Czeskie i polskie Karkonosze. Trekking +biegówki i narty, 06-08.01.2017 (3 dni, długi weekend na Trzech Króli)

dostępne: 2 miejsca z 40 (ostatnia aktualizacja 02.01.17)


Na długi weekend na Trzech Króli zapraszamy w najpotężniejsze po Tatrach góry w Polsce. Będziemy wędrować zimowo, ale jeśli wolicie w tym czasie narciarskie szaleństwo to też zapraszamy! Tym razem pasmo Karkonoszy poeksplorujemy też od południowych sąsiadów, by także od czeskiej strony zdobyć jego najwyższy szczyt - Śnieżkę, 1602 m n.p.m.!

Noclegi ze śniadaniami i obiadokolacją w eleganckim pensjonacie*** w sercu Szklarskiej Poręby, wyjazd z Warszawy i powrót do niej busem lub autokarem, ale można też dołączyć po drodze - w Łodzi lub we Wrocławiu. 

We wszystkie dni planujemy trekking po czeskich i polskich Karkonoszach, ale jeśli wolisz szusowanie to bez trudu poszalejesz na biegówkach w Jakuszycach lub zjazdówkach na Szrenicy i Kopie :-)

UWAGA! Wyjazd bez urlopu - piątek, 6 stycznia to święto Trzech Króli!w planach:

 - zdobycie Śnieżki (Sněžka, 1602 m n.p.m.) od czeskiej strony - najwyższego szczytu całych Czech!

- wejście zimowe na Szrenicę (Jínonoš, 1362 m n.p.m.) z zejściem na czeską stronę

- odwiedzenie magicznego schroniska górskiego PTTK Samotnia - najładniej położonego w Polsce!

- odwiedzenie urokliwej świątyni Wang - symbolu Karkonoszy

- drugiego i trzeciego dnia opcja biegówkowa w Jakuszycach!


- pierwszego i drugiego dnia opcja zjazdów narciarskich na stokach Szrenicy, Kopy oraz na Białej Polanie!

- każdego dnia możliwość pozostania w Karpaczu lub Szklarskiej Porębie

- 2 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w eleganckim pensjonacie*** w sercu Szklarskiej Poręby

- transport busem lub autokarem z centrum Warszawy w Karkonosze i z powrotem

- lokalne przejazdy busem lub autokarem do Karpacza i Czech

- opieka certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)
zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


dostępne: 2 miejsca z 40 (ostatnia aktualizacja 02.01.17)


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
Koszt wycieczki to 425 zł/os. i obejmuje:

− przejazd komfortowym busem lub autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Karkonosze

− powrót tym samym busem lub autokarem na trasie Karkonosze – Warszawa

 przejazdy lokalne autokarem na wyciąg na Kopę (piątek) i Szrenicę (sobota) oraz początek i na zakończenie tras trekkingowych

− 2 noclegi w eleganckim pensjonacie w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami


− 2 śniadania 

− 2 obiadokolacje

− opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd

− ubezpieczenie NNW w Polsce oraz KL NNW w Czechach

− mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

− podatki

Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

− śniadanie pierwszego dnia i obiadokolacja ostatniego, wydatki na przekąski wedle potrzeb, 

− opcja zjazdowa: stoki narciarskie: kopa.com.pl, bialapolana.wszklarskiej.pl, sudetylift.com.pl/zima/, wypożyczenie: ok. 30 zł/dzień. Ubezpieczenie narciarskie (wg potrzeb uczestnika).


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 22.00 czwartek5 stycznia 2017 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem w Karkonosze. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach (najbardziej prawdopodobna godzina powrotu to 1 w nocy).DZIEŃ PIERWSZY, piątek, 6 stycznia święto Trzech Króli (dzień wolny od pracy) - Samotnia, Pielgrzymy, Strzecha Akademicka

Rano dotrzemy do Karpacza, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą. 

