Czerwone Czerwone Wierchy, czyli Tatry Zachodnie jesienią 23-24.09.2017 (weekend)

Dostępne: 2 miejsca Zapraszamy na weekendową wędrówkę tatrzańską podczas której zdobędziemy aż 4 dwutysięczniki - wszystkie Czerwone Wierchy: Małołączniak (2096 m) i Ciemniak (2096 m n.p.m.), Kopę Kondracką i najwyższą - Krzesanicę 2122 m n.p.m. Do tego zaliczymy Kasprowy Wierch 1987.

Czekają nas 2 dni ambitnego, całodniowego, tatrzańskiego wędrowania z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim dla osób z dobrą kondycją i obytych z wyższymi górami. Niezbędne będą też buty górskie, kurtka oddychająca, wodo- i wiatroszczelna i wygodny plecak.

Wyjeżdżamy autokarem z centrum Warszawy i nim do niej wracamy, nocujemy w pensjonacie ze śniadaniem i obiadokolacją w Zakopanem w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami.

Wspaniała okazja do podziwiania prawdziwie jesiennych kolorów w Tatrach!
w planach:

- dwie całodniowe wędrówki wysokogórskie na terenie Tatr Zachodnich

- zdobycie wszystkich czterech Czerwonych Wierchów: Ciemniaka (2096 m n.p.m.), Krzesanicy (2122 m n.p.m.), Małołączniaka (2096 m n.p.m.) i Kopę Kondracką (2005 m n.p.m.) 

- wejście na najbardziej znany tatrzański szczyt - Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.)

- odwiedzenie 2 przepięknie położonych tatrzańskich schronisk - Murowańca i Kalatówek

- nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w Zakopanem w pokojach z łazienkami

- przejazd autokarem z centrum Warszawy do Zakopanego i z powrotem

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

- ubezpieczenie NNW


Charakter wyjazdu i jedzenie:

Tatrzańskie szlaki są dla górskich wyjadaczy jak pudełko czekoladek – z każdym odcinkiem trasy pojawiają się kolejne wspaniałe przeżycia i widoki. Wędrówka da radość i satysfakcję tym, którzy zdają sobie sprawę z wysiłku, jaki towarzyszy przejściu 8-9 godzinnej trasy z przewyższeniem przekraczającym 1000 m n.p.m. Całą trasę górską poprowadzi licencjonowany przewodnik tatrzański.

Całą trasę wysokogórską wędrujemy na lekko, zabierając ze sobą do niewielkiego plecaka tylko rzeczy potrzebne w górach, a pozostałe bagaże zostaną w autokarze.

Podczas wędrówek górskich bazujemy na napojach i przekąskach z własnych plecaków. Każdego dnia wędrówki będziemy mieć po drodze jedno schronisko górskie z możliwością kupienia czegoś do jedzenia lub picia. Koszt wycieczki obejmuje niedzielne śniadanie i sobotnią obiadokolację. Na niedzielną obiadokolację zatrzymamy się autokarem w drodze powrotnej do Warszawy.Koszt wycieczki to 320 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa − Kościelisko - Zakopane − Warszawa

przejazdy lokalne autokarem

nocleg z pościelą (nie bierzemy śpiworów) w pensjonacie w Zakopanem w pokojach 2-, 3-, i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

niedzielne śniadanie

sobotnią obiadokolację

opłatę klimatyczną

− prowadzenie tras przez licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego

opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

mapy kolorowe

ubezpieczenie NNW

podatki w tym VAT

koszty dodatkowe, o których warto pamiętać:

bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

oplata za 2 przejazdy lokalnym busem w Zakopanem (z Kuźnic do ronda Jana Pawła II)

niedzielny obiad, wydatki na przekąski wedle potrzebZgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ewentualnie wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne: 2 miejsca 

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 22.15 w piątek, 22 września 2017 rok na przystanku autobusowym na ul. Emilii Plater po drugiej stronie ulicy niż Hotel Intercontinental, skąd ruszymy autokarem w Tatry. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy z niedzieli na poniedziałek (zwykle wracamy w okolicach g. 1 w nocy), by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 23 września) - Czerwone Wierchy, Kalatówki

Autokarem docieramy rano do Kir (920 m.n.p.m.) u wylotu Doliny Kościeliskiej - pięknej i zarazem najbardziej popularnej doliny tatrzańskiej, ale bez obaw – będziemy szli rano, zatem tłumów o tej porze dnia nie musimy się obawiać. To będzie świetna okazja by w spokoju podelektować się jej pięknem. Wkrótce odbijemy na szlak podejściowy na Ciemniak by docelowo osiągnąć wysokość ponad 2000 m n.p.m.

