Babia Góra, czyli Diablak 1725 m i Cyl 1517 m n.p.m. po słowacku i po polsku, 30.09-01.10.2017 (weekend)

dostępne miejsca: lista rezerwowa (komplet 35 uczestników)


Tego jeszcze nie było! Zapraszamy na weekendową wędrówkę podczas której Masyw Babiej Góry poeksplorujemy zarówno od strony polskiej jak i słowackiej. Od Słowacji wejdziemy na Małą Babią Górę (Cyl, 1517 m n.p.m.), trzeci co do wysokości szczyt Beskidów, a do tego od polskiej strony zdobędziemy Babią Górę (Diablak, 1725 m n.p.m.), najwyższy szczyt całych Beskidów!

Wyjazd w Masyw Babiej Góry z centrum Warszawy i powrót do niej wynajętym busem lub autokarem. Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pokojach 2- 3- i 4-osobowych z łazienkami w pensjonacie w klimatycznej Zawoi z opcją sauny i tężni solankowej.

Świetna okazja na zdobycie Babiej, zwanej "Królową niepogody" jesienią - szansa na stabilną, słoneczną pogodę największa w ciągu roku!w planach m.in:

- 2 dni wędrówki po terenie Babiogórskiego Parku Narodowego i po słowackiej stronie po Chránenej krajinnej oblasty Horná Orava

- zdobycie na lekko od polskiej strony Babiej Góry (Diablak, Babia hora, 1725 m n.p.m.) - najwyższego szczytu Beskidu Żywieckiego

- zdobycie na lekko od słowackiej strony Małej Babiej Góry (Cyl, Malá Babia hora, 1517 m n.p.m.) - najwyższego szczytu Beskidu Żywieckiego

- wejście na Przełęcz Brona (Brána, 1408 m n.p.m)- przejście przez szczyty Masywu Babiej: Gówniak (Wołowe Skałki, 1617 m n.p.m.), Kępa, 1530 m i Sokolica (1367 m n.p.m.)

- odwiedzenie legendarnego schroniska górskiego PTTK na Markowych Szczawinach, 1180 m n.p.m.

- przejazd autokarem na trasie Warszawa - Oravská Polhora na Słowacji - Zawoja - Warszawa

- nocleg w pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

- możliwość skorzystania w pensjonacie wieczorem z tężni solankowych i sauny

- opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

- ubezpieczenie KL NNW na Słowacji i NNW w Polsce

charakter wyjazdu i jedzenie:

Czekają nas ambitne trasy górskie o dużych przewyższeniach, które jednak nie będą bardzo długie czasowo. Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów) zdobywając na lekko zarówno Małą Babią Górę (Cyl) jak i Diablak (Babią Górę), a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku zostawimy w autokarze. Nocleg mamy w pensjonacie w pokojach 2- 3- i 4-osobowych z pościelą, łazienkami, TV i wifi. 

Koszt wycieczki obejmuje sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie w pensjonacie. Na trasie wędrówki bazujemy na napojach i przekąskach z własnego plecaka, a dodatkowo każdego dnia wędrówki będziemy mieć jedno schronisko górskie na trasie. Na niedzielną obiadokolację zatrzymamy się w dogodnym zajeździe w drodze powrotnej do Warszawy.


                                    Zobacz zdjęcia z naszych poprzednich wypadów w Masyw Babiej Góry!


          
   Babia Góra (Diablak) od Słowacji i Mędralowa, X 2016


https://www.facebook.com/pg/grupa.turystyczna.wedrujemy/photos/?tab=album&album_id=1275952799129622
    
 
           Zimowa Babia Góra i szkolenie z GOPR II 2015        
         
https://www.facebook.com/pg/grupa.turystyczna.wedrujemy/photos/?tab=album&album_id=871406986250874
 


Koszt wycieczki to 330 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa - Oravská Polhora na Słowacji

- przejazd autokaru z bagażami z Oravskiej Polhory na Słowacji na nocleg w Zawoi

powrót tym samym autokarem na trasie Zawoja – Warszawa;

nocleg w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łazienkami, TV i wifi

sobotnia obiadokolacja w pensjonacie

niedzielne śniadanie w miejscu noclegu

opiekę certyfikowanego pilota Polskiej Izby Turystyki (PIT) przez cały

wyjazd

ubezpieczenie KL NNW na Słowację na sobotę

ubezpieczenie NNW na Polskę na sobotę i niedzielę

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami pieszymi

podatki w tym VAT

Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

- obiadokolację w niedzielę, wydatki na przekąski wedle indywidualnych potrzeb

Dla chętnych opcjonalnie:

- zwiedzanie multimedialnego Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi (sala makietowa i ekspozycja stała): 25 zł/os.

- wejście do tężni solankowej ok. 10 zł od osoby za seans 45 min;

- sauna ok. 10 zł/os. za pół godziny


 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ewentualnie wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Dostępne miejsca: lista rezerwowa (komplet 35 uczestników)

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222


SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 23.15 w piątek, 29 września 2017 roku na ul. Emilii Plater w pobliżu Hotelu Intercontinental, skąd ruszymy naszym komfortowym autokarem na Orawę na Słowacji by zdobyć Małą Babią Górę od Słowacji, a kolejnego dnia Babią Górę od polskiej strony

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. g. 3 w nocy (zwykle wracamy między g. 1 a 2 w nocy) z niedzieli na poniedziałek, tak, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY (sobota, 30 września 2017)

