pobytu w pensjonacie

ubezpieczenie NNW (obejmujące też KL) w Polsce

ubezpieczenie narciarskie (obejmujące też KL i OC) w Polsce

mapy kolorowe z zaznaczonymi propozycjami tras biegówkowych

podatki, w tym VAT


Koszt nie obejmuje:

biletu na Kolej Izerską Jakuszyce - Szklarska Poręba i z powrotem (kilka minut, w sumie 9 zł)

wypożyczenie sprzętu biegówkowego (ok. 30 zł/dzień w zależności od liczby chętnych), ew. kosztu lekcji z instruktorem narciarstwa biegowego (ok.45-70 zł/os. indywidualnie, ok.25-40 zł/os. grupowo)

obiadokolacji

DLACZEGO WYJAZD MA KATEGORIĘ PREMIUM?

Ponieważ zasadniczą częścią naszej imprezy jest pobyt w eleganckim, 3-gwiazdkowym pensjonacie obejmujący nocleg i obfite śniadanie noworoczne w formie bufetu. 

Obiekt uzyskał świetną ocenę 8,1 na portalu booking.com wraz z oceną 8,3 za lokalizację w centrum Szklarskiej Poręby.

DLACZEGO POCZĄTEK MARCA TO ŚWIETNY TERMIN NA BIEGÓWKI W JAKUSZYCACH?

Bo zima w Górach Izerskich i na Polanie Jakuszyckiej trzyma spokojnie do końca marca a nierzadko i w kwietniu są warunki śniegowe. Panuje tu niezwykły, surowy mikroklimat gwarantujący długą pokrywę śnieżną i ujemne temperatury. Nasz wyjazd odbywa się tydzień po największym z Biegu Piastów, bo na 50 km (od lat w tym terminie).


ZGŁOSZENIA: 

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz lub ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, adresu mailowego oraz numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca i dane do wpłaty.

Dostępne ostatnie wolne miejsca

PYTANIA:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 608479222 (Weronika)
 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 22.30 w piątek, 8 marca 2019 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Góry Izerskie do Jakuszyc.

Do Warszawy wrócimy z Gór Izerskich w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1.30 - 2 w nocy).


Charakter wyjazdu i dzień pierwszy (sobota, 9 marca 2019)

Rano dotrzemy busem lub autokarem do Jakuszyc i tam wysiada ekipa biegówkowa, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą i przekąskami, gdzie będzie też czas i możliwość przebrania się.

Przez oba dni biegówkujemy na lekko po Górach Izerskich, podczas, gdy nasze bagaże będą na nas czekać w busie lub autokarze. Czekają nas piękne, świetnie przygotowane trasy, satysfakcjonujące zarówno dla biegówkowych wyjadaczy jak i dla debiutantów w tej dziedzinie.

Na trasie będą dogodne miejsca gdzie będzie się można zagrzać coś niewielkiego zjeść i się napić - w Schronisku Orle, oraz w Chatce Górzystów.


W Jakuszycach mamy tym razem propozycję inną niż wszystkie dotąd na naszych wyjazdach, gdzie zawsze grupa porusza się po górach z osobą prowadzącą, zwykle przewodnikiem górskim i jest też osoba zamykająca. Tym razem propozycja dla samodzielnych indywidualistów lub dla podgrup znajomych z własnym pomysłem. Oczywiście każdy biegówkowicz otrzyma od nas mapki z propozycjami tras. W oba dni zaproponujemy każdemu z Was trasy o różnym stopniu trudności do wyboru zaznaczonych na mapkach - łatwych, średnich i trudniejszych. Nie będziemy Was prowadzić za rączkę ;-).Doskonale oznaczona sieć szlaków Gór Izerskich będzie stała przed Wami otworem!

Każdy z Was, który był już w Jakuszycach lub też po prostu czuje się samodzielny w terenie i wie, że sobie poradzi z mapką jeśli nie będzie osoby prowadzącej grupę. Nie tylko liczne oznaczenia na każdym skrzyżowania tras, ale też duża liczba (pomocnych) współbraci biegówkowych na szlaku - nawet tych przygodnie poznanych - z pewnością pomoże, gdy zajdzie taka potrzeba.