Tego dnia przewędrujemy wszystkie 4 dwutysięczniki należące do Czerwonych Wierchów – Ciemniak (2096 m n.p.m.), Małołączniak (2096 m n.p.m.) i Kopę Kondracką (2005 m n.p.m.) i najwyższą z nich - Krzesanicę (2122 m n.p.m.).

Podczas szczytowych partii naszej wędrówki zobaczymy rozległe, panoramiczne widoki na Dolinę Kościeliską, a także wielkie Jezioro Orawskie na Słowacji i imponującą, 200-metrową, pionową ścianę Krzesanicy od której wzięła się jej nazwa, bowiem w XIX w. określano ją jako „gdyby skrzesaną” (z Ciemniaka). Zobaczymy też rozległą panoramę Tatr Wysokich – zarówno polskich i słowackich wraz z Rysami, Gerlachem, Krywaniem i Wysoką (ze wszystkich 4 Czerwonych Wierchów), Małą Fatrę na Słowacji i panoramę Tatr Zachodnich – polskich i słowackich (głównie z Ciemniaka, Małołączniaka i Krzesanicy). Podczas wędrówki „zaliczymy” też wysokie przełęcze: Litworową (2037 m.n.p.m) Małołącką i pod Kopą Kondracką (1863 m.n.p.m.).

Podczas drogi zejściowej zatrzymamy się w barze Hotelu Górskiego PTTK na Kalatówkach jeszcze na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, żeby chwilę odpocząć i czegoś się napić, a stamtąd pójdziemy do naszego pensjonatu w Zakopanem na obiadokolację i nocleg.

czasy przejść: ok. 9,5 godzin + przerwy na szlakach (w tym jedna pod koniec na Kalatówkach), razem 17 km, w tym przewyższenia: 1420 m↑, 1400 m↓, 31 GOT

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 24 września) - Kasprowy Wierch, Murowaniec

Tego dnia po wczesnym śniadaniu w pensjonacie, wyruszymy na szlak w kierunku Doliny Bystrej, po drodze podjeżdzając jeszcze kawałek lokalnym, zakopiańskim busem. Stamtąd wyruszymy na zdobycie Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.). Czeka nas bardzo widokowy szlak prowadzący przez widokowy Skupniów Upłaz (1300-1470 m n.p.m.) i Przełęcz Między Kopami 1499 m n.p.m. Będzie też chwila na odpoczynek i zjedzenie czegoś niewielkiego jak choćby słynnej szarlotki bowiem odwiedzimy schronisko PTTK Murowaniec (1500 m n.p.m.). Jednak najważniejszy tego dnia będzie Kasprowy – znany nie tylko z kolejki, która prowadzi na jego szczyt i tamtejszych tras narciarskich, ale też z faktu, że budynek obserwatorium meteorologicznego jest najwyżej położonym w Polsce. Po zakończonej trasie pieszej podjedziemy lokalnymi busami do naszego autokaru, którym ruszymy w drogę powrotną do Warszawy.

czasy przejść: ok. 7,5 godzin + przerwy na szlakach (w tym jedna pod koniec w Murowańcu), razem 17 km, w tym przewyższenia: 1200 m↑, 1100 m↓, 29 GOT

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 

Co wziąć w Tatry jesienią?

Wrzesień dla Tatr świetny czas – duża szansa na stabilną, słoneczną pogodę. Jednocześnie trzeba założyć, że wieczorem i rano będzie naprawdę rześko, zatem czapka, rękawiczki i ciepły polar traktujmy jako oczywistość. Pamiętajcie też, że powyżej lasu, jak to w górach, lubi wiać. Jak zawsze niezbędne też będą: buty górskie, dobra kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa, ew. dodatkowo płaszcz foliowy jednorazowy, plecak (25-30-litrowy), stuptuty (ochraniacze na nogawki), kijki trekkingowe – bardzo przydatne na sporych przewyższeniach jakie zapewniają tatrzańskie trasy na dwutysięczniki. Weźcie aparat fotograficzny, ochronę przeciwsłoneczną (czapka, krem) termos, kanapki, przekąski.


ZOBACZ INNE NASZE WYCIECZKI:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5RirpDGrmXrLQAQeyQkn_iRcvP8oE4fpEXz1yziA85Gdzsw/viewformWkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutajDostępne 1 miejsce z 50


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJfbgcu2DWhb0CfG8qSnkQ_-8I8CbTZtb7XIU4_TK8NAlvKw/viewform?usp=sf_link


Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń


dostępne: lista rezerwowa (komplet 45 uczestników)Comments