Babia Góra 1725 m i Pilsko 1557 m - dwa najwyższe szczyty Beskidów w 1 weekend, 26-27.09.2020 (weekend)

Dostępne wolne miejsca
Zapraszamy na weekendowy trekking podczas którego w jeden weekend będzie okazja do zdobycia 2 najpotężniejszych masywów Beskidów - Babiej Góry 1725 m n.p.m. i Pilska 1557 m n.p.m.

Oba szczyty zasadniczo przewyższają otaczające je beskidzkie pasma - przede wszystkim wysokością: są wyższe od otoczenia aż o 400 metrów, ale i surowszym klimatem. Podejmij z nami to wyzwanie i zmierz się z królową i królem Beskidów!

W ramach wędrówki odwiedzimy też kultowe tamtejsze schroniska górskie - Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. pod szczytem Babiej Góry oraz na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. pod szczytem Pilska.

W ramach wyjazdu nocleg ze śniadaniem w pensjonacie w Korbielowie, obiadokolację, przejazd autokarem z centrum Warszawy w Beskidy i z powrotem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW.


W PLANACH

- zdobycie Babiej Góry (1725 m n.p.m.) - królowej Beskidów, najwyższego szczytu całych (polskich i słowackich) Beskidów Zachodnich oraz zarazem najwyższego szczytu w Polsce poza Tatrami

- wejście na szczyt Pilska 1557 m n.p.m. - króla Polskich Beskidów, najwyższego po Babiej Górze szczytu wszystkich pasm Beskidzkich w Polsce;

- zdobycie szczytów: Mała Babia Góra 1517 m n.p.m., Gówniak 1617 m n.p.m., Kępa 1521 m n.p.m. w Masywie Babiej Góry oraz Przełęczy Brona 1408 m n.p.m.

- 2 całodniowe, ambitne wędrówki na lekko po terenie Babiogórskiego Parku Narodowego oraz szlakami Żywieckiego Parku Krajobrazowego


- odwiedzenie 3 sympatycznych schronisk górskich, w tym kultowych: Schroniska PTTK Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. pod szczytem Babiej Góry oraz na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. pod szczytem Pilska, a także urokliwego Schroniska PTTK na Hali Rysiance 1290 m n.p.m.

- wejście na szczyty w rejonie Pilska: Palenica 1338 m n.p.m., Trzy Kopce 1216 m n.p.m, Munczolik (Sypurzeń), 1356 m n.p.m.,

- odwiedzenie znanych miejscowości podgórskich – Korbielowa i Zawoi

- przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Beskid Żywiecki – Warszawa

- nocleg w ładnym pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, wifi i tv

CHARAKTER WYJAZDU

Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów) zdobywając na lekko zarówno Babią Górę jak i Pilsko, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w busie lub w autokarze. Nocleg z niedzielnym śniadaniem i niedzielną obiadokolacją mamy w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z pościelą, łazienkami, TV i wifi.

Czekają nas dwie ambitne, całodniowe trasy których celem jest zdobycie 2 potężnych szczytów.


KOSZT UCZESTNICTWA w wycieczce to 340 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Beskid Żywiecki, rejon Babiej Góry

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Beskid Żywiecki rejon Pilska – Warszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg w pensjonacie w Korbielowie pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

niedzielne śniadanie w pensjonacie


− niedzielną obiadokolację

ubezpieczenie NNW

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami trekkingu

− podatki w tym VAT

Koszt nie obejmuje sobotniej obiadokolacji (zatrzymamy się na nią w regionalnej knajpce), opłatę za sobotni wstęp do Babiogórskiego Parku Narodowego (5 zł/os.)ZGŁOSZENIA

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Po otrzymaniu zgłoszenia przesyłamy mailem potwierdzenie miejsca oraz dane do wpłaty. 