Trekking: Tego dnia odwiedzimy słynną Świątynię Wang w Karpaczu, przejdziemy głównym grzbietem Karkonoszy, zobaczymy z góry niesamowity Wielki i Mały Staw skute lodem, odwiedzimy absolutnie magiczne schronisko górskie PTTK Samotnia 1195 m n.p.m. oraz ładnie położone schronisko PTTK Strzecha Akademicka 1258 m n.p.m., przyjrzymy się fantazyjnym skałkom Słonecznik oraz Pielgrzymy. Na koniec przejedziemy busem lub autokar przewiezie nas do pensjonatu w Szklarskiej Porębie na nocleg.

czas przejść:  5h + przerwy (m.in. w schroniskach Samotnia i Strzecha Akademicka), 15 km, 666 m w górę, 794 m w dół, 22 GOT (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć)

opcja zjazdowa: tego dnia narciarze będą mieć okazję do szaleństw na trasach w kompleksie narciarskim Kopa w Karpaczu. Cenniki i przebieg tras: kopa.com.pl

DZIEŃ DRUGI, sobota, 7 stycznia - Śnieżka 1602 m n.p.m. od czeskiej strony

Trekking: Rano, po śniadaniu w pensjonacie pojedziemy naszym busem lub autokarem do czeskiej miejscowości Pec pod Sněžkou, skąd będziemy zdobywać Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy, a zarazem też całych Czech! Tego dnia odwiedzimy też Schronisko Górskie Dom Śląski 1400 m n.p.m., będziemy też na Równi pod Śnieżką. Na koniec pójdziemy busem lub autokarem do Szklarskiej Poręby na nocleg i obiadokolację.

czas przejść:  5,5h + przerwy (m.in. w schronisku Dom Śląski), 15 km, 885 m w górę, 923 m w dół, 24 GOT (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć)


opcja zjazdowa: tego dnia narciarze będą mieć okazję do szaleństw na trasach w kompleksie narciarskim Szrenica w Szklarskiej Porębie. Tutaj znajdziecie cenniki i przebieg trasbialapolana.wszklarskiej.pl, sudetylift.com.pl/zima/

opcja biegówkowa: tego dnia będzie dogodna okazja pojeździć na biegówkach w okolicy pensjonatu lub w Jakuszycach (12 min. jazdy kolejką izerską od pensjonatu) rozkład kolejki izerskiej


DZIEŃ TRZECI, niedziela, 8 stycznia - Szrenica 1362 m n.p.m., zejście do czeskiego Harrachova

Trekking: Rano, po śniadaniu w pensjonacie ruszymy pieszo w kierunku 27-metrowego Wodospadu Kamieńczyka 846 m n.p.m., który zobaczymy w intrygującej, lodowej wersji. Tego dnia zdobędziemy Szrenicę - jeden z najpotężniejszych karkonoskich szczytów, odwiedzimy tamtejsze, niesamowicie położone Schronisko PTTK na Szrenicy 1362 m n.p.m., zejdziemy też na czeską stronę, odwiedzimy czeskie schronisko Vosecka Bouda 1260 m n.p.m., a na koniec zejdziemy do Harrachova znanego ośrodka narciarstwa biegowego. Po zakończeniu trasy pieszej wsiądziemy do busa lub autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, po drodze odbierając ew. biegówkowiczów z naszej ekipy oraz zatrzymując się na jeszcze na obiadokolację.

czas przejść:  5h + przerwy (m.in. w schroniskach na Szrenicy i Vosecka Bouda), 15,5 km, 730 m w górę, 650 m w dół, 25 GOT (w przypadku dużej pokrywy śnieżnej czas wędrówki może się wydłużyć)

opcja biegówkowa: tego dnia będzie dogodna okazja pojeździć na biegówkach w okolicy pensjonatu lub w Jakuszycach (12 min. jazdy kolejką izerską od pensjonatu) rozkład kolejki izerskiej powyżej.

Co wziąć na zimową wędrówkę?

Chroniąca przed wiatrem oraz oddychająca i wodoodporna kurtka, ciepły polar i dobre górskie buty to podstawa, tak jak czapka, szalik i rękawiczki. Zimą najlepiej ubierać się na tzw. "cebulkę" czyli kilka cieńszych warstw, z których zawsze można jakąś zdjąć gdy się zgrzejemy. Na śnieg bardzo przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. W przypadku bardziej zmrożonego śniegu mogą przydać się raki, a przynajmniej raczki.

Warto mieć przekąski (batoniki, bakalie, kabanosy) i napoje. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos (w sumie 1,5 litra napojów dziennie).


Comments