Do Konstancina na Jarmark Bożonarodzeniowy przez Las Kabacki, 15.12.2013 (niedziela)

ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 g. 18.20 Wycieczka potwierdzona, bo pogoda stabilna: 2-4 st C., wiatr b. słaby, bez deszczu, rano lekko na minusie. Do zobaczenia na Kabatach!


Zapraszamy na jednodniową wycieczkę podwarszawską. W te najkrótsze, przedświąteczne dni roku, gdy wszyscy ganiają kupując prezenty chcemy Was wyciągnąć na krótką, 10- km wędrówkę z Kabat przez Las Kabacki i Powsin do Konstancina-Jeziornej, gdzie pobuszujemy po jarmarku bożonarodzeniowym! Tylko jeden dzień w roku!

Zapraszamy wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i chcieliby poczuć magię świąt już parę dni wcześniej :-)

organizatorzy: Weronika i Adam
W planach:

- piesza wędrówka szlakami i ścieżkami Rezerwatu Las Kabacki, w sumie ok. 10 km z możliwością wydłużenia do ok. 16 km.

- na zakończenie wycieczki odwiedzimy Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest tylko raz do roku, właśnie tego dnia, a ramach niego: 

warsztaty robienia ozdób świątecznych

- możliwością zakupu domowych wypieków,  ozdobnych piernikówzdrowej żywności, produktów regionalnych i drobnych upominków.

- połączony m.in. ze świątecznymi występami lokalnych artystów oraz koncertem Rafała Brzozowskiego

a poza jarmarkiem:

- zwiedzenie Parku Zdrojowego imienia hr. Witolda Skórzewskiego, założyciela Konstancina

- zobaczenie konstancińskich Tężni Solankowych

Istnieje możliwość wydłużenia wędrówki pieszej o ok. 6 km: jeśli będzie chęć w grupie to przespacerujemy się przez zabytkowy teren Konstancina, Las Oborski, Skolimów, deptak nad rzeką Jeziorką i Park Zdrojowy. Można też skrócić sobie wycieczkę zaraz po przejściu Lasu Kabackiego, bez brania udziału w jarmarku.zbiórka, dojazd i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 15 grudnia 2013 roku o g. 9.30 przy wyjściu ze stacji Metro Kabaty (tym najbliższym lasu Kabackiego, od strony Tesco).

Wracać będziemy podmiejskim autobusem ZTM 710 lub 724 z Konstancina-Jeziornej. Wycieczka potrwa maksymalnie do ok. g.15. Warto zaopatrzyć się wcześniej w bilet. Osoby posiadające kartę miejską ważną w I strefie biletowej, mogą dokupić bilet czasowy 20 minutowy (czas przejazdu poza granicami Warszawy to 7 minut, więc ten bilet na pewno wystarczy).Koszty:

- Nie pobieramy żadnych opłat od uczestników, każdy bilety kupuje sobie sam, a jedyny konieczny koszt to koszt biletu ZTM na dojazd do stacji Metro Kabaty i powrót z Konstancina do Warszawy.

- dodatkowo można uwzględnić wydatki na ew. zakupy podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

Kontakt i zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej za pomocą wygodnego formularza lub też mailem na weronika.wedrujemy(at)gmail.com

Jeśli macie jakieś pytania to dzwońcie do nad: 608 479 222 (Weronika)


UWAGA! Wycieczka odbędzie się o ile nie będzie intensywnych opadów deszczu. W wieczór przed wycieczką, w sobotę 14.12.2013 ok. g. 20 warto zajrzeć na stronę, bo po sprawdzeniu najświeższych prognoz pogody umieścimy wtedy potwierdzenie, czy wycieczka się odbędzie.
Comments