Naszym zdaniem umiejętność jazdy na biegówkach nie jest kluczowa do uczestnictwa w tej imprezie, bo narty biegowe to szalenie łatwa zabawa, bezpieczna i niezwykle intuicyjna, przez co już po pierwszej godzinie debiutant porusza się często nie gorzej niż osoby ze znacznie większym doświadczeniem. Jeśli ktoś z Was poczuje potrzebę, by jeździć jeszcze pewniej, możemy Wam zarezerwować lekcję z instruktorem.

Tym z Was, którzy zgłoszą taką potrzebę zarezerwujemy sprzęt biegówkowy w Jakuszycach, a Wy już je odbierzecie w wypożyczalni.

Po zakończeniu sobotnich tras będziecie mieli dogodną możliwość powrotu Koleją Izerską z Jakuszyc w kilka minut bezpośrednio do stacji w Szklarskiej Porębie oddalonej tylko 300 m od pensjonatu w którym mamy nocleg ze śniadaniem, a dla chętnych domawiamy też obiadokolację. Cały czas w pensjonacie będzie wspólny z naszą ekipą trekkingową, która w ciągu dnia wędrowała z przewodnikiem po Karkonoszach.


Wieczór będzie dobrą okazją na wymianę wrażeń z biegówkowania (i trekkingu) przy napojach jakie lubicie, ale chętni będą mogli wysokczyć do knajpek w centrum Szklarskiej Poręby.

Dzień drugi (niedziela, 10 marca 2019)

W niedzielę po wypasionym śniadaniu w pensjonacie***, wspólnym z ekpią wędrującą po Karkonoszach biegówkowicze mogą skorzystać z Kolei Izerskiej (stacja PKP jest tylko 300 m od pensjonatu!), by podjechać do Jakuszyc na kolejną porcję biegówkowej zabawy. Po zakończeniu niedzielnych tras po biegówkowiczów przyjedzie do Jakuszyc bus lub autokar i wszyscy, wraz z ekipą trekkingową z Karkonoszy ruszymy do Warszawy, po drodze zatrzymując się na obiadokolację w dogodnym zajeździe.


Wyżywienie:

W ramach wyjazdu każdy uczestnik ma zapewnione niedzielne śniadanie w pensjonacie*** w którym nocujemy, dla chętnych będzie też możliwość dokupienia w nim sobotniej obiadokolacji.

Na sobotnie śniadanie zatrzymamy się na dłużej na dogodnej stacji benzynowej z kawą, herbatą i przekąskami, w drodze z Warszawy w Góry Izerskie, gdzie będzie okazja napić się kawy lub herbaty i coś przekąsić. Na niedzielną obiadokolacje zatrzymamy się w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej do Warszawy.

Góry Izerskie zapewniają możliwość posilenia się w samych Jakuszycach (np. w restauracji Bombaj, w Hotelu Biathlon czy w Hotelu Jakuszyce), ale także już bardziej w głąb Izerów w Schronisku Orle oraz w schronisku Chatka Górzystów, gdzie można spróbować słynnych tamtejszych naleśników z jagodami.

Co wziąć na biegówkowanie w górach?


Najlepiej poruszać się na lekko czyli z niewielkim plecaczkiem (resztę możecie spokojnie zostawić w busie lub autokarze).

Ubranie najlepiej mieć podobne jak w góry, czyli warto ubrać się warstwowo, w tym szczególnie warto zadbać o bieliznę termoaktywną. Warto nie ubierać się zbyt ciepło, bo na biegówkach znacznie szybciej się rozgrzewamy, niż podczas górskiej wędrówki.

Do plecaka zapakujcie termos z ciepłą herbatą i odrobinę przekąsek oraz czołówkę plus ewentualnie zapasowe rękawiczki. Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych :-) I pamiętajcie by plecak był naprawdę jak najlżejszy – to też ułatwi Wam utrzymanie równowagi podczas jazdy ;-)

Czeskie i polskie Karkonosze czyli Szrenica 1362 m n.p.m. i Velky Šišak, 1410 m n.p.m., 09-10.03.2019


Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejscahttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_bfvwP3f_DOsuKN69aUvCnMQdLCMkEDLUCYVPS9Ee18lVEg/viewformDostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń 


Dostępne 2 wolne miejsca 
Majówka - 6 skalnych Miast, 01-05.05.2019 (długi weekend majowy)

Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqNPpUx6z5sxyaBth_cVOO1rqKRkyVAeLoTyQVtRT2iRjJcw/viewform

Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca

Comments