Przez Chojnowski Park Krajobrazowy na odpalenie choinki na rynku w Piasecznie, 11.12.2016 (niedziela) - wycieczka podwarszawska
Zapraszamy na bezpłatną, podwarszawską wędrówkę ok. 10 km po Chojnowskim Parku Krajobrazowym na koniec której dotrzemy na kiermasz bożonarodzeniowy na rynku w Piasecznie gdzie o g. 16.00 nastąpi uroczyste odpalenie choinki :-)

Podczas wędrówki po Chojnowskim Parku Krajobrazowym czekają nas widoki na malownicze stawy leśne w rejonie Zalesia, przejście urokliwej rzeczki Zielonej a także przyjemne, leśne ścieżki. 
Mili Państwo, z racji przepięknej aury jaka jest prognozowana , a bardziej serio mówiąc z powodu zdecydowanie deszczowych prognoz na niedzielę,  odwołujemy tę wycieczkę. Zapowiadany jest intensywny deszcz z wiatrem przez cały jutrzejszy dzień, znacznie wyraźniejszy niż dziś (dziś wg prognoz było i jest 1,5 mm, jutro 4-4,5 mm).
Jednak już niebawem pojawią się kolejne nasze wycieczki, w także te podwarszawskie. Zapraszamy 
                                         
   


zbiórka, dojazd i powrót:

Spotykamy się w niedzielę, 11 grudnia 2016 o g. 10.05 na dworcu PKP Warszawa Śródmieście przy kasach w kierunku zachodnim i kupujemy bilety. 

Naszym pociągiem (Koleje Mazowieckie, kierunek: Radom) odjeżdżamy o g. 10.18, a ok. g. 11.07 dotrzemy na miejsce (stacja PKP Ustanówek). Wracamy ze stacji PKP Piaseczno ale można się odłączyć w połowie wycieczki i odjechać ze stacji PKP Zalesie Górne (w obu przypadkach pociągi do warszawy co godzinę).

opcja dojazdu samochodem:

jeśli ktoś woli dojechać samochodem, to może zaparkować w okolicach stacji PKP Piaseczno i wsiąść tam o g. 10. 57 do pociągu którym pozostali jadą z Warszawy i wysiąść ze wszystkimi 2 stacje dalej na PKP Ustanówek i dołączyć do reszty grupy. W

Wycieczka piesza kończy się na PKP Piaseczno, zatem tam gdzie będą czekać auta tych, którzy nimi dotarli.


koszty:

Wycieczka jest promocją idei wędrujemy i nie pobieramy za nią żadnych opłat.

Jedyny konieczny koszt to bilet powrotny Kolei Mazowieckich, który każdy sam sobie kupuje w kasach.

12-19 zł w sumie na dojazd i powrót pociągiem Kolei Mazowieckich z Warszawy do Ustanówka i z powrotem w zależności od posiadania lub nie Karty Miejskiej. Właściciele Karty Miejskiej mogą kupić bilet na odcinek od i do ostatniej stacji warszawskiej (W-wa Jeziorki).Co wziąć na wędrówkę po lesie?

Wygodne ubranie i buty. Najlepsze będą buty sportowe lub górskie i kurtka - wiatroszczelna i oddychająca do tego oczywiście - czapka, rękawiczki.

Prosimy pamiętać o wzięciu ze sobą przekąsek i napojów - co najmniej litr na osobę. Przez całą wędrówkę nie będzie żadnego sklepu - w końcu wybieramy się na koniec świata!

Bardzo mile widziane aparaty fotograficzne i kamerki - może uda się zmajstrować jakiś filmik z naszych leśnych poszukiwań?zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń, najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222
Comments