Adrspassko-Teplickie Skalne Miasto w Czechach, 27-28.05.2017 (weekend)

Dostępne: 3 miejsca z 35Zapraszamy na wiosenną wędrówkę pieszą po jednej z największych atrakcji Czech - Adrspassko-Teplickiego Skalnego Miasta

Natura stworzyła tu formacje z piaskowców o fantastycznych kształtach. To jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Europie, a zarazem najbardziej znane skalne miasto w Czechach. Należy do Gór Stołowych w Sudetach Środkowych, ale w całości leży po czeskiej stronie.  Przejdziemy malowniczymi skalnymi labiryntami, zobaczymy 2 wodospady  i 3 jeziorka.

Skalne Miasto szczególnie pięknie prezentuje się wiosną, gdy skałom towarzyszy intensywna zieleń otaczających je drzew.

w planach m.in.:

 2 kilkugodzinne, nietrudne i bardzo malowniczych wędrówki po terenie Narodowego Rezerwatu Adsprassko-Teplickich Skał w Czechach

− zobaczenie szeregu form skalnych o fantazyjnych kształtach jak m.in. Dzban, Bliźnięta w beciku, Gilotyna, Głowa cukru czy Zakochani

− wędrówka wzdłuż 3 skalnych jeziorek i popłynięcie łódką po jednym z nich

− zdobycie 2 urokliwych, skalistych szczytów: Ostasa (700 m n.p.m.) i Lysego Vrchu (611 m n.p.m.)

− odwiedzenie ruin 2 zamków średniowiecznych: Strmen i Skaly (Bischofstein)

− nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją w pensjonacie w pokojach z łazienkami

− przejazd busem lub autokarem na trasie Warszawa - Skalne Miasto w Czechach - Warszawa

− opieka certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki)

− ubezpieczenie KL NNW


charakter wyjazdu:

Czeka nas bardzo nietrudna technicznie  i kondycyjnie wędrówka na lekko (z małym plecakiem) po wyjątkowo jak na góry płaskim terenie (z wyjątkiem 2 niewielkich podejść i zejść na 2 niewysokie szczyty), jest to więc dobry wyjazd dla tych, którzy po zimie jeszcze się nie rozruszali lub też pierwszy raz chcą spróbować górskiej wędrówki. Niezależnie od tego zawsze warto się rozruszać w tygodniach poprzedzających wyjazd ;-). Jednocześnie wyjątkowa, spektakularna uroda tego terenu jest tak atrakcyjna, że również górskich wyjadaczy z pewnością zanęci.

Choć szlaki na wielu odcinkach są łatwe, to pojawi się trochę stromych podejść i zejść po skalnym podłożu, zatem buty górskie muszą być oczywistością tak jak na każdej innej naszej wędrówce. Spodziewamy się pięknej pogody, ale jako, że to góry, to deszczu nigdy wykluczyć nie można, zatem koniecznie trzeba mieć górski plecak i oddychającą kurtkę górskąchroniącą przed wiatrem, a zwłaszcza deszczem.
Koszt wycieczki to 330 zł/os. i obejmuje:

− przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją i DVD na trasie Warszawa − Adrspassko-Teplickie Skalne Miasto w Czechach − Warszawa 

− przejazdy lokalne autokarem

− nocleg z pościelą (nie bierzemy śpiworów) w pensjonacie w Teplicach nad Metuji w sercu Skalnego Miasta, w pokojach 2-, 3-, 4- i 6-osobowych z łazienkami, tv i wifi. 

− niedzielne śniadanie w pensjonacie

− sobotnią obiadokolację w pensjonacie

− opiekę certyfikowanego pilota PIT (Polskiej Izby Turystyki) przez cały wyjazd

− mapy kolorowe na oba dni wędrówki

− ubezpieczenie KL NNW przez cały wyjazd

− podatki w tym VAT

koszt nie obejmuje:

− biletów wstępów do Teplickich Skał (70 CZK), Adrspasskich Skal (70 CZK) i przejazdu łódką po skalnym jeziorku (50 CZK), kurs korony czeskiej: 1 CZK = ok. 0,17 PLN

− wydatków na własne przekąski wedle uznania, niedzielnej obiadokolacji


Zgłoszenia:

Zapraszamy do zgłoszeń najlepiej poprzez wygodny formularz ew. wysyłając maila na weronika.wedrujemy@gmail.com

Prosimy o przesłanie w ramach zgłoszenia imienia, nazwiska, emaila i numeru telefonu każdej zgłaszanej osoby.

dostępne: 3 miejsca z 35

pytania:

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego 608479222 
 Spełniamy wszystkie prawne wymagania jako organizator turystyki:

 - posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru  Organizatorów Turystyki.

 - spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (TU Europana  rzecz uczestników naszych  wyjazdów 

 - w przypadku wyjazdów poza Polskę zawsze wykupujemy dla uczestników wymagane ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL NNW)

 - w przypadku tras górskich wykupujemy usługę przewodnicką na rzecz uczestników tylko u licencjonowanych przewodników górskich 

 Ponadto: na życzenie wystawiamy faktury
SZCZEGÓŁOWY OPIS WYJAZDU:

Zbiórka, wyjazd i powrót:

Spotykamy się o g. 23.30 piątek, 26 maja 2017 roku pod Salą Kongresową na ul. Emilii Plater, skąd ruszymy autokarem do Adrspassko-Teplickego skalnego miasta w Czechach.