Rano w sobotę znajdziemy się w okolicach słowackiej miejscowości Oravská Polhora u podnóża Babiej Góry i Małej Babiej Góry, skąd ruszymy na zdobycie tej drugiej. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej jeszcze po polskiej stronie. Będzie tam okazja do zamówienia sobie aromatycznej kawy lub gorącej herbaty. Przed wyjściem na szlak weźmiemy z autokaru rzeczy potrzebne podczas wędrówki i ruszymy na trasę prosto na szczyt słynnej Małej Babiej Góry (Malej Babiej hory, 1517 m n.p.m.). Trasa będzie prowadzić wzdłuż potoku Vonzovec, przez lasy i polany, by pod koniec osiągnąć piętro kosodrzewiny. Po zdobyciu od słowackiej strony tego trzeciego co do wysokości szczytu Beskidów zrobimy sobie przerwę na podziwianie niezwykłych widoków na wszystkie strony. Roztacza się tam panorama obejmująca m.in. na Diablak (Babią Górę, którą zdobędziemy następnego dnia) Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Gorce a nawet Tatry.

Tego dnia dojdziemy też do Przełęczy Brona (Brana, 1408 m n.p.m.) i przejdziemy się też tzw. Zbójnickim Chodnikiem” schodzącym z grzbietu granicznego na polską stronę. W Schronisku PTTK Markowe Szczawiny (1180 m n.p.m.), zrobimy przerwę na odpoczynek i zdjedzenie czegoś niewielkiego. Wędrówkę zakończymy w malowniczej Zawoi, gdzie znajduje się pensjonat w którym mamy nocleg, sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie. 

Jeśli starczy czasu to po zakończeniu wędrówki dla chętnych będzie jeszcze okazja do eksploracji multimedialnego Centrum Górskiego Korona Ziemi. Można tam zobaczyć 9 makiet najwyższych szczytów górskich poszczególnych kontynentów wchodzących w skład tzw. Korony Ziemi oraz makietę Królowej Beskidów – Babiej Góry. Po powrocie do pensjonatu, wieczór będzie dobrą okazją do integracji i powspominania minionego dnia i niezwykłych, górskich przeżyć, chętni zaś będą mogli relaksować się korzystając z tężni solankowej lub sauny.

czas przejść: ok. 7h+ przerwy (m.in. w Schronisku Markowe Szczawiny), 17 km, przewyższenia: 820 m↑ 950 m ↓

DZIEŃ DRUGI (niedziela, 1 października 2017)

Rano po śniadaniu w naszym pensjonacie i zapakowaniu naszych rzeczy do autokaru, ruszymy w polską część Masywu Babiej Góry przemierzając Babiogórski Park Narodowy. Wędrówkę zaczniemy od podejścia przez las, by po ok. 2 godzinach dotrzeć do Schroniska PTTK Markowe Szczawiny (1180 m n.p.m.), w schronisku po przerwie na odpoczynek i zjedzenie czegoś niewielkiego wyruszymy w kierunku głównej grani Babiej Góry.

Tego dnia osiągniemy m.in. Przełęcz Lodową, ale przede wszystkim naszym celem będzie najwyższy wierzchołek Beskidów – Dablak (Babia Góra, 1725 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie roztoczy się przed nami piękny widok na Beskid Żywiecki, ale przede wszystkim zobaczymy fenomenalną panoramę Tatr. Dla takich chwil warto żyć! 


Widokami i wysokogórską atmosferą nacieszymy się również na pozostałych, niewiele niższych wierzvchołkach Babiej – na Gówniaku (Wołowe Skałki, 1617 m n.p.m.), Kępie, 1530 m i Sokolicy (1367 m n.p.m.). Na koniec trasy odbierze nas bus lub autokar i pozytywnie naładowani ruszymy w kierunku Warszawy, po drodze zatrzymując się na w dogodnym miejscu na obiadokolację.

czas przejść: ok. 6 h + przerwy (m.in. w Schronisku Markowe Szczawiny), 14 km, przewyższenia: 1100 m 720 m

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza, śnieżyca) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. Co wziąć w Beskidy jesienią?

Dobre górskie buty, górska kurtka – oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem oraz wygodny plecak to podstawa wyposażenia górskiego turysty. Zdecydowanie przyda się też czapka i rękawiczki. W górach, a szczególnie na Babiej Górze pogoda szybko się zmienia i możliwy jest nawet śnieg. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Przydadzą się też stuptuty (ochraniacze na nogawki) - gorąco polecamy, zachęcamy też do wzięcia kijków trekkingowych, zwłaszcza jeśli je posiadacie. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o obuwiu na zmianę do pensjonatu. 

Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski, na trasie będziemy mieć też schronisko górskie każdego dnia. W naszym pensjonacie jemy sobotnią obiadokolację i niedzielne śniadanie. Obiadokolację w niedzielę zjemy w drodze powrotnej do Warszawy.ZOBACZ INNE NASZE WYCIECZKI:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5RirpDGrmXrLQAQeyQkn_iRcvP8oE4fpEXz1yziA85Gdzsw/viewformWkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutaj


Dostępne 1 miejsce z 50
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhgmlz-zNy0hd3PlU-0136rcq-PXRpXpdu3SJWwwQZ4NcSGA/viewform?usp=sf_link
Wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły w tym koszt, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń tutaj


Dostępne 1 miejsce z 31

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdJfbgcu2DWhb0CfG8qSnkQ_-8I8CbTZtb7XIU4_TK8NAlvKw/viewform?usp=sf_link


Dostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeń


dostępne: lista rezerwowa (komplet 45 uczestników)

Comments