Babia Góra 1725 m i Pilsko 1557 m - 2 najwyższe szczyty Beskidów, 3-4.08.2019 (weekend)

Brak miejsc, dostępne miejsca na liście rezerwowej

Zapraszamy na weekendowy trekking podczas którego zdobędziemy 2 najpotężniejsze masywy Beskidów - Babiej Góry 1725 m n.p.m. i Pilska 1557 m n.p.m. W tym roku wędrować będziemy i jednocześnie zdobywać szczyt Babiej Góry (Diablak) 1725 m n.p.m, pokonując nową - inną trasą niż w poprzednim roku!

Oba szczyty zasadniczo przewyższają otaczające je beskidzkie pasma - przede wszystkim wysokością: są wyższe od otoczenia aż o 400 metrów, ale i surowszym klimatem: silniejszymi i częstszymi wiatrami, gwałtowniejszymi opadami burzami, większą pokrywą śnieżną zimą. Podejmij z nami to wyzwanie i zmierz się z królową i królem Beskidów! W ramach wędrówki odwiedzimy też kultowe tamtejsze schroniska górskie - m.in. Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. pod szczytem Babiej Góry oraz na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. pod szczytem Pilska.

Zapewniamy nocleg ze śniadaniem w pensjonacie w Zawoi, obiadokolację, przejazd autokarem lub busem z centrum Warszawy w Beskidy i z powrotem, opiekę pilota, prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika beskidzkiego, ubezpieczenie NNW.w planach:

- zdobycie Babiej Góry (1725 m n.p.m.) - królowej Beskidów, najwyższego szczytu całych (polskich i słowackich) Beskidów Zachodnich oraz zarazem najwyższego szczytu w Polsce poza Tatrami

- wejście na szczyt Pilska 1557 m n.p.m. - króla Polskich Beskidów, najwyższego po Babiej Górze szczytu wszystkich pasm Beskidzkich w Polsce;

- zdobycie szczytów: Gówniak 1617 m n.p.m., Kępa 1521 m n.p.m., Sokolica 1367 m n.p.m. w Masywie Babiej Góry oraz Przełęczy Brona 1408 m n.p.m.

- 2 całodniowe, ambitne wędrówki na lekko po terenie Babiogórskiego Parku Narodowego oraz szlakami Żywieckiego Parku Krajobrazowego

- odwiedzenie 3 sympatycznych schronisk górskich, w tym kultowych: Schroniska PTTK Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. pod szczytem Babiej Góry oraz na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. pod szczytem Pilska, a także urokliwego Schroniska PTTK na Hali Rysiance 1290 m n.p.m.

- wejście na szczyty w rejonie Pilska: Palenica 1338 m n.p.m., Trzy Kopce 1216 m n.p.m, Munczolik (Sypurzeń), 1356 m n.p.m.,

- odwiedzenie znanych miejscowości podgórskich – Korbielowa i Zawoi

− prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika beskidzkiego z uprawnieniami na Babiogórski Park Narodowy 

- przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Beskid Żywiecki – Warszawa

- nocleg w ładnym pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami i tv

- opieka pilota przez cały wyjazd


charakter wyjazdu:

Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów) zdobywając na lekko zarówno Babią Górę jak i Pilsko, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w busie lub w autokarze. Nocleg mamy w pensjonacie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pościelą, łazienkami, TV i wifi.

Czekają nas dwie ambitne, całodniowe trasy których celem jest zdobycie 2 potężnych szczytów.Koszt wycieczki to 330 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Beskid Żywiecki, rejon Pilska

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Beskid Żywiecki rejon Babiej GóryWarszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg w pensjonacie w Zawoi w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

niedzielne śniadanie w pensjonacie

obiadokolację

− prowadzenie tras trekkingu przez licencjonowanego przewodnika beskidzkiego z uprawnieniami na Babiogórski Park Narodowy 

− opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

ubezpieczenie NNW

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami trekkingu

 podatki w tym VAT


Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

sobotnie śniadanie i obiadokolację, wydatki na przekąski wedle potrzeb, opłatę za niedzielny wstęp do Babiogórskiego Parku Narodowego (ok. 5 zł/os.)Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)


liczba miejsc:

Brak miejsc, dostępne miejsca na liście rezerwowej Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna TU SAna rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę z 2 na 3 sierpnia 2019 roku na ul. Emilii Plater skąd ruszymy komfortowym busem lub autokarem w rejon Masywu Pilska   w Beskidzie Żywieckim.

Do Warszawy wrócimy z Masywu Babiej Góry w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy między niedzielą a poniedziałkiem, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


Dzień pierwszy (sobota, 3 sierpnia 2019)Tego dnia głównym celem trekkingu będzie zdobycie szczytu Pilska 1557 m n.p.m. a także innych szczytów w jego rejonie: Palenicy 1338 m n.p.m., Trzech Kopcy 1216 m n.p.m i Munczolika (Sypurznia) 1356 m n.p.m. Zanim dotrzemy na szlak, zatrzymamy się po drodze autokarem na dogodnej stacji benzynowej gdzie będzie okazja by napić się gorącej herbaty, aromatycznej kawy czy zakupić przekąski.

