Gorczańska jesień i Turbacz 1310 m n.p.m., 24-25.09.2016 (weekend)

dostępne: 2 miejsca z 42 (aktualizacja na 22.09)Zapraszamy na jesienną wędrówkę po przepięknym paśmie Gorców szczególnie urodziwym w jesiennej porze roku. W planach 2 dni górskiej wędrówki po Gorczańskim Parku Narodowym i rozległych, widokowych polanach, w tym zdobycie najwyższego szczytu Gorców - Turbacza, 1310 m n.p.m, szóstego co do wysokości z 28 szczytów Korony Gór Polski słynącego z wyśmienitej panoramy Tatr.

Wyjazd wynajętym autokarem z centrum Warszawy i powrót do niej, nocleg w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami w pensjonacie ze śniadaniem i obiadokolacją.


Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy!

w planach m.in.:

- 2 dni wędrówki po Gorcach i Gorczańskim Parku Narodowym

- zdobycie Turbacza 1310 m n.p.m., najwyższego szczytu Gorców, szóstego co do wysokości wierzchołka Korony Gór Polski

- zdobycie Jaworzyny Kamienieckiej 1288 m n.p.m. - drugiego najwyższego szczytu Gorców z piękną kapliczką Bulandy z 1904 r.,

- wejście na szczyty Bukowina Miejska 1143 m n.p.m i Waksmundzka 1103 m, Kiczera 1282 m i Wysznia 1107 m n.p.m.


- widoki z Polany Jaworzyna wraz z tamtejszą urokliwą Kapliczką Bulandy z 1904 roku

- odwiedzenie 3 sympatycznych i pięknie położonych schronisk górskich: Na Turbaczu, Stare Wierchy (964 m n.p.m.) i naszego ulubionego - na Maciejowej (853 m n.p.m.) z pysznym jedzeniem

- widoki na uzdrowiskową architekturę Rabki-Zdroju i piękny Dwór Tetmajerów, a także gotycki kościółek w Łopusznej

- noclegi w pensjonacie w pokojach 2, 3, i 4-osobowych z łazienką i tv. Na terenie obiektu także dostępne dla nas aneksy kuchenne, sala kominkowa i bilard

- sobotnia obiadokolacja i niedzielne śniadanie w pensjonacie

- przejazd autokarem na trasie Centrum Warszawy - Gorce - Centrum Warszawy

założenia wyjazdu:

Przez wszystkie dni wędrujemy na lekko, zaś niepotrzebne podczas wędrówki rzeczy (np. kosmetyczka czy piżamka) czekają na nas w autokarze. Powędrujemy po bardzo widokowych trasach o średnich wymaganiach kondycyjnych, zaś pod względem trudności technicznych odpowiednie dla każdego. W oba dni będziemy robić trasy całodzienne, w praktyce 6-7 godzinne plus przerwy na odpoczynek czy też zatrzymanie się w schroniskach. W pensjonacie w którym nocujemy mamy zapewnioną sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie, na pozostałe posiłki będziemy się zatrzymywać w dogodnych miejscach po drodze. Maksymalnie wykorzystujemy weekend, aby napatrzyć się na wspaniałe, gorczańskie widoki!


Koszt wycieczki to 315 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa - Gorce

powrót tym samym autokarem na trasie Gorce – Warszawa;

przejazdy lokalne autokaru z bagażami

nocleg w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami, TV i aneksem kuchennym

 sobotnia obiadokolacja w pensjonacie

− niedzielne śniadanie w pensjonacie


opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały

wyjazd

ubezpieczenie NNW

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

podatki

Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

- obiadokolację w niedzielę, wydatki na przekąski wedle potrzebZgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby. Koszt wyprawy będzie bardzo podobny do innych naszych wyjazdów, których szczegóły znajdziecie na naszej stronie.


Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc: 


dostępne: 2 miejsca z 40, (aktualizacja na 19.09)


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 23/24.09 na ul. Emilii Plater, pod Salą Kongresową, skąd ruszymy naszym autokarem w Gorce. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle jest to między północą a 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


Dzień pierwszy (sobota) Maciejowa i Bukowina Miejska

Rano dotrzemy autokarem do Rabki-Zdroju, gdzie przez chwilę będziemy chłonąć uzdrowiskowy klimat by stamtąd następnie rozpocząć naszą gorczańską wędrówkę. Zanim to nastąpi, zatrzymamy się jeszcze po drodze na jakiejś stacji benzynowej, gdzie napijemy się cieplej herbaty lub gorącej kawy. Stopniowo będziemy podchodzić, by w końcu osiągnąć Maciejową (815 m n.p.m.) z tamtejszym, niewiele powyżej położonym, urokliwymi schroniskiem górskim PTTK Na Maciejowej. Tam zrobimy przerwę na odpoczynek a następnie ruszymy grzbietem, prawie płasko (jak na góry oczywiście ;-) czyli bardzo łagodnym podejściem w kierunku Jaworzyny Ponickiej (995 m n.p.m) po której dotrzemy do Schroniska górskiego PTTK na Starych Wierchach (968 m n.p.m.). Tam zrobimy zasłużona przerwę na odpoczynek i przekąszenie czegoś. Ze schroniska zejdziemy do Doliny Lepietnicy, a wbrew pozorom to nie zakończy naszej wędrówki bo na koniec czeka nas jeszcze podejście na Bukowinę Obidowską 1039 m n.p.m i Bukowinę Miejską (1143 m n.p.m.) z których dopiero zejdziemy w dól do pensjonatu.

długość trasy: 6h20 min + przerwy w 2 schroniskach, w sumie 19,5 km (950 m przewyższenia w górę i 775 m w dół)

Dzień drugi (niedziela)

Po śniadaniu na noclegu ruszymy na zdobycie najwyższego szczytu Gorców – Turbacza 1310 m n.p.m. Będziemy szli najbardziej widokowym szlakiem na ten szczyt, z którego zobaczymy więc wspaniałą panoramę Tatr. Zanim osiągniemy szczyt, zdobędziemy jeszcze widokową Bukowinę Waksmundzką 1103 m n.p.m. Przy schronisku PTTK Na Turbaczu w pobliżu szczytu Turbacza widoki będą najznamienitsze, a Tatry ukażą nam się całej okazałości. Tam zrobimy oczywiście przerwę na odsapnięcie czy też zjedzenie małego co nieco. Następnie ruszymy na wschód na zdobycie Jaworzyny Kamienickiej (1288 m n.p.m.), bardzo widokowego, drugiego najwyższego szczytu Gorców.

Tam też zobaczymy urokliwą Polanę Jaworzynę ze słynną Bulandową Kapliczką 1904 roku.  Kapliczką ma swoją historię i wiążą się z nią legendy, a my je Wam opowiemy :-) Stamtąd zaczniemy schodzić widokowym szlakiem po drodze osiągając jeszcze Kiczorę 1282 m n.p.m. i Wysznią 1107 m n.p.m. z których zejdziemy do Łopusznej a tam jeszcze widok na piękny Dwór Tetmajerów i drewniany, gotycki kościółek pw. Świętej Trójcy. 

Tam wsiądziemy do autokaru i ruszymy do Warszawy po drodze zatrzymując się jeszcze na obiadokolację.

długość trasy: 6h+ przerwy (m.in. w 1 schronisku), w sumie 18,5 km (740 m przewyższenia w górę i 830 m w dół)


Zobacz też:Comments