Do Warszawy wrócimy w zależności od warunków panujących na drodze, między 1 a 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek, by móc do rana przespać się już we własnych łóżkach.


DZIEŃ PIERWSZY, sobota 27 maja

Tego dnia rano dotrzemy autokarem do  Narodowego Rezerwatu Adrspassko-Teplickich Skał w Czechach. Zanim to jednak nastąpi zatrzymamy się na dogodnej stacji benzynowej, gdzie będzie okazja napić się gorącej herbaty lub aromatycznej kawy. 


Sobota to wędrówka po Adrspasskich Skałach uznawanych za jeden z najbardziej znanych piaskowcowych terenów wspinaczkowych na świecieNasza trasa będzie wiodła labiryntem skalnym, a po drodze zobaczymy liczne wyniosłe, różnorodne skalne formacje zwane m.in. Dzban, Głowa Cukru, Bliźnięta w beciku, Gilotyna, Ząb Karkonoszy, Głowa cukru czy Zakochani. W czasie zwiedzania przejdziemy przez XIX-wieczną tzw. Bramę Gotycką, przeciśniemy się przez ciasną szczelinę zwaną Mysią Dziurą i poeksplorujemy malowniczy Wilczy Wąwóz.

Sobota to także przyjemne 2 jeziorka – Piskovna i Skalne jezirko (po jednym z nich popołyniemy łodzią wśród skał), 2 wspaniałe wodospady: Mały i Wielki Wodospad, a także urokliwa rzeczka Metuja wijąca się wzdłuż szlaku między skałami. Tego dnia udamy się też na zdobycie 2 widokowych i skalistych wzniesień - Lysýego vrchu (611 m n. m.) oraz Ostasa (700 m n.p.m.), by na koniec dojść do naszego pensjonatu w Teplicach nad Metują na obiadokolację i nocleg. Wieczór będzie dobrą okazją do powspominania wrażeń minionego dnia przy napojach jakie lubicie.

Czas przejść: 5h30 + przerwy na trasie m.in. w knajpce na trasie, w sumie 15 km


DZIEŃ DRUGI, niedziela, 28 maja

W niedzielę po śniadaniu spakujemy bagaże do busa lub autokaru i ruszymy na eksplorację Teplickich Skał. Są trochę mniej znane niż Adrspasskie, uznawane też za bardziej dzikie. Wśród nich znajdziemy ruiny zamku Strmen, na którą wejdziemy stromymi schodkami. Przechodząc przez Bramę Spełnionych Marzeń będzie okazja do wybrania sobie życzenia, które chcemy, aby się ziściło. Będziemy też w urokliwych miejscach jak Wielki Plac Świątynny Świątynię i Sybir, gdzie śnieg potrafi utrzymywać się do lata – z racji bardzo ciasnych szczelin między skałami oraz przy ostańcach skalnych Pies czy Niedźwiedź Polarny.

Druga część wędrówki upłynie nam wśród urokliwych Jireskovych Skał wśród których zobaczymy też ruiny Zamku Skały (Bischofstein) w pobliżu którego znajduje się malownicze Czarne Jeziorko. Na koniec dotrzemy do miasteczka Teplice nad Metuji, skąd ruszymy busem lub autokarem do Warszawy, po drodze zatrzymując się w dogodnym miejscu na obiadokolację.

Czas przejść: 5h 15 + przerwy m.in. w knajpce na trasie, w sumie 15,5 km


Co wziąć?

W oba dni wędrujemy na lekko, zabierając ze sobą niewielki plecak, zaś pozostałe bagaże zostawiając w autokarze. 

Spodziewamy się pięknej pogody, ale jako, że to góry, dlatego deszczu nigdy wykluczyć można. Dlatego oddychająca, chroniąca przed wiatrem i deszczem kurtka, wygodny plecak buty trekkingowe to podstawa. Warto mieć świadomość, że choć teren jest bardzo łatwy, to klimat panujący wśród skał jest surowszy niż by to wynikało z (niewielkiej) wysokości nad poziomem morza, a w niektórych miejscach może nawet zalegać śnieg. Pamiętajcie o latarkach, najlepiej czołówkach. Warto mieć stuptuty (ochraniacze na nogawki) bo na leśnych odcinkach szlaku może być błotniście, Jeśli macie, zawsze warto wziąć kijki trekkingowe. Jeśli posiadacie koszulki oddychające, warto je wziąć. 

Pamiętajcie o obuwiu na zmianę w pensjonacie. Weźcie koniecznie aparat fotograficzny, termos, kanapki, przekąski. W oba dni bazujemy na własnych przekąskach. W pensjonacie mamy wykupione niedzielne śniadanie i sobotnią obiadokolację.

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu w terenie górskim ze względu na warunki atmosferyczne (np. ulewne opady deszczu, gwałtowna burza) oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje pilot. 

zobacz inne nasze wydarzenia:


Spływ Supraślą i Sokołdą przez Puszczę Knyszyńską na Podlasiu, 10-11.06.2017(weekend)Już wkrótce opublikujemy wszystkie szczegóły, ale już teraz zapraszamy do wstępnych zgłoszeń


Dostępne 5 miejsc z 18


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfE_v4kLdVHr4fmKDUYX8pkwt586uYSF0TSQ3yo1-Y-ZLeIig/viewform?usp=sf_linkDostępne są już wszystkie szczegóły wyjazdu, zapraszamy do zgłoszeńDostępne: 3 miejsca z 40

Comments