Bieszczady i Tarnica w barwach jesieni, 14-15.10.2017 (weekend)

Dostępne: 1 miejsce z 45 Zapraszamy na wędrówkę po najwyższej i zarazem najdzikszej części Bieszczad w całości położonej na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W planach przede wszystkim zdobycie Tarnicy (1346 m n.p.m) – najwyższego szczytu polskich Bieszczadów, a także bardzo widokowe Bukowe Berdo oraz Połonina Wetlińska wraz ze szczytem Roh (1255 m n.p.m.) i schroniskiem Chatka Puchatka.

Przejazd z centrum Warszawy w Bieszczady i z powrotem wynajętym autokarem wraz z przejazdami lokalnymi, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w ośrodku w pokojach 2- i 3-osobowych w ładnych całorocznych domkach z łazienkami, salonem z kominkiem i telewizją satelitarną i aneksem kuchennym, a wszystko u podnóża połonin.
Wyjazd z Warszawy w piątek, 13.10 wieczorem, powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek, 15/16.10 ok. g.1-3 w nocy.
w planach m.in:

zdobycie Tarnicy 1346 m .n.p.m, najwyższego szczytu Bieszczad

wejście na Hreben (Krzemień, 1335 m n.p.m.) drugiego co do wysokości szczytu Bieszczad

zaliczenie” Roha 1255 m n.p.m., Osadzkiego Wierchu (1253 m), Hasiakowej Skały (1232 m n.p.m.) oraz Szerokiego Wierchu (1268 m n.p.m.)

przejście przez połoninę Bukowego Berda oraz Połoninę Wetlińską

odwiedzenie urokliwego schroniska bieszczadzkiego PTTK Chatka Puchatka (1228 m n.p.m.)

zajrzenie w miejsca, gdzie można skosztować pysznej kuchni regionalnej


nocleg ze śniadaniem w ośrodku w pokojach 2- i 3-osobowych w ładnych, całorocznych domkach z łazienkami, salonem z kominkiem i telewizją satelitarną i aneksem kuchennym, a wszystko u podnóża połonin

sobotnia obiadokolacja w bieszczadzkiej knajpce

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

przejazd wynajętym autokarem na trasie Warszawa – Bieszczady – Warszawa i przejazdy lokalne

- ubezpieczenie NNW


Charakter wyjazdu i jedzenie:

Przez oba dni wędrujemy na lekko (czyli z niedużymi plecaczkami), zaś niepotrzebne podczas wędrówki rzeczy czekają na nas w autokarze. Czekają nas bardzo widokowe trasy o średnich wymaganiach kondycyjnych, jednak dla osób z pewnym doświadczeniem górskim i świadomych, że w górach pogoda potrafi być bardzo zmienna i odpowiednio do tego wyposażonych (buty górskie, kurtka górska, ubranie „na cebulkę”, odpowiednia ilość wody – minimum 1,5 litra/os., przekąski).

Od rana w sobotę do popołudnia w niedzielę przebywamy w górach na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na szlaku będziemy mieć 1 schronisko górskie (w niedzielę). Opcja zakupów spożywczych będzie w sobotę wieczorem i w niedzielę wcześnie rano oraz w niedzielę po południu. W ramach wyjazdu mamy zapewnioną sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie


Koszt to 325 /os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie centrum Warszawy − Bieszczady
powrót tym samym autokarem na trasie Bieszczady – centrum Warszawy
nocleg w pokojach 2- i 3- osobowych w wygodnych apartamentach i całorocznych domkach z łazienkami, salonem z kominkiem i telewizją satelitarną oraz w pełni wyposażonym aneksem kuchennym
przejazdy lokalne autokaru
− sobotnią obiadokolację w bieszczadzkiej knajpce

− niedzielne śniadanie przy naszym ośrodku wypoczynkowym

− prowadzenie tras górskich przez licencjonowanego przewodnika beskidzkiego

opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd
ubezpieczenie NNW
mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi
podatki, w tym VAT


koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:
 obiadokolacja w niedzielę, wydatki na własne przekąski i napoje, wstępy do parku narodowego (6 zł/os./dzień)Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ewentualnie wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne: 1 miejsce z 45 

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 22.00 w piątek, 13 października 2017 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym autokarem w Bieszczady. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy (zwykle wracamy między g. 1 a 2 w nocy) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 14 października 2017)

Rano dotrzemy autokarem w rejon rozległego masywu Bukowego Berda (1311 m n.p.m.) w Bieszczadach i na lekko, z wysokości ok. 720 m n.p.m. ruszymy na zdobycie najwyższego szczytu Bieszczad – wspaniałej o tej porze roku Tarnicy (1346 m n.p.m.) należącej do Korony Gór Polski oraz drugiego co do wysokości bieszczadzkiego szczytu – Krzemienia (Hrebenia, 1335 m n.p.m.) dochodząc szlakiem w pobliże jego wierzchołka, bo sam szczyt nie jest udostępniany turystom.

