Babia Góra 1725 m i Pilsko 1557 m - 2 najwyższe szczyty Beskidów, 21-22.07.2018 (weekend)

Dostępne 2 miejsca z 35


Tego jeszcze nie było! Zapraszamy na weekendowy trekking podczas którego w jeden weekend będzie okazja do zdobycia 2 najpotężniejszych masywów Beskidów - Babiej Góry 1725 m n.p.m. i Pilska 1557 m n.p.m. 

Oba szczyty zasadniczo przewyższają otaczające je beskidzkie pasma - przede wszystkim wysokością: są wyższe od otoczenia aż o 400 metrów, ale i surowszym klimatem: silniejszymi i częstszymi wiatrami, gwałtowniejszymi opadami burzami, większą pokrywą śnieżną zimą. Podejmij z nami to wyzwanie i zmierz się z królową i królem Beskidów!

W ramach wędrówki odwiedzimy też kultowe tamtejsze schroniska górskie - m.in. Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. pod szczytem Babiej Góry oraz na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. pod szczytem Pilska.

Zapewniamy m.in.: nocleg ze śniadaniem w pensjonacie w Korbielowie, obiadokolację, przejazd autokarem z centrum Warszawy w Beskidy i z powrotem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW.


w planach:

- zdobycie Babiej Góry (1725 m n.p.m.) - królowej Beskidów, najwyższego szczytu całych (polskich i słowackich) Beskidów Zachodnich oraz zarazem najwyższego szczytu w Polsce poza Tatrami

- wejście na szczyt Pilska 1557 m n.p.m. - króla Polskich Beskidów, najwyższego po Babiej Górze szczytu wszystkich pasm Beskidzkich w Polsce;

- zdobycie szczytów: Mała Babia Góra 1517 m n.p.m., Gówniak 1617 m n.p.m., Kępa 1521 m n.p.m. w Masywie Babiej Góry oraz Przełęczy Brona 1408 m n.p.m.

- 2 całodniowe, ambitne wędrówki na lekko po terenie Babiogórskiego Parku Narodowego oraz szlakami Żywieckiego Parku Krajobrazowego

- odwiedzenie 3 sympatycznych schronisk górskich, w tym kultowych: Schroniska PTTK Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. pod szczytem Babiej Góry oraz na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. pod szczytem Pilska, a także urokliwego Schroniska PTTK na Hali Rysiance 1290 m n.p.m.

- wejście na szczyty w rejonie Pilska: Palenica 1338 m n.p.m., Trzy Kopce 1216 m n.p.m, Munczolik (Sypurzeń), 1356 m n.p.m.,

- odwiedzenie znanych miejscowości podgórskich – Korbielowa i Zawoi

- przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Beskid Żywiecki – Warszawa

- nocleg w ładnym pensjonacie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, wifi i tv

- prowadzenie trekkingu przez górskiego przewodnika beskidzkiego z uprawnieniami międzynarodowymi (UIMLA)

- opieka pilota przez cały wyjazd

charakter wyjazdu:

Po szlakach będziemy wędrować przez oba dni na lekko (czyli z niewielkim plecakiem o pojemności ok. 20-30 litrów) zdobywając na lekko zarówno Babią Górę jak i Pilsko, a wszystkie rzeczy niepotrzebne na szlaku będą na nas czekać w busie lub w autokarze. Nocleg mamy w pensjonacie w pokojach 2 i 3 osobowych z pościelą, łazienkami, TV i wifi.

Czekają nas dwie ambitne, całodniowe trasy których celem jest zdobycie 2 potężnych szczytów.


Koszt wycieczki to 335 zł/os. i obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa – Beskid Żywiecki, rejon Babiej Góry

powrót tym samym autokarem lub busem na trasie Beskid Żywiecki rejon Pilska – Warszawa

przejazdy lokalne busem lub autokarem

nocleg w pensjonacie w Korbielowie pokojach 2-, 3- i 4-osobowych z łazienkami, tv i wifi

niedzielne śniadanie w pensjonacie

obiadokolację

- prowadzenie trekkingu przez górskiego przewodnika beskidzkiego z uprawnieniami międzynarodowymi (UIMLA)opiekę pilota przez cały wyjazd

ubezpieczenie NNW

mapy kolorowe z zaznaczonymi trasami trekkingu

 podatki w tym VAT

Koszty dodatkowe, które warto uwzględnić:

sobotnie śniadanie i obiadokolację, wydatki na przekąski wedle potrzeb, opłatę za sobotni wstęp do Babiogórskiego Parku Narodowego (5 zł/os.)


Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. mailem na weronika.wedrujemy@gmail.com podając imię, nazwisko, email i numer telefonu każdej zgłaszanej osoby.