Zasadnicza część trasy będzie prowadzić granicą polsko-słowacką. W ramach wędrówki, przed wejściem na Pilsko zajrzymy też do Schroniska PTTK na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. a także do Schroniska Rysianka 1290 m n.p.m. z którego roztacza się widok na Pilsko, Babią Górę, a przy dobrej widoczności także na Tatry i Małą FatręNa koniec pojedziemy busem lub autokarem do pensjonatu w Zawoi na nocleg. Wieczorem będzie dobry czas na powspominanie wrażeń minionego dnia przy napojach jakie lubicie.

Czas przejścia: 8h + przerwy w 2 schroniskach górskich, przewyższenia: 1100 m ↑1215 m↓, razem 20,5 km, 29 GOT

Dzień drugi (niedziela, 4 sierpnia 2019)

Rano po śniadaniu w naszym pensjonacie i zapakowaniu naszych rzeczy do autokaru, ruszymy w polską część Masywu Babiej Góry przemierzając Babiogórski Park NarodowyTego dnia głównym celem trekkingu będzie zdobycie Babiej Góry (Diablak) 1725 m n.p.m, oraz kilku jej niższych wierzchołków: Gówniaka 1617 m n.p.m., Sokolicy 1367 m n.p.m. oraz Kępy 1521 m n.p.m

Trasę niedzielnego trekkingu rozpoczniemy w tym roku w Zawoi. Wędrówkę zaczniemy od podejścia, by po ok. 2 godzinach dotrzeć do Schroniska PTTK Markowe Szczawiny (1180 m n.p.m.). Będzie ją można wykorzystać na odwiedzenie tamtejszego bufetu lub też zajrzenie do tamtejszego Muzeum Turystyki GórskiejW schronisku po przerwie na odpoczynek i zjedzenie czegoś niewielkiego wyruszymy w kierunku głównej grani Babiej Góry. Zasadnicza część trasy będzie prowadzić głównym grzbietem Masywu Babiej Góry, czyli zarazem granicą polsko-słowackąTego dnia naszym celem będzie najwyższy wierzchołek Beskidów – Diablak (Babia Góra, 1725 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie roztoczy się przed nami piękny widok na Beskid Żywiecki, ale przede wszystkim zobaczymy fenomenalną panoramę Tatr. Dla takich chwil warto żyć! 

Widokami i wysokogórską atmosferą nacieszymy się również na pozostałych, niewiele niższych wierzchołkach Babiej – na Gówniaku (Wołowe Skałki, 1617 m n.p.m.), Kępie, 1530 m i Sokolicy (1367 m n.p.m.). Na koniec trasy odbierze nas bus lub autokar i pozytywnie naładowani faktem zdobycia szczytu, ruszymy w kierunku Warszawy, po drodze zatrzymując się na w dogodnym miejscu na obiadokolację.

Czas przejścia: 5,5h + przerwy (m.in. w schronisku górskim PTTK Markowe Szczawiny), przewyższenia: 1140 m ↑ 750 m ↓, razem 14 km, 26 GOT

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. śnieżyca, wysoka pokrywa śnieżna, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot.


Co wziąć na letnią wędrówkę górską?

Lato w górach to czas zmiennej pogody. Może być upalna, słoneczna pogoda, ale może też trafić się deszcz i wiatr lub mgła i tylko +12 st C w górnych partiach. Dlatego buty trekkingowe i chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka to podstawa, tak jak wygodny plecak. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo czeka nas długa trasa. Zdecydowanie warto mieć kijki trekkingowe ze względu na spore przewyższenia jakie nas czekają na trasie trekkingu. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o obuwiu na zmianę w pensjonacie. Weźcie koniecznie minimum 1,5 litra wody na dzień, kanapki, przekąski, warto mieć też aparat fotograficzny, bo wrażenia będą niezapomniane!
ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYCIECZKI:


Kolorowe Karkonosze - Śnieżka i Wodospad Panczawy *premium*, 14-15.09.2019


Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń
Dostępne wolne miejsca


Jednodniowa Pilica i ognisko, 15.08.2019 (czwartek, wolny dzień, Święto WP/MB Zielnej)Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca

Tatry Zachodnie - Kończysty 2002 m.n.p.m., Wołowiec 2064 m n.p.m. i Rakoń, 21-22.09.2019 (weekend)Dostępne są wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne wolne miejsca


Bieszczady: Tarnica i Wielka Rawka w barwach jesieni, 05-06.10.2019 (weekend)


Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne wolne miejscaComments