Zarówno Tarnica jak i Krzemień są wyjątkowo widokowe: z drugiego będziemy mogli dostrzec m.in.: Tarnicę z Szerokim Wierchem, Połoninę Caryńską, Halicz z Rozsypańcem, Bukowe Berdo, dolinę górnego Sanu, a także pasma Bieszczadów ukraińskich, natomiast z Tarnicy przy dobrej pogodzie zobaczyć będzie można tez ukraińskie pasma: Gorgany, Ostrą Horę, Połoninę Równą, Połoninę Krasną i Świdowiec, a do tego może nawet też Tatry.

Czwartym bardzo widokowym obszarem jest Masyw Szerokiego Wierchu (1268 m. n.p.m.) skąd w pięknej odsłonie zobaczymy Bukowe Berdo po którym wcześniej wędrowaliśmy, Pasmo Graniczne w tym Wielką i Małą Rawkę a z drugiej strony na Halicz i Rozsypaniec. Czasem widać stąd też Pikuj (1408 m.n.p.m.) – najwyższy szczyt całych Bieszczad (na terenie Ukrainy).

Na koniec wędrówki zejdziemy do Ustrzyk Górnych na obiadokolację, po zakończeniu której przyjedzie po nas autokar i pojedziemy na nocleg do Wetliny. Wieczór będzie świetną okazją do spotkania w prawdziwie górskim gronie i wymiany wrażeń z minionego dnia przy napojach jakie lubicie.

Czas przejść: ok. 6h15 + przerwy na trasie, 900 m↑ 960 m↓, 16,5 km, 26 GOT

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 15 października 2017)

Ten dzień zaczniemy od smacznego śniadania zamówionego tuż przy naszym noclegu w Wetlinie. Następnie spakujemy bagaże do autokaru i ruszymy na lekko (z niewielkimi plecaczkami) na niedzielny szlak, rozpoczynając trekking od wysokości ok. 620 m n.p.m.

Naszym celem tego dnia będzie Połonina Wetlińska oraz jej najwyższy wierzchołek Roh(1255 m n.p.m.) wraz z charakterystycznymi rumowiskami skalnymi zwanymi w tym przypadku grechotami oraz szczytami Osadzki Wierch (1253 m) oraz Hasiakowa Skała (1232 m n.p.m.). Sam szczyt Roha nie jest dostępny dla ruchu turystycznego ale będziemy niego naprawdę blisko mając tę wyjątkową radość z obcowania z pięknym krajobrazem i górskim, rześkim powietrzem i cudną perspektywą wokół.

Przez całą wędrówkę po połoninie będziemy mieć rozległe widoki – m.in. na Wielką Rawkę i Wysoki Dział ale też panoramę widokową Bieszczadów i Gór Sanocko-Turczańskich.

Niezwykłym z pewnością miejscem jest schronisko górskie PTTK „Chatka Puchatka” 1228 m n.p.m. - pierwotnie punkt obserwacyjny Wojsk Ochrony Pogranicza, dziś najwyżej w Bieszczadach położone schronisko. Zatrzymamy się tam na chwilę, a na koniec wędrówki dotrzemy do miejsca, gdzie będzie na nas czekał autokar i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy, po drodze zatrzymując się w dogodnym zajeździe na obiadokolację.

Czas przejść: ok. 5h + przerwy na trasie (m.in. w Chatce Puchatka), 730 m↑ 480 m↓, 13 km, 19 GOT

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje przewodnik górski lub pilot.


Co wziąć w góry jesienią?

Październik dla Bieszczad to wyśmienity czas – bardzo duża szansa na stabilną, słoneczną pogodę. Jednocześnie trzeba przyjąć, że wieczorem i rano będzie naprawdę rześko, zatem czapki, rękawiczki i ciepły polar traktujmy jako oczywistość, tym bardziej, że w październiku zdarza się czasem, że spada śnieg i robi się chłodniej. Pamiętajcie też, że powyżej lasu - jak to w górach - lubi wiać, a na połoninach wiać lubi szczególnie. Zatem ochrona przed wiatrem jest szczególnie ważna. Podstawa to buty górskie, dobra kurtka górska - przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa i wygodny plecak (25-30 litrowy). Czasem jesienią na połoninach można doświadczyć inwersji temperatury wraz z towarzyszącą jej widzialnością do 150-200 km, zatem trzymajmy kciuki, aby nam się poszczęściło!

Przydadzą się stuptuty (ochraniacze na nogawki), kijki trekkingowe, obuwie na zmianę do domków, w których nocujemy. Nie zapomnijcie też o latarce, najlepiej czołówce. Weźcie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski.


ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhgmlz-zNy0hd3PlU-0136rcq-PXRpXpdu3SJWwwQZ4NcSGA/viewform?usp=sf_link
Wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutajDostępne 1 miejsce z 35
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5RirpDGrmXrLQAQeyQkn_iRcvP8oE4fpEXz1yziA85Gdzsw/viewformWkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutajDostępne 1 miejsce z 50

Comments