Pytania:

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 608479222 (Weronika)

liczba miejsc:

dostępne2 miejsca z 35 
Spełniamy
 wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana rzecz uczestników naszych wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy fakturySZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o północy z piątku na sobotę 20/21 lipca 2018 roku na ul. Emilii Plater skąd ruszymy komfortowym busem lub autokarem w rejon Masywu Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim.

Do Warszawy wrócimy z Masywu Pilska w zależności od warunków panujących na drodze, między północą a ok. 3 w nocy między niedzielą a poniedziałkiem, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.

Dzień pierwszy (sobota, 21 lipca 2018)

Tego dnia głównym celem trekkingu będzie zdobycie Babiej Góry (Diablak) 1725 m n.p.m, oraz kilku jej niższych wierzchołków: Gówniaka 1617 m n.p.m., Kępy 1521 m n.p.m., i Małej Babiej Góry 1517 m n.p.m. Trasę trekkingu rozpoczniemy i zakończymy w Zawoi, ale zanim dotrzemy na szlak, zatrzymamy się po drodze autokarem na dogodnej stacji benzynowej gdzie będzie okazja by napić się gorącej herbaty, aromatycznej kawy czy zakupić przekąski.


Zasadnicza część trasy będzie prowadzić głównym grzbietem Masywu Babiej Góry, czyli zarazem granicą polsko-słowacką. W ramach wędrówki, po zdobyciu Diablaka planujemy też przerwę w Schronisku PTTK Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. – będzie ją można wykorzystać na odwiedzenie tamtejszego bufetu lub też zajrzenie do tamtejszego Muzeum Turystyki Górskiej

Na koniec pojedziemy busem lub autokarem do pensjonatu w Korbielowie na nocleg. Wieczorem będzie dobry czas na powspominanie wrażeń minionego dnia przy napojach jakie lubicie.

Czas przejścia: 9h + przerwa w schronisku, przewyższenia: 1460 m ↑ 1500 m ↓, razem 23,4 km

Dzień drugi (niedziela, 22 lipca 2018)

Rano po śniadaniu w pensjonacie ruszymy na trekking. Jego głównym celem będzie zdobycie szczytu Pilska 1557 m n.p.m. a także innych szczytów w jego rejonie: Palenicy 1338 m n.p.m., Trzech Kopcy 1216 m n.p.m i Munczolika (Sypurznia) 1356 m n.p.m. Podobnie jak w sobotę znaczna część będzie prowadzić granicą polsko-słowacką. W ramach wędrówki, przed wejściem na Pilsko zajrzymy też do Schroniska PTTK na Hali Miziowej 1274 m n.p.m. a pod koniec trasy do Schroniska Rysianka 1290 m n.p.m. z którego roztacza się widok na Pilsko, Babią Górę, a przy dobrej widoczności także na Tatry i Małą Fatrę.

Po zakończonej wędrówce dotrzemy do miejsca gdzie będzie czekał na nas bus lub autokar, którym ruszymy do Warszawy, po drodze zatrzymując się jeszcze na obiadokolację.

Czas przejścia: 8h + przerwy w 2 schroniskach, przewyższenia: 1215 m ↑1100 m↓, razem 20,5 km

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na trudne warunki atmosferyczne (np. śnieżyca, wysoka pokrywa śnieżna, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot.

Co wziąć na letnią wędrówkę górską?

Lato w górach to czas zmiennej pogody. Może być upalna, słoneczna pogoda, ale może też trafić się deszcz i wiatr lub mgła i tylko +12 st C w górnych partiach. Dlatego buty trekkingowe i chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka to podstawa, tak jak wygodny plecak. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach, bo czeka nas długa trasa. Zdecydowanie warto mieć kijki trekkingowe ze względu na spore przewyższenia jakie nas czekają na trasie trekkingu. Jeśli macie bieliznę oddychającą, warto ją wziąć. Pamiętajcie o obuwiu na zmianę w pensjonacie. Weźcie koniecznie minimum 1,5 litra wody na dzień, kanapki, przekąski, warto mieć też aparat fotograficzny, bo wrażenia będą niezapomniane!
ZOBACZ TEŻ INNE NASZE WYJAZDY:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSem1VlqSBHqbtgnyFaMLfBVt9o1NOUZOX_d3Q0ZqVI5J0XxHA/viewform?usp=sf_link


Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń


Dostępne: 3 miejsca z 32 (właśnie ogłaszamy)
Spływ Drwęcą i noc na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, 25-26.08.2018 (weekend)
Dostępne są już wszystkie szczegóły w tym koszt, zapraszamy do zgłoszeń

Dostępne: lista rezerwowa (komplet 40 uczestników) 
Comments