Biegówki w Puszczy Augustowskiej i na Suwalszczyznie, 25-26.02.2017 (weekend)

dostępne: 2 miejsca


Suwalszczyzna, jako polski biegun zimna do biegówek nadaje się jak mało który region. Zapraszamy na weekend po Wigierskim Parku Narodowym oraz Puszczy Augustowskiej. Będziemy grupowo biegówkować, jeśli jednak marzysz zamiast tego o wędrówce po puszczy to, także zapraszamy :-)

Podczas wyjazdu odwiedzimy też pięknie położony słynny Klasztor Kamedułów w Wigrach, gdzie w 1999 r. nocował Jan Paweł II, a całość okrasimy kuligiem w sobotę wieczorem!

Wyprawa bez nocnych przejazdów. Wyjazd autokarem lub busem z Warszawy w sobotę rano, powrót w niedzielę wieczorem. Nocleg w całorocznym ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Wigry w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego w pokojach 2- i 4-osobowych z łazienkami, śniadaniem i obiadokolacją.

w planach:

- 2 dni biegówkowania na terenie Wigierskiego Parku Narodowego na Suwalszczyznie i w Puszczy Augustowskiej

- odwiedzenie Klasztoru Kamedułów w Wigrach, gdzie w 1999 r. podczas pielgrzymki do Polski nocował papież Jan Paweł II

- kulig w sobotę wieczorem po Puszczy Augustowskiej

- nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w całorocznych domkach w ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Wigry w pokojach 2- i 4-osobowych

- przejazd i przewóz nart biegowych na trasie Warszawa - Suwalszczyzna - Warszawa i przejazdy lokalne

- opieka certyfikowanego pilota PITzgłoszenia:
Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu. Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu oraz dane do ubezpieczenia każdej zgłaszanej osoby. W przypadku braku własnych nart prosimy też o przesłanie swojego wzrostu+ rozmiaru buta.


pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


dostępne: 2 miejsca
charakter wyjazdu:

Naszą bazą jest całoroczny ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Wigry, w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, tuż przy Puszczy Augustowskiej. Większość tras sobotnich i niedzielnych szusów biegówkowych będzie przebiegać niedaleko od ośrodka. Jeśli zamiast biegówek ktoś z Was woli leśną wędrówkę to też może opcjonalnie zrealizować ciekawie i bezpiecznie taki plan indywidualnie, a my też oczywiście podsuniemy dobre pomysły takiej trasy.

Wyjazd bez nocnych przejazdów busem lub autokarem, co oznacza, że wyjeżdżamy z Warszawy w sobotę rano, a wracamy do niej w niedzielę wieczorem. 

Czekają nas piękne trasy, satysfakcjonujące zarówno dla biegówkowych wyjadaczy jak i dla debiutantów w tej dziedzinie. Także ci, którzy planują wędrować będą mieli zapewniony piękne trasy i wspaniały kontakt z dziką przyrodą.


Koszt wycieczki to 285 zł/os. i obejmuje:

− przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Suwalszczyzna

− powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Suwalszczyzna – Warszawa

− przejazdy lokalne busem lub autokarem m.in. do Klasztoru Kamedułów w Wigrach

− zapewniony transport kompletów nart biegowych na całej trasie

− nocleg w całorocznych domkach w pokojach 2- i 4-osobowych z łazienkami w ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Wigry w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego


−  sobotnią obiadokolację ośrodku wypoczynkowym

  niedzielne śniadanie w ośrodku wypoczynkowym

− opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały wyjazd

− ubezpieczenie NNW

− ubezpieczenie narciarskie

− mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami 

− podatki


Koszty dodatkowe które warto uwzględnić:

− koszt wynajęcia nart, jeśli się nie posiada własnych - ok. 35 zł/2 dni przy wypożyczeniu nart na miejscu lub ew. ok. 80 zł w Warszawie

 niedzielna obiadokolacja - ok. 20-24 zł

− (dla zainteresowanych) zwiedzanie z przewodnikiem Klasztoru Kamedułów w Wigrach - ok. 10 zł

− (dla zainteresowanych) kulig w sobotę wieczorem - ok. 30-35 zł

− wydatki na przekąski wedle potrzeb


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane prawem ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 6.15 rano w sobotę, 25 lutego 2017 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym busem lub autokarem na Suwalszczyznę. 