Dostępne wolne miejsca

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika) 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU

MIEJSCE SPOTKANIA, WYJAZD I POWRÓT

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę, 25/26.09.2020 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy autokarem lub busem w Beskid Żywiecki.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy (zwykle wracamy między g. 1 a 2 w nocy) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 26 września 2020)

Tego dnia głównym celem trekkingu będzie zdobycie Babiej Góry (Diablak) 1725 m n.p.m, oraz prawie wszystkich jej mniejszych wierzchołków: Małej Babiej Góry (Cyl, 1517 m n.p.m.) Gówniaka 1617 m n.p.m., Kępy 1521 m n.p.m. i Sokolicy 1367 m n.p.m. Będziemy też na słynnych przełęczach: Brona (1408 m n.p.m.) oddzielającą szczyt Babiej od Małej Babiej oraz Krowiarki 1012 m n.p.m. oddzielające Pasmo Babiej Góry od Pasma Policy.


To tam rozpoczniemy tę zachwycającą trasę a zakończymy ją w Zawoi. Zanim jednak dotrzemy na szlak, zatrzymamy się po drodze autokarem lub busem na dogodnej stacji benzynowej gdzie będzie okazja by napić się gorącej herbaty, aromatycznej kawy czy zakupić przekąski.

Zasadnicza część trasy będzie prowadzić głównym grzbietem Masywu Babiej Góry, czyli zarazem granicą polsko-słowacką. W ramach wędrówki, po zdobyciu Diablaka planujemy też przerwę w wędrówce w słynnym Schronisku PTTK Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. – będzie ją można wykorzystać na odwiedzenie tamtejszego bufetu lub też zajrzenie do tamtejszego Muzeum Turystyki Górskiej.

Na koniec pojedziemy busem lub autokarem do pensjonatu w Korbielowie na nocleg, ale zanim to nastąpi zatrzymamy się jeszcze na obiadokolację.

Czas przejścia: 7h + przerwy (m.in. w schronisku Markowe Szczawiny), przewyższenia: 850 m ↑ 1215 m ↓, razem 15 km, 25 GOT

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 27 września 2020)

Tego dnia, po śniadaniu wyruszymy na zdobycie Pilska 1557 m n.p.m. - króla Beskidów, najwyższego szczytu Beskidów po Babiej Górze. Pilsko jako jedyne, obok Babiej wznosi się znacznie ponad granicę lasu i posiada piętro kosodrzewiny. Przewyższa otaczającego szczyty o 200 metrów. Szczyt ten jest jednym z najbardziej widokowych miejsc w Polsce - rozciąga się stąd wspaniały widok na Tatry, Babia Górę, Małą Fatrę, Jezioro Orawskie i szczyt Wielkiego Chocza na Słowacji i oczywiście też na Beskid Żywiecki. Drugim szczytem który "zaliczymy" jest Góra Pięciu Kopców (1542 m n.p.m.), czyli graniczny, polsko-słowacki wierzchołek Pilska - bo warto pamiętać, ze sam (najwyższy) szczyt masywu Pilska znajduje się już po słowackiej stronie. Powędrujemy też beskidzką granicą polsko-słowacką i odwiedzimy znane Schronisko Górskie na Hali Miziowej (1330 m n.p.m.).

Po zakończeniu trekkingu wsiądziemy do busa lub autokaru i ruszymy w drogę powrotną do Warszawy zatrzymując się na jeszcze na obiadokolację.

Czas przejścia: ok. 6h + przerwy na trasie (m.in. w schronisku na Hali Miziowej), przewyższenia: 1000 m↑ 840m↓, razem 15 km, 27 GOTZOBACZ INNE NASZE WYCIECZKI


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbTvql1rMo5E0wmJoasTRX6XIv1qtSZCIGmgZcbWeeHo-5kA/viewform?usp=sf_link
Dostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJFVIBYWfXwJm2RxVUAIPTl3oEkP654JwRO6HNxIm6lycAqw/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca
Comments