Do Radomia i na wystawę Malczewskiego, 02.12.2012 (niedziela)


Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Radomia. Głównym celem wycieczki jest zobaczenie kolekcji obrazów Jacka Malczewskiego oraz głównych atrakcji miasta. Wycieczka organizowana na zasadzie "kto przybędzie, ten z nami idzie"

organizator: Hubert

dojazd (2 opcje):

1. autem wraz z organizatorem - 4 miejsca w aucie, zgłoszenia na mail: hporowski@wp.pl. Zbiórka o g. 10.00 na parkingu na środku pl.Konstytucji - zielone Volvo kombi.

Jeśli ktoś również chce pojechać swoim autem to niech przyjeżdża, jeśli będzie więcej chętnych to podzielimy się miejscami :)

2. pociągiem Kolei Mazowieckich, wyjazd ze stacji PKP Warszawa Śródmieście o 10:17 (dojazd do Radomia o g. 12:26 - organizator dotrze chwilę wcześniej do Radomia i wyjdzie na stację po pozostałych uczestników wycieczki).


zwiedzanie:

- Pomiędzy g.13 a 15 zwiedzimy wystawę obrazów w Muzeum im. Jacka Malczewskiego - bilet normalny 16 zł.

Później rzucimy okiem na:

  • - rodzinny dom Malczewskiego na ulicy jego imienia,

  • - dawną lożę masońską oraz Resursę Obywatelską.

  • - Ponadto Dom Gąski i Dom Elsterki - najstarsze zachowane radomskie kamieniczki oraz

  • - XIX-w. Ratusz projektu Marconiego

Wybierzemy się również na obiad do Restauracji Teatralnej

koszty:

- bilet na wystawę każdy kupuje sobie sam - 16 zł. 

- w przypadku przejazdu pociągiem Kolei Mazowieckich - każdy bilet kupuje sobie sam, bilet w obie strony to w sumie ok. 20 zł (nie licząc zniżek np. bilet wycieczkowy - 30 % zniżki od tej kwoty)

- w przypadku przejazdu autem z organizatorem zwrot kosztów benzyny - ok. 30 zł. Jeśli ktoś z uczestników również zdecyduje się jechać autem i będzie gotów przyjąć do siebie jakiegoś uczestnika/uczestników, wtedy rozliczają się indywidualnie.

powrót: 

Później organizator odprowadzi uczestników na pociąg (odjazd z Radomia o g. 17:06 przyjazd o g. 19:24 do Warszawy) oraz i wróci z pozostałymi towarzyszami podróży autem do Warszawy.

 

to wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/304307843019504/


kontakt: 

Hubert, hporowski@wp.pl. 886 186 299
Comments