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze w niedzielę wcześniejszym lub późniejszym wieczorem, tak by całą noc z niedzieli na poniedziałek już przespać się we własnych łóżkach.

Plan wyjazdu:

Późnym rankiem dotrzemy w sobotę na Suwalszczyznę, zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na przerwę śniadaniową na jednej ze stacji benzynowych z gorącą herbatą i aromatyczną kawą.


Sobotę na Suwalszczyźnie zaczniemy od odwiedzenia wypożyczalni biegówek, gdzie będziemy mieć zarezerwowane komplety nart dla uczestników nieposiadających własnego sprzętu. Zanim zaczniemy biegówkowanie zrobimy sobie wzajemne szkolenie, gdzie osoby bardziej doświadczone przekażą sprytne wskazówki jak poruszać się na śladówkach, aby debiutanci poczuli się pewniej i się nie wywracali ;-). Narty biegowe to szalenie łatwa zabawa, bezpieczna i niezwykle intuicyjna, przez co już po pierwszej godzinie debiutant porusza się nie gorzej niż osoby ze znacznie większym doświadczeniem. Stamtąd ruszymy na znakowaną trasę biegówkową ze zrobionym śladem, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, gdzie trochę pojeździmy, a jeśli będzie chęć w ekipie, to spróbujemy też trochę dzikszego odcinka, gdzie też spotkamy się osobami nastawionymi na wędrowanie. Około zmierzchu przyjedzie po nas nasz bus lub autokar i pojedziemy do ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Wigry na obiadokolację i nocleg. Wieczorem będzie dobry czas, by wspólnie powspominać szurający dzień przy napojach jakie lubicie. A dodatkowo,  jeśli będą chętni pobuszujemy nocą po Puszczy Augustowskiej na kuligu!


W niedzielę po śniadaniu pojeździmy trochę po leśnych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie naszego ośrodka. Potem zapakujemy się do busa lub autokaru i ruszymy na kolejny odcinek znakowanych tras biegówkowych ze zrobionym śladem. Jak już się wybawimy biegówkowo, to s

tamtąd udamy się do malowniczo położonego nad jeziorem Wigry Klasztoru Kamedułów, a po zwiedzaniu będzie czas na zjedzenie obiadu w klasztornych wnętrzach. Na koniec podjedziemy do wypożyczalni oddać sprzęt oraz na obiadokolację przed  wyruszeniem w drogę powrotną do Warszawy. Podroż umilimy sobie oglądaniem filmów na DVD.
Wyżywienie:


W ramach wyjazdu mamy zapewnioną sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie (w naszym ośrodku).

Na sobotnie śniadanie zatrzymamy się na dłużej na dogodnej stacji benzynowej w drodze z Warszawy na Suwalszczyznę, gdzie będzie okazja napić się kawy lub herbaty i coś przekąsić. Na niedzielną obiadokolację zatrzymamy krótko przed wyruszeniem w drogę powrotną do Warszawy. Warto mieć ze sobą przekąski na czas biegówkowania oraz koniecznie termos z ciepłą herbatą.Co wziąć na biegówki?

Oczywiście poruszamy się na lekko czyli z niewielkim plecaczkiem (reszta bagaży będzie na nas czekać w ośrodku i w busie lub autokarze). Ubranie podobne jak w góry, czyli warstwowo, z uwzględnieniem odzieży termoaktywnej i stuptutów jeśli je macie. 

Warto nie ubierać się zbyt ciepło, bo na biegówkach bardziej nam się robi ciepło niż podczas górskiej wędrówki. Do plecaka na pewno warto wziąć termos z ciepłą herbatą i przekąski oraz czołówkę plus ewentualnie zapasowe rękawiczki. Nie zapomnijcie o aparatach fotograficznych :-)

Do zobaczenia na biegówkowym i wędrówkowym szlaku :-)


Program jest ramowy. Kolejność przejść i elementów programu może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy biegówkowej/pieszej ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca z bardzo obfitymi opadami śniegu) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